PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.11 aktualizacja na 1.5.xx



Hieroshima
30-11-2008, 13:01
Witam. Mam pytanie jako, że nigdy nie robiłem żadnej migracji na joomli itp. Prosze mi powiedzieć jak najłatwiej zaktualizować wersje 1.0.11 na jakieś wyższe wersje bez utraty danych, ustawien i konfiguracji. I czy w ogóle jest sens robienia aktualizacji z 1.0.11 na jakas 1.5.xx chodzi mi tylko o bezpieczeństwo, bo bardzo dobrze pracuje mi się na tej starszej wersji. Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

zwiastun
30-11-2008, 14:08
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/

Hieroshima
01-12-2008, 20:00
bardzo dziękuje, a tak z doświadczenia twojego lub innych korzystających z joomla to warto aktualizować z 1.0.11 na wyższe? Jest większy stopień bezpieczeństwa?

zwiastun
01-12-2008, 20:06
Dopóty nie znajdą się tacy, co uczą rozumu, nie warto. A potem już nie trzeba.

Hieroshima
01-12-2008, 23:49
cóż za sentencje i wywody szkoda tylko ze nie na temat, mogłes albo odpowiedzieć na post normalnie, albo nie pisać w ogóle, po co udawać mądrego? lepiej zamknąć temat bo.... "nie warto".

rkubera
02-12-2008, 00:04
Ale to było nawet dowcipne :D
Warto, nowa joomla napisana jest w zupełnie innej technologii (w większości jest oparta na klasach). Najgorszym wyjściem niestety, ale najczęściej stosowanym, jest nowa joomla w trybie legacy - bo zawiera wiele starych dziur plus dokłada nowe (z nowej wersji). Ale i tak warto, bo potem będzie mniej bolesne wyłączenie legacy mode niż reinstalacja całości albo zbieranie obierków po hackerach.

Pozdrawiam, Radek

Hieroshima
02-12-2008, 00:38
Nie wiem czy było dowcipne, czy nie. Gdybym chciał się posmiać to poszukałbym jakiegoś forum z dow****************mi. Wracając do tematu sugerujesz, że lepiej zainstalowac nową joomle... hmm nio ale co ze szkieletem strony i artykułami z serwisu ktory mam na starej joomli? Nie da się tego przeniesc do nowej instalacji prawda? Moj server robi codziennie backup całego serwisu zawsze to jakies zabezpieczenie przed ponowną instalacją;)

rkubera
02-12-2008, 00:40
Nie da się joomli zupgradować, ale da się przemigrować, nawet zachowując linki. Wszystkiego Ci nie opiszę, ale możesz postawić nową joomlę w podkatalogu na nowej bazie. Wtedy będziesz miał 100% bezpieczeństwa.

Pozdrawiam.

zwiastun
02-12-2008, 02:10
Dostałeś linki do 5 metrów materiału z objaśnieniami co i jak oraz z argumentacją, jesteś administratorem i zadajesz pytanie, czy warto dokonywać aktualizacji gorszego na poprawione lub lepsze. Dostajesz odpowiedź, która powinna rozwiać Twoje wątpliwości, ale zamiast zrozumieć, to się czujesz urażony. Sam wyciągnij wnioski.

Bunio
18-12-2008, 10:27
Mam podobny problem, chcialbym przejsc na najnowsza joomle 1.5.x tyle ze aktualnie mam zintegrowana (wspolni uzytkownicy) joomle 1.0.13 z forum phpbb2 by przemo. Czy to nie bedzie problemem? Jakies ogolne rady i wskazowki?