PDA

Zobacz pełną wersję : Oddzielne formatowanie dla pozycji z menu



bobekk
03-12-2008, 10:36
Witam

Mam taki pomysł, mianowicie chciałbym aby moja strona była podzielona na tak jakby 3 inne, które będą różnić się od siebie kolorystyką ,logami/bannerami i menu.

Do każdej z tych stron można będzie trafić poprzez link z menu. I teraz właściwe pytanie: Jak to zrobić aby po kliknięciu na link - nowa strona (lub może artykuł ?) miała inne formatowanie i układ menu od poprzedniej?

Przykład:

Strona startowa posiada wiodący kolor czarny, po kliknięciu na link w menu przenosi nas do innej strony gdzie wiodącym kolorem jest czerwony itp.

Zastanawiałem się nad skopiowaniem folderu z szablonem kilka razy i osobne sformatowanie css oddzielnie dla każdej ze stron, ale może ktoś zna inny sposób? A jeśli nie to jak powinien wyglądać link do osobnego folderu z szablonem w którym byłoby to inne formatowanie?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

moje
03-12-2008, 11:41
Po co kopiować folder z szablonem?
Wystarczy stworzyć osobne pliki css i w ustawieniach zaznaczyć, że dana strona ma być wyświetlana według konkretnego pliku css.

bobekk
03-12-2008, 12:01
a mógłbyś mi wskazać w którym miejscu znajduje się to ustawienie ?


dzięki z góry

zwiastun
03-12-2008, 12:04
A mółgłbyś po prostu zobaczyć sobie najpierw dokładnie, co masz w ustawieniach pozycji menu? (moje napisał niezbyt dokładnie - nie wg pliku, a według klasy!)

bobekk
03-12-2008, 12:14
rozumiem ze chodzi o przyrostek css.

No ale jeżeli chcę całą stronę zmienić, co wiąże się ze skopiowaniem 50% zawartości pliku css, to będzie "głupiego robota" żebym przed każdą klasą dodawał jeszcze przedrostki, w tym przypadku dla 5 różnych stron.

Jeżeli tak to dziękuję za nakierowanie.

zwiastun
03-12-2008, 12:34
e tam, 3 style