PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack nie robi archiwum.



clinic
30-11-2008, 19:49
witam , wiem ze jest nowa wersja joomli ale posiadam strone postawiona na wer. 2007.09.14 Joomla! 1.0.13 PL jak wynika z pliku !ver.txt w glownym katalogu. potrzebuje zrobic kopie bazy oraz calej strony , wyczytalem ze najlepszy bedzie do tego joomlapack, pobralem taki z http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,687/ (JoomlaPack 1.2-j10-utf) zainstalowalem ten komponent i wedlug instrukcji zawartej na stronie pomoc.joomla.pl http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/ postanowilem wykonac kopie zapasowa bazy oraz witryny. nie zmienialem nic w ustawieniach joomlapack , wszystko moim zdaniem wyglada jak w tutorialu na stronie , ale kopia sie nie chce zrobic , patrzylem na przegladarce firefox , iexplorer , google chrome i za kazdym razem jest to samo pokazuje sie lista tego co bedzie wykonywane krop po kroku i nawet po 15 min nic cie nie dzieje :/ a kiedy wybieram od nowa ten krok to przenosi mnie do logowania na zaplecze strony bo sesja wygasla, co moze byc powodem tego ze nie moge wykonac kopij zapasowej ?

zwiastun
30-11-2008, 19:54
A jakieś dane serwera?
Próbowałeś zrobić tylko kopię bazy?
Próbowałeś zrobić tylko kopię części plików?

clinic
30-11-2008, 19:58
strona wisi na yoyo.pl
probowalem zrobic sama kopie bazy calkowita bez wylaczania czego kolwiek
tak samo kopie witryny nie wylaczajac plikow czy katalogow

zwiastun
30-11-2008, 20:02
ani yoyo ani jaja nic mi nie mówią. Dane serwera to konkretny zestaw informacji.

clinic
30-11-2008, 20:03
a mi nic nie mowi konkretny zestaw informacji , powiedz mi co mam ci dokladniej podac to podam , skad mam wiedziec o jakie dane serwera chodzi

clinic
30-11-2008, 20:22
a plik Kickstart.php i Kickstart2.php to skad mam niby wytrzasnac ? <mysli>

zwiastun
30-11-2008, 21:10
No to skoro Ci nic nie mówi, poczekamy, aż Ci powie.

clinic
01-12-2008, 01:40
no przepraszam wielmoznego pana ze nie jestem tak w temacie obeznany jak pan . zamiast pomoc lepiej sie madrzyc :/ . kickstart juz sobie znalazlem , staram sie teraz wykonac ta kopie , widzialem tu mase takich tematow z prosbami o pomoc w roznych dziedzinach i nawet jak kto by potrafil udzielic pomocy to by sie nie ruszyl z tylkiem ...

zwiastun
01-12-2008, 02:28
Badź łaskaw się nie silić na pseudoironię. Sensowniej będzie, jeśli zajrzysz do regulaminu forum albo przejrzysz kilka wątków, w których pytający zamieszczają dane serwera. Ty prosisz o pomoc, a nie ja, więc podporządkuj się obowiązującym tutaj regułom i poszukaj wymaganych informacji. Masz zapewne dużo młodszą tę część ciała, o której piszesz, niż ja, więc łatwiej Ci nią będzie ruszyć. Ja mózg mam umiejscowiony znacznie wyżej.
http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594

Kwiatów z przeprosinami wysyłać nie musisz.

clinic
01-12-2008, 02:49
aha czyli teraz bedziemy sie licytowac kto ma jaki mozg :| spoko . moim zdaniem szybciej by bylo poprostu udzielic tej informacji a ja bym ladnie odpowiedzial jaki to server i tyle zamiast pisac kolejny post tego typu , co do watkow tutaj to uwierz mi ze wasza szukajka nie dziala wcale tak jak powinna bo nie dziala wogole zgodnie z proponowanym szukanym slowem wiec ciezko bedzie mi teraz przegrzebac jakies watki w poszukiwaniu tego o co prosisz ;) ale spoko , przekopie sie przez ten smietnik niepotrzebnych watkow bez odpowiedzi .

a swoja droga to uzylem sposobu w jomlapack w ustawieniach wybralem jako metoda wykoniania kopii zapasowej - javascript a w format archiwum co kolwiek i tak samo w instalator w archiwum, kopie sie zrobily , skopiowalem je sobie na dysk , jedna to zip a druga to sql , przekopiowalem za pierwszym razem na pusty server bez pliko joomla i bazy danych czyli na pusty , oraz ten kickstart ktory nie dziala , wiec wrzucilem tez kickstart2 po czym pokazuje mi sie to co w tej instrukcji http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/ wybieram plik ktory ma sobie rozpakowac (jest tylko jeden przeciez) i odrazu pokazuje mi sie ten krok ktory jest po rozpakowaniu archwium, tyle ze u mnie sie nie pokazalo jakie pliki wypakowal , klikam na "here" i nic , pokazuje mi sie strona z info "
For your security please completely remove the installation directory including all files and sub-folders - then refresh this page." albo poprostu blad 404 brak pliku itp

zwiastun
01-12-2008, 02:56
Przypuszczam, że już zdążyłeś się dowiedzieć, że ruszać trzeba jednakl mózgiem, a tyłkiem niekoniecznie. Nie musiałbyś się wtedy przekopywać przez tę masę postów, do powstania których się przyczyniasz.

PS, ten błąd spowodowany jest pozostawieniem katalogu instalacyjnego

clinic
01-12-2008, 03:02
mysle ze na moim poscie duzo ludzi skorzysta akurat

ps. po usunieciu z servera katalogu installation (czy jak on sie tam zwie) oraz pliku install.php kroki w kickstart sa takie same , przechodzi odrazu z wyboru pliku do kroku gdzie musze wybrac "here" a kiedy to robie strona wyswietla "
Błąd 404
Plik lub strona, której poszukujesz nie istnieje." a jej adres to www.xxxxxxxx.yoyo.pl/installation/index.php

zwiastun
01-12-2008, 03:07
Obawiam się, że nie - bo jeśli nie podasz w następnej wypowiedzi danych serwera, to całość poleci do kosza, a potem w przestrzeń. Jak na razie w wątku nie ma nic szczególnego.

clinic
01-12-2008, 03:21
PHP built On: Linux v2.yoyo.pl 2.6.18-6-amd64 #1 SMP Fri Jun 6 05:24:08 UTC 2008 x86_64
Database Version: 5.0.51a-7yoyo0-log
PHP Version: 4.4.4-8+etch4yoyo1
Web Server: Apache
WebServer to PHP interface: cgi-fcgi
Joomla! Version: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4
Relevant PHP Settings:
Joomla! Register Globals Emulation: ON
Register Globals: OFF
Magic Quotes: ON
Safe Mode: ON
File Uploads: ON
Session auto start: OFF
Session save path: /var/www/tmp
Short Open Tags: ON
Output Buffering: OFF
Open basedir: /var/www/sites:/var/www/tmp:/var/www/advertisements/
Display Errors: ON
XML enabled: Yes
Zlib enabled: Yes
Disabled Functions: None

zwiastun
01-12-2008, 03:49
Hmm, przyczyn może być aż kilka:
1. Joomla! Version: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC
Komponent został zoptymalizowany pod wersję 1.0.15, choć tę też powinien obsłużyć. Autor zwraca wszakże uwagę, by najpierw zaktualizować witrynę do najnowszej wersji.
2. Joomla! Register Globals Emulation: ON
Rejestracja zmiennych globalnych powinna być wyłączona (nawet, jeśli ją potem trzeba będzie włączyć, żeby ułatwić włamanie do witryny :D)
3. Short Open Tags: ON
Nie sprawdzałem komponentu pod tym względem, ale jeśli są w nim krótkie znaczniki, może wywalić błąd.
4. Safe Mode: ON
Wprawdzie PHP działa na cgi-fcgi i można zakładać, że konfiguracja jest optymalna, ale nie można wykluczyć, że wszystko zagra.

Co pozostaje:
1. Sprawdzić odtworzenie witryny na serwerze lokalnym (po ewentualnej ponownej kopii z wyłączoną emulacją zmiennych globalnych)
2. Jeśli się powiedzie, to znaczy, że źródło w serwerze. Może prawa dostępu? Pomocy szukać raczej u autora komponentu.