PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalajcą Joomla na serwerze



houston4
03-12-2008, 11:51
Witam.

Próbuję zainstalować sobie Joomla 1.5.8 darmowym serwerze freens.pl.
Wszystkie pliki przetransferowalem na serwer no i jest O.K. Bazę danych założyłem no i też chyba jest O.K.

Więc odpalam stronę, wybieram język, przeglądam ustawienie (mam tylko na czerwono configuration.php niezapisywalne i display errors włączone) klikam dalej. Pojawia mi się licencja klikam dalej. Pojawiają mi się ustawienia odnośnie bazy danych i niezależnie od tego co bym nie wpisał lub nie wpisał przycisk "dalej" jest po prostu nie aktywny tzn. klikam na niego i żadnej reakcji.

Czy ktoś może wie czego to wina?
Czy wina leży po mojej stronie czy po stronie serwera.

A może ktoś już się spotkał z czymś takim??

Proszę o radę.

Z góry dziękuję.

zwiastun
03-12-2008, 11:52
ustawienia: Display errors!

houston4
04-12-2008, 11:47
ustawienia: Display errors!

Mam nadzieję że pomoże, bo jak na razie to wysłałem wiadomość do administratora serwera i czekam aż mi wyłączy display errors, ale jak by co to dam znać (tak dla "potomnych" ;)

Beltrone
11-12-2008, 10:03
Wystarczy że stworzysz plik php.ini i wgrasz do głównego katalogu z instalacją joomla.
configuration wystarczy że zmienisz CHMOD.

php.ini:
stwórz plik php.txt i zamień rozszerzenie na .ini
otwórz w notatniku i wpisz:
display_errors = Off

i problem z głowy ;)

wg. paru artykułów o bezpieczeństwie w Joomla warto także wpisać:

disable_functions = show_source, system, shell_exec, passthru, exec, phpinfo, popen, proc_open
safe_mode = 0
register_globals = 0
allow_url_fopen = 0

jak masz plik to wejdź na stronkę i go wgraj do głównego katalogu, w ten sposób ustawienia php zmienią się dla twojej strony.

pozdrawiam

zwiastun
11-12-2008, 13:05
A według to których "paru" artykułów za pomocą lokalnego php.ini wolno zmieniać administratorowi tak podstawowe (dla admina) ustawienie, jak safe_mode?

Beltrone
11-12-2008, 14:04
Joomla Security - na co najmniej 2 stronach była tak owa informacja, ale głowy sobie nie utnę, że to działa w ten sposób, tak czy inaczej, php.ini w katalogu zmienia tylko ustawienia dotyczące naszej strony a nie calego serwera...

Teraz to musiał bym poszukać bo przeczytałem w ostatnim tygodniu tego dużo i też m.in. taką informację.
Jeśli jest błędna to proszę o sprostowanie.
Poszukam tych informacji ponownie i prześlę link...

Tak czy inaczej display_errors tak się wyłącza ;)
co do safe_mode itd. sprawdzę na dniach i napiszę.

pozdrawiam,

Beltrone
11-12-2008, 14:16
A według to których "paru" artykułów za pomocą lokalnego php.ini wolno zmieniać administratorowi tak podstawowe (dla admina) ustawienie, jak safe_mode?

I tu zwiastun ma dobrą uwagę...
Po chwili zastanowienia i sprawdzenie, to nie jest to ogólnie dostępne, tylko systemowo, więc tak jak wszystko się zgadza co napisałem, to jednak safe_mode nie zadziała w pliku php.ini jedynie z tego co wiem, można zmieniać funkcje typu ALL.

W PHP 6.0.0 juz będzie z glowy bo jest wywalony safe_mode ;)
lista funkcji dla ciekawych:
http://us3.php.net/manual/en/ini.php#ini.list

Dobry artykuł na temat bezpieczeństwa Joomla:
http://docs.joomla.org/Security_Checklist_2_-_Hosting_and_Server_Setup

pozdr.

nexus246
11-12-2008, 18:24
Sprecyzujmy - to jest lista dyrektyw konfiguracyjnych a nie żadnych funkcji.

Beltrone
12-12-2008, 20:05
oj tam ;)
jak disable functions=... to nie dyrektywy ;) tłumacząc po mojemu
ale skoro jesteśmy drobiazgowi to masz rację ;p
pozdr,