PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa witryny (pozycjonowanie)



qwor
30-11-2008, 10:50
Witam wszystkich serdecznie.

Zainstalowałem Joomla w ver 1.5.6 niby wszystko gra jak należy stronę odwiedzają takie i owakie roboty, widnieje już w indeksach, nio to na tyle dobrego. Znalazłem chwilkę i wygenerowałem tak jak zwykle dla innych moich stron (nie opartych jednak na Joomla) mape witryny podesłałame do google i:

Statystyki mapy witryny Łączna liczba adresów URL: 150

Zaindeksowane adresy URL: 0

I tak przez kilka miesięcy nic się nie zmienia.
Czy ktoś może mi powedzieć gdzie jest "haczyk" tak jak wspomniałem dla innych witryn nie opartych na Joomla nie mam z tym najmniejszego problemu.
Ps. Podejżewam że sprawa leży po stronie przechowywania artykułów które leżą sobie w barze danych a nie w plikach, jednakże brakuje mi pomysłów jak to rozwiązać.

Pozdrawiam

zwiastun
30-11-2008, 13:15
1. A - na marginesie - można wiedzieć, po kie licho instalujesz dziurawe starocie?
2. Strona istnieje w indeksach bez adresów?

qwor
30-11-2008, 14:53
Starocie ..... ? :eek:
Myślałem że to nowa ver. sit. Na dzień instalacji to jest ok. 3 miesięcy temu nie było innej, czy się mylę ?

Ps. Czyli co polecasz instalację 1.5.8 ? Czy aż tak dużo zmian było w stosunku do 1.5.6 ?


Pozdrowionka

zwiastun
30-11-2008, 15:48
Ja nic nie polecam, poza używaniem rozumu.

rkubera
01-12-2008, 22:29
Witam wszystkich serdecznie.

Zainstalowałem Joomla w ver 1.5.6 niby wszystko gra jak należy stronę odwiedzają takie i owakie roboty, widnieje już w indeksach, nio to na tyle dobrego. Znalazłem chwilkę i wygenerowałem tak jak zwykle dla innych moich stron (nie opartych jednak na Joomla) mape witryny podesłałame do google i:

Statystyki mapy witryny Łączna liczba adresów URL: 150

Zaindeksowane adresy URL: 0

I tak przez kilka miesięcy nic się nie zmienia.

możliwe przyczyny:
a) domena ma bana w google;
b) skopana templatka której używasz i roboty nie potrafią przez nią przejść;
c) zły header (np. noindex nofollow);
c) podlinkuj witrynę na innych stronach (katalogi, fora, presell pages);

na koniec (jeżeli chcesz):
http://www.sefservicemap.com/ - to moja mapa witryny

polecam też:
http://forum.optymalizacja.com
To nie jest problem joomli - to CMS jak każdy inny.

Pozdrawiam, Radek.

idek
01-12-2008, 22:57
Ps. Czyli co polecasz instalację 1.5.8 ? Czy aż tak dużo zmian było w stosunku do 1.5.6 ?

nie instalacje, tylko update plików... - chwilka pracy, a bezpiecześntwo 100x większe ;)

qwor
14-12-2008, 13:47
Dziękuję za pomocne informacje.

Ps. Przynajmniej niektórzy potrafią być wychowani.

Pozdrawiam