PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek css



maxym
02-12-2008, 00:44
witajcie

chciałbym aby moja sonda wyświetlała się w inny sposób niż prawe menu.
w sytuacji gdy wpisuje przyrostek _specyficznymodul nic się nie zmienia. Żadnej reakcji.
czy ma ktoś może template beez i wie jak można zmienić wyświetlanie się sondy ?

korzystam z przykładu
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/624/30/
czy ktoś mi może powiedzieć czy mam wpisywać tam w taki sposób przyrostek _specyficznymodul
czy to jest dobry wpis czy powinien byc inny
Prosze także o informacje gdzie mam wpisac (do jakiego pliku te poniższe dane) template_rtl.css ??



#specyficznymodul

{
table.moduletable_specyficznymodul {
width: 100%;
margin-bottom: 5px;
padding: 0px;
border-spacing: 0px;
background:#f5f5f5;
border-collapse: collapse;
}

table.moduletable_specyficznymodul th {
background:#f5f5f5;
color: #666666;
text-align: left;
padding-top: 4px;
padding-left: 4px;
height: 21px;
font-weight: bold;
font-size: 10px;
text-transform: uppercase;
}

table.moduletable_specyficznymodul td {
font-size: 11px;
background:#f5f5f5;
padding: 0px;
margin: 0px;
font-weight: normal;
}

zwiastun
02-12-2008, 01:19
1. dobry, może być też -to, albo i samo to; to nie ma znaczenia, jaki to będzie przyrostek, ważne, by nie stanowił odrębnego "wyrazu"
2. pliik z rtl to plik css dla języków, w których pisze się od prawej do lewej, rtl to dość popularny skrót - poco zgadywać, skoro można zapytać Google i odpowiedź jest w pierwszych 10 wynikach
3. w szablonachdla joomla 1.5 można mieć wiele różnie się nazywających arkuszy stylów, wpisz gdzie chcesz,
4. pamiętaj o podaniu przyrostka w ustawieniach modułu
5. Moduł sondy ma nieco złożone formatowanie. Obejrzyj sobie źródło i będziesz widzieć, co trzeba sformatować.

maxym
02-12-2008, 02:41
oglądałem moduł przy pomocy developera i firebuga juz setki razy. do zmiany mam elementy w position i layout jednak żadne z możliwości się nie sprawdziły u mnie). Postanowiłem więc zmienić przyrostek sądy jednak także nic nie działa.
Sonde chciałbym zmienić w taki sposób jak jest pokazane na załączonym obrazku.
Dodatkowo mam problem z tym ze przegladarka jak chwyci obraz z jednego szablonu to pozniej trzyma te same ustawienia w drugim :/ Nie pozwala mi to edytowac sondy bo walcze z jakby nie rzeczywistym obrazem! (czyszcze przegladarke ale nie ma to żadnego odzewu)

chciałbym docelowo aby sonda wygladała tak jak ta po lewej (czyli po prostu byla w paski) ?

zwiastun
02-12-2008, 02:56
1. Wyczyść cache przeglądarki i czyść je za każdym razem, gdy coś zmieniasz
2. Standardowo cała treść modułu objęta jest znacznikiem
form
przyciski mają klasę .button
Do fomatowania użyte
.pool[przyrostek]: Klasa stylu dla elementu <table>). Formatuje ramkę z ankietą. Użyta w module mod_pool.php
.pollstableborder[przyrostek]: Klasa stylu dla elementu <table>. Formatuje tabelę z tekstem ankiety. Użyta w module mod_pool.php

maxym
02-12-2008, 17:37
Witaj
szukałem te elementy które podałeś. Nie znalazłem jednak nigdzie w moim pliku css (templatka beez) takiej klasy .pollstableborder

Udało mi się zmienić kolor całej sondy (na zielono) jednak w standardzie templatki beez sąda jest lekko rozjechana.
Ciekawym jest że jak usunąłem cały plik mod_poll z katalogu modules to sąda wyświetlała się tak samo jak teraz (bez żadnej różnicy) tak jakby on był zbyteczny i nie korzystał z żadnych stylów.

Spodobała mi się sonda w templatce Axe-Rescheek gdy instaluje tą templatke to sonda wyświetla się ładnie. tam wykorzystywany jest taki kod:

/*========================= POLLING ========================*/
td .sectiontableentry2, td .sectiontableentry1{
padding: 5px;
}

td.sectiontableentry2{
background-color: #EEE;
}

.poll tbody tr td{
text-align: left;
}

.poll tbody tr td div{
/*width: 125px;
border: 1px solid #3C2B00;*/
margin-top: 10px;
}



Zastanawiam się czy można by było wstawić to do template beez tak aby wyświetlało się to u mnie tak jak jest na załączonym obrazku .jpg
Zastanawiam się co robić aby edytować tą sondę Jak sądzisz czym należało by się teraz zająć ? Próbowałem już na wiele sposobów to edytować. Nie chodzi mi o to że chce abyś zrobił to za mnie ale już nie wiem jak mam szukać. Jeśli byś mógł podaj mi proszę hasła pod którymi miałbym szukać informacji.
z góry dzięki.

zwiastun
02-12-2008, 17:46
1. Usunięcie pliku z katalogu modules to pomysł laika. Można wiedzieć, po co to zrobiłeś? Przywróć to!
2. Szablon beez zawiera w katalogu /templates/html szablonik nadpisujacy standardowy wygląd sondy, ten który przytaczasz, korzysta z klas standardowych. Jeśli masz w swoim katalogu szablonu być może plik /templates/html/mod_poll/default.php to go usuń,
3. Możesz zastosować przytoczone klasy, zapisz je tak jak są w cytacie (oczywiście, możesz zmienić wartości własności)

maxym
02-12-2008, 17:54
tak , jestem laikiem :) tamten plik usunąłem na chwile aby sprawdzić co się czego tyczy, sprawdzam wiele możliwości zazwyczaj
tym razem usunąłem plik nadpisujący tak jak napisałeś. Okazało się że już jest lepiej to on wprowadził mnie w błąd teraz zaczynają to działać wyglądać tak jak chciałem. Chyba już wszystko jest ok
DZIĘKI WIELKIE ! :)