PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksowanie strony przez google, problem z opisem strony.



patrykb
02-12-2008, 12:42
Witajcie!

Administruję stronę e-pies.com jest zrobiona w aktualnej wersji joomla.
Mam problem z opisem indeksowanych strony przez google. Niestety każdy opis który można sprawdzić wpisując w google site:e-pies.com bez względu na rodzaj (tytuł) strony jest identyczny.

Przykładowe wyniki site:e-pies.com:

#
Psie sporty
Najbliższe wydarzenia. 29.11.2008 - 30.11.2008. Mistrzostwa Europy ESDRA off snow; 05.12.2008 - 07.12.2008. Mistrzostwa Polski Dryland Seniorów i Juniorów ...
e-pies.com/psie-sporty - 22k - Kopia - Podobne strony - Zanotuj

#
Psie profesje
Najbliższe wydarzenia. 29.11.2008 - 30.11.2008. Mistrzostwa Europy ESDRA off snow; 05.12.2008 - 07.12.2008. Mistrzostwa Polski Dryland Seniorów i Juniorów ...
e-pies.com/psie-profesje - 20k - Kopia - Podobne strony - Zanotuj


Jak widać tytuł strony jest prawidłowy (zamierzony)


Adres URL też prawidłowy, a tytuł strony licuje z adresem i tak chciałem.

Niestety opis strony (to na czarno ;)) jest identyczny na każdej z zindeksowanej stron i pochodzi z komponentu EventList który jest wyświetlany na każdej stronie (sekcja Najbliższe wydarzenia, lewo góra)

Przypuszczam choć tego nie próbowałem że gdybym usunął komponent, lub przesuną go w inne miejsce strony (np. na prawe menu) opisy strony były by bliższe moim zamierzeniom.

Nie chcę dokonywać takich manipulacji bo komponent uważam za dobry i potrzebny na mojej stronie właśnie w tym miejscu.

Moje pytanie.
Co zrobić aby opisy zaindeksowanej strony były np. początkiem każdej strony (opisem kategorii albo sekcji) i czy w ogóle jest taka możliwość?

Jak spowodować aby EventList nie zajmował pierwszych linijek opisu strony

Jeżeli macie jakiekolwiek propozycje to bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

moje
02-12-2008, 16:04
Nie korzystałem z EventList ale sprawdź czy w ustawieniach może wyłączyć opis w meta tagach. Można ustawić opis strony dla sekcji, kategorii i pojedynczego artykułu- wszystko masz w ustawieniach.

patrykb
02-12-2008, 21:59
Nie korzystałem z EventList ale sprawdź czy w ustawieniach może wyłączyć opis w meta tagach.
W EventList są meta tagi i jakieś 2 tygodnie temy wszystkie usunąłem. dokładniej wyłączyłem wyświetlanie w ustawieniach i usunąłem wszystkie znaczniki meta w miejscach i wyrażeniach.

Zresztą wydaje mi się że nie ma to znaczenia w opisie googli wyświetla się po prostu treść tego co jest opisane w najbliższych wydarzeniach, a nie ich meta tagi.

Można ustawić opis strony dla sekcji, kategorii i pojedynczego artykułu- wszystko masz w ustawieniach.
Opisy sekcji można ustawić i kategorii również ale ja nie chcę ich wyświetlać wolę aby np. na stronie startowej jako opis (w googlach) był ostatnio zindeksowany news (artykuł), a nie opis strony, zresztą nie oto chodzi żeby indeksować opis strony jaki ja napiszę, a żeby google indeksowały aktualną treść na poszczególnych stronach.

Dziękuję za odpowiedź jeżeli coś pomyliłem to daj znać.

P.S. W konfiguracji witryny mam wpisany Opis witryny, Słowa kluczowe, Tytuły w metadanych, Autor w metadanych.