PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do panelu administratora



klausania
01-12-2008, 18:36
Witam, na forum znalazłam kilka tematów tego typu, lecz żaden nie rozwiązywał mojego problemu. Korzystam z Joomla 1.5.8 na serwerze 000webhost.com Podczas próby logowania się do panelu napotykam przeszkodę. Po wpisaniu hasła i loginu, następnie zaakceptowaniu strona z panelem logowania tylko przeładowuje się nie prowadząc do zaplecza, wgrywałam na nowo folder "administrator", zmieniałam hasło w bazie danych, lecz nic nie pomogło. Nie mam zbyt wiele skonfigurowane w witrynie, ponieważ dopiero co wczoraj wgrałam Joomla.
Co mogę jeszcze zrobić, aby zalogować się do panelu admina?

zwiastun
01-12-2008, 19:01
Czy po tym masz w adresie: /index.php? czy może /index2.php?
Jeśli to drugie, to prawdopodobnie przeglądarka Ci coś pamięta i przenosi nie tam gdzie trzeba

klausania
01-12-2008, 19:05
/index.php
Wcześniej ustawiałam przyjazne adresy, zmieniałam plik .htaccess, ale wczoraj jeszcze wszystko działało poprawnie

zwiastun
01-12-2008, 19:07
No to przywróć .htaccess do stanu sprzed czyli htaccess.txt

klausania
01-12-2008, 19:09
Hmm... Pomogło, a nie da się zrobić czegoś, aby przyjazne adresy mogły być stosowane i panel admina działał?

W htaccess mam jeszcze dodane 2 parametry, które dotyczą serwera

php_flag display_errors off


php_flag output_buffering off

zwiastun
01-12-2008, 19:10
Da się. Poczytać na ten temat, a dopiero potem robić!

klausania
01-12-2008, 19:13
Czytałam o .htaccess na pomoc.joomla.pl skonfigurowałam go wg wskazówek

Oprócz dodania w/w parametrów zmieniałam
RewriteBase /public_html

zwiastun
01-12-2008, 19:16
Tak? A czytałeś, że .htaccess działa na serwerach apache z włączonym mod_rewrite?

klausania
01-12-2008, 19:23
Również czytałam, ale teraz z kolei nie jestem pewna co do mod_rewrite
Muszę sprawdzić jak to się ma do mojego hostingu

EDIT: Apache ver.
2.2.10 (Unix) oraz mod_rewrite on wiec nie powinno być problemu?

Przyznam, mój błąd: W pliku configuration.php nie aktywowałam opcji 'korzystaj z mod_rewrite'

zwiastun
01-12-2008, 19:35
możłiwy także błąd w .htaccess (jeśli coś zmieniałaś) albo niepoprawne RewriteBase /

klausania
01-12-2008, 19:39
Teraz wszystko działa poprawnie, jestem zmuszona edytować plik configuration.php poprzez klienta ftp (Spod panelu administratora się nie da) i przeoczyłam ten punkt [korzystaj z mod_rewrite]

zwiastun
01-12-2008, 19:41
Da się, na czas edycji zmień prawa dostępu na 664 albo 666

klausania
01-12-2008, 19:43
Tak wiem, ale szybsza jest edycja przez ftp.
Podczas instalacji dodatków (komponenty, moduły...) zmieniam na 777

zwiastun
01-12-2008, 19:44
Szybsza, ale niebezpieczna! Łatwo coś zepsuć!

klausania
03-12-2008, 21:13
Jestem zmuszona 'odnowić' temat - po "naprawieniu" problemu nie odwiedzałam panelu administratora przez kilka dni więc nic nie zauważyłam. Problem powtarza się, do sprawdzenia przesyłam plik .htaccess

zwiastun
03-12-2008, 21:33
Pewno jak napiszemy w artykule o .htaccess kulfonami na 1 metr wysokości, że po ostatnim wpisie nie może być żadnych znaków białych to trzeba będzie jeszcze tłumaczyć, co to są znaki białe.

klausania
03-12-2008, 21:43
Ok, dziękuję za pomoc :)

zwiastun
03-12-2008, 22:03
Ja nie wiem, czy to to, bo nawet nie przyglądałem się wpisom, ale pewno tak.

scotti
09-12-2008, 15:57
klausania, ciekawy jestem czy rozwiazalas ten problem i w jaki sposob? Ja przejrzalem wszystkie posty na ten temat i dalej nic :( Probowalem wszystkich krokow i rozwiazan podanych na tym forum... Moze ktos ma jakies sugestie, ktore pliki jeszcze moga byc za to odpowiedzialne to bede wdzieczny :)
Brak mozliwosci zalogowania zarowno do panelu admina jak i na stronie...

klausania
09-12-2008, 17:47
Problem rozwiązałam, w prawdzie pisząc mój post

Ok, dziękuję za pomoc
wszystko działało, ale na następny dzień znowu było to samo. Wzięłam się za poszukiwania i znalazłam rozwiązanie na forum hostingu.
Kilka poprawek
:Jednak RewriteBase /
:Przed każdym index.php w .htaccess wstawiłam "/" przykładowo: RewriteRule ^(.*)$ /index.php
RewriteRule (.*) /index.php [F,L]


I od kilku dni działa bezproblemowo, więc jest ok

scotti
10-12-2008, 17:01
Dzieki serdeczne za odpowiedz, ale niestety ja mam chyba glebszy problem i pozostaje mi tylko nowa instalacja joomli :(

kryjogen
15-12-2008, 14:04
Scotti i Wy potomni!

U mnie problemem był tzw BOM: http://pl.wikipedia.org/wiki/BOM

Nie ważne co to oznacza, ważne że trzeba mieć dobry edytor do edycji plików. Niektóre edytory dodają na początku pliku takie trzy znaczki w dodatku są to tzw białe znaki, czyli nie widać ich w edytorze, więc nie wiadomo, że one tam są :).

Edytowałem plik configuration.php na komputerze lokalnym w Notatniku, po czym przesłałem go na serwer. Niezauważyłem że notatnik dodał te 3 niepotrzebne znaki. Dopiero jak podejrzałem źródło w Total Commanderze zauważyłem, że to tam jest.

Jak dla mnie dobrym edytorem, który nie dodaje tych znaków jest PSPad.

Reasumując: w PSPadzie otwórz configuration.php na swoim FTPie wciśnij coś, żeby w pliku zaszły zmiany, skasuj to co wpisałeś i zapisz plik. Tak wygląda moja recepta

adsky
11-01-2009, 16:58
Witam.
Zainstalowałem Joomla, instalacja przebiegła bez problemu (jedne co miałem przy sprawdzaniu ustawić na czerwono to pokazywanie błędów na on) i nie mogę się zalogować jako użytkownik ani jako administrator. Po wpisaniu danych strona się tylko przeładowuje i adres jest z index.php Żadnych plików nie zmieniałem. Serwer mam domenomanii.
Czy wiecie, co muszę zrobić?
Z góry dzięki.

scotti
11-01-2009, 19:35
Dzieki kryjogen za podpowiedz, ale u mnie to nie jest to. Ja uzywam tylko devphp i nie ma takiej mozliwosci (zreszta tez to sprawdzalem)Wykorzystalem juz chyba wszystkie mozliwosci i pozostaje mi tylko na nowo zrobic joomle :)
adsky, jak Ci sie uda rozwiazac problem to licze, ze sie podzielisz ;)

jantin
12-01-2009, 03:40
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i początkujący w Joomli
Identyczny problem (opis Klausani) pojawiał się u mnie wczoraj po uaktualnieniu z 1.5.8 na 1.5.9 (na home.pl). Co następnie zrobiłem:

* skasowałem wszystkie pliki po przejściu na 1.5.9 i na ich miejsce przywróciłem (ftp) poprzednią wersję 1.5.8 z kopii

* usunałem całkowicie bazę danych, następnie utworzyłem nową i przywróciłem całą jej poprzednią zawartość z kopii (phpMyadmin, import)

* sprawdziłem przyjazne adresy (ustawienia), .htaccess, configuration.php, obecnie mam je w takiej wersji kiedy zaplecze działało, nie ma też białych znaków.


Strona oczywiście działa w pełnym zakresie, natomiast zaplecze po zalogowaniu tylko się "przeładowuje" na ../index.php, i nadal jest widoczna strona logowania. Nie ma komunikatu błędu logowania. Z hasłem jest wszystko OK

Początkowo sądziłem, że to bug wersji 1.5.9, ale po przywróceniu do 1.5.8 i po przeczytaniu tego wątku ten pomysł odrzucam. Będę jeszcze szukał rozwiązania, ale coraz bardziej skłaniam się do nowej instalacji, a po niej przywrócę bazę danych. Będę instalował 1.5.9, gdyby jednak ten problem pozostał wrócę do 1.5.8, choć mam nadzieję, że stary dump sql będzie z 1.5.9 działał bez problemu.
Napiszę o rezultatach, ale z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Aha, wcześniej migrowałem z 1.5.7 na 1.5.8 i żadnych problemów nie było.

jantin
12-01-2009, 04:47
Nocka z głowy, ale rozwiązałem problem ! (na jak długo?)

Temat jest mocno wałkowany na tym forum i w tym wątku:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=431&t=262426&start=30

U mnie zadziałało takie rozwiązanie :

- zalogowałem się do phpMyadmin, w bazie wybrałem jos_plugins
- kliknąłem "Przeglądaj" i w tablicy wybralem edycję wiersza "User Joomla!"
- w polu "published" miałem wartość "0", zmieniłem na "1" i zapisałem

...i działa !!

Nie miało to nic wspólnego z wcześniejszą migracją na 1.5.9, z jakichś nieznanych mi powodów wcześniej publikacja pluginu "User" została wyłączona (tak było w starej bazie danych sprzed migracji)? Nie wiem czy to jednorazowy przypadek z mojej winy, czy dalej będą kłopoty?

Z tego angielskiego wątku wynika, że problem ten może mieć różne przyczyny, część z nich koledzy poruszyli w tym naszym wątku. Nie odważe się powiedzieć, że to co opisałem jest rozwiązaniem uniwersalnym, ale u mnie zadziałało.

adsky
12-01-2009, 16:47
jantin sposób, który przedstawiłeś mi nie pomógł :/
wgrałem joomle na serwer od innego dostawcy i działa,
wgram jeszcze raz na ten, gdzie występował problem

jantin
12-01-2009, 18:39
adsky: no szkoda :/
Przejrzałem jeszcze ten wątek o którym pisałem wyżej. Problem "pętli" przy logowaniu do zaplecza ciągnie się od miesięcy i jak zauwazyłem, nie został rozwiązany. Prawdopodobnie nie ma jednego rozwiązania, przyczyny są różne i rozwiązania też. Te które podałem w kilku przypadkach zadziałało, w kilku nie.

Spróbuj może jeszcze sprawdzić w sql/jos_plugins dla pluginu "User Joomla!" pole "access". ktoś miał je ustawione na "1", zmienił na "0" i tym odblokował dostęp do zaplecza. Sprawdź też (nadpisz pliki z instalki - zawsze pamietaj o wczesniejszych kopiach) tego pluginu w katalogu plugins/user, ale to już taki ostatni rzut na taśmę.

W kontekście tego problemu sprawdzają jeszcze wpisy w tablicach jos_session (problemy z prawidłowym zamknięciem sesji?), jos_users i jos_core_acl_aro (i pochodne), ale nie znam na tyle angielskiego by to fachowo przetłumaczyć, i dlatego dokładniej nie opisuje.

Ktoś poradził tez wpisać do php.ini
session.use_cookies = 1
jemu pomogło, ale innych peanów na temat tego rozwiązania nie było

A ja aktualizowałem 1.5.8 na 1.5.9 i nadal mogę się logować bez problemu. Przyczyna nie leżała zatem w aktualizacji.

Tyle w temacie.

Paweł001
21-01-2009, 00:33
witam, nie chce zakładać nowego tematu, dlatego pisze tutaj

W jakim pliku moge zmienić tekst "Zaplecze Joomla!" na np. "Zaplecze nazwa firmy" w panelu admina przy logowaniu ? :)

zwiastun
21-01-2009, 01:14
Nie zakładając nowego tematu do nowego tematu zaśmiecasz forum!

jantin
21-01-2009, 09:43
W jakim pliku moge zmienić tekst "Zaplecze Joomla!" na np. "Zaplecze nazwa firmy" w panelu admina przy logowaniu ? :)

administrator/language/pl-Pl/pl-Pl.ini

otwórz ten plik w edytorze, znajdź wiersz JOOMLA! ADMINISTRATION LOGIN=Zaplecze Joomla! (wiersze są ułozone alfabetycznie) i zmień tekst (tylko ten za znakiem równości) "Zaplecze Joomla!" na żądany.
uwaga 1 - po zmianie zapisz ten plik w utf-8 !
uwaga 2 - we wczesniejszych wersjach zamiast napisu Zaplecze Joomla! był zdaje się napis Panel Administracyjny.


witam, nie chce zakładać nowego tematu, dlatego pisze tutaj

Załóż nowy temat z tym pytaniem (np "gdzie zmienić tekst Zaplecze Joomla! w panelu admina przy logowaniu?"), zadaj je, a potem sobie sam odpowiedz tak by kiedyś inni mogli z tego skorzystać, będzie porządek, bo tu temacik jest niewidoczny. A tu poproś admina niech usunie twoje pytanie i moją odpowiedź? Chyba, ze admin ma inne zdanie :)?

Galopcasta
29-01-2009, 15:10
Witam mam , ten sam problem co tutaj obecni- i szczerze mowiac czuje sie dosc zielony w tej kwestii
mam serwer na nazwie
a wiec mod_write
włączony....

zawiesiło sie to w momencie gdy wyłączyłem wtyczkę do logowania na stronie.
Od tego momentu strona tylko się odświeża i nic się nie dzieje.

może jakies pomysły jak do tego podejść.

Zastanawiam się nad zapisaniem bazy i instalacja Joomli raz jeszcze

co radzicie , czuję się zielony w tej kwestii

Galopcasta
29-01-2009, 17:21
i mam pytanie?? czy jesli wyeksportuje baze danych?
to czy pozwli MI to odzyskac dane??

Galopcasta
29-01-2009, 18:07
Dzięki Jantin:) za sugestie, przeczytałem twój wpis po raz setny,zastanowilem sie i działa.........:))

klausania
29-01-2009, 21:47
U mnie niestety zmiany w jos_plugins nic nie dały :/
Przeglądałam posty z tematu założonego na forum joomla.org ale nic mi nie pomogło...

jantin
30-01-2009, 15:55
U mnie niestety zmiany w jos_plugins nic nie dały :/
Przeglądałam posty z tematu założonego na forum joomla.org ale nic mi nie pomogło...

Sposób z jos_plugins dotyczy tylko wyłączonego modułu "users"
Przeglądałem jeszcze tamto forum i znalazłem coś takiego:

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=431&t=362883

Dotyczy zapisu organizacji dostępu użytkowników w bazie danych.

"Za edycję dostępu użytkowników odpowiadają 4 tablice:

jos_core_acl_aro
jos_core_acl_aro_groups
jos_core_acl_groups_aro_map
jos_users

a) W tablicy jos_core_acl_aro znajdź użytkownika, którego chcesz zmienić. Przypuszczalnie wybierzesz "Administrator".
Zanotuj wartośc pola "id" dla tego uzytkownika, np może to być 10. Zanotuj także wartośc pola "value", np może to być 62

b) Idź do tablicy jos_core_acl_aro_groups i zanotuj wartość pola "id" dla grupy "Super Administrator". Może to być np 25.

c) Następnie idź do jos_core_acl_groups_aro_map i znajdź tam rekord z dokładnie takim samą wartością "aro_id", jak "id" w kroku a) (czyli 10). Zmień wartość pola "group_id" dla tego rekordu, na wartość pola "id" z kroku b) (czyli na 25)

d) Teraz przejdź do jos_users i znajdź rekord którego pole "id" pasuje do pola "value" z kroku a) (czyli 62). Nazwa tego rekordu powinna pasować do tego który zmieniasz/ustawiasz, w tym przykładzie będzie to "Administrator". Zmień wartośc pola "gid" na taką jaką zanotowałeś dla "id" w kroku b) (czyli na 25)"

Przed takimi działaniami nalezy BEZWZGLĘDNIE zapisać kopię bazy danych (Export), a potem uważnie wczytać się w podaną procedurę - łatwo o pomyłki. Mam nadzieję, że przetłumaczyłem to łopatologicznie, ale za efekty nie ręczę. Sprawdziłem u siebie na mysql prawidłowo działającej 1.5.9 (Wersja serwera: 5.0.67-log, phpMyAdmin - 2.9.1.1) i ustawienia były dokładnie jak opisałem.

Klausania, jeśli tego nie próbowałaś, sprawdź te ustawienia i przynajmniej wyeliminuj ten powód, a może są wadliwe wpisy i niespodziewanie pomoże ..?

maximodo
15-01-2010, 21:23
Bardzo ciekawy temat, zawierający wiele cennych informacji...
niestety nic u mnie nie działa ;/

Mój problem to komunikat błędnego hasła podczas logowania.

Porady zawarte tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21877) też nie zadziałały (w sumie zaczynałem od tego).

Za to znalazłem w jos_users w tabeli "wykorzystanie przestrzeni" wyświetlony na czerwono wpis "nadmiar" - 20 bajtów.
Nie wiem co to oznacza, ale pod spodem jest przycisk "optymalizuj tabelę".
Po wykonaniu którego już wszystko jest niby w porządku(był komunikat, ze optymalizacja się powiodła) - nie ma już nadmiaru.
Po jakimś czasie znowu pojawia się ten nadmiar ;/

Niestety nie wpłynęło to na możliwość zalogowania do zaplecza panelu admina ;/

Nie mam już pomysłów i chyba będę musiał zrobić nowa instalację ;/
To nie jest problem, bo dopiero zaczynam testy J, ale co zrobić jeśli ktoś już ma w pełni funkcjonującą witrynę z dużą ilość użytkowników?

Zainstaluję sobie dodatkową, a obecną zostawię(a już zacząłem rozumieć co i jak działa) - bo może ktoś wpadnie na pomysł jak to rozwiązać. Wtedy będzie na czym przeprowadzić testy i przyda się dla innych :P

Unbelievable
02-02-2010, 20:35
Na początku miałam podobny problem jak założycielka tematu- czyli loguję się ale odsyła mnie z powrotem na stronę logowania jakbym nic nie zrobiła. Teraz trochę się to zmieniło, po wpisaniu loginu, hasła i wciśnięciu "login" pojawia się tekst taki

Your session has expired. Please log in again.
wiem że było tu dosyć sporo porad i rozwiązań, ale jako że jestem ciemną masą jeżeli chodzi o działania na komputerze (chociaż z dosyć prostymi rzeczami potrafię sobie poradzić), nie rozumiem nic z tego, co piszecie. Próbowałam wspomóc się też googlem, co nic nie dało. Do czego dążę- czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi, tudzież pokazać gdzie jest wyjaśnione krok po kroku, co zmienić, sprawdzić i gdzie aby chociaż odkryć problem?
jedyne co zrobiłam to podmieniłam pliki joomli na serwerze- co nic nie dało. Korzystam z apache 2.2 i nawet nie mam pojęcia jakiej wersji joomli- na pewno 1.5. Serwer mam na prv.pl

maximodo
10-03-2010, 17:52
Jeśli chodzi o wygasanie sesji, to mam tak często, tzn. włączam stronę logowania do panelu admina - wpisuje dane do logowania i pojawia się komunikat o wygaśnięciu sesji.

Wystarczy wpisać ponownie login i hasło i loguje bez problemu, bez żadnych podmian plików i innych kombinacji. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale nie zauważyłem żeby to był jakiś problem.