PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas instalacji, kilka stron w joomla na jednym serwerze, wersja 1,5,7



Kubalapl
03-12-2008, 14:37
Cześć.

Na wstępie zaznaczę ze już bawiłem sie joomlą ale jestem nadal laikiem.
Wcześniej miałem stronę w joomly ale bardzo prostą, teraz jednak stawiam wszystko od nowa bo wyczytałem ze na jednym serwerze da się mieć parę stron www w systemie joomla i napotkałem niestety pewien problem.

Mimo że szukałem w internecie i na forum nie znalazłem nic co by mi pomogło;(
dlatego piszę.

A wiec do rzeczy:

Potworzyłem sobie foldery na serwerze, skopiowałem przez ftp wszystkie pliki do wybranego folderu, następnie wpisałem adres w przeglądarkę i wpisałem pełen adres z /nazwąfolderu/ następnie pojawiło mi się okno instalacji.... i widzę błąd:

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_34aecc361a5b87fad17c8f701de6c581, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /exe/libraries/joomla/session/session.php:412) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /exe/libraries/joomla/session/session.php:412) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 412

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /exe/libraries/joomla/session/session.php:412) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 415


potem okno instalacji ( wybór języka)

i dalej błąd:

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: open(/tmp/sess_34aecc361a5b87fad17c8f701de6c581, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 545

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in /exe/libraries/joomla/session/session.php on line 545


Dodam że to jest joomla 1.5.7

Co z tym zrobić aby zainstalować wszystko do końca?
Bardzo proszę o pomoc ;)
I z góry dziękuje.

ww_kujawy
04-12-2008, 17:17
Cześć!
1. Do każdej strony musisz mieć odrębną bazę MySQL: nieprawda -zwiastun
2. W odrębnych folderach stron oddzielny pakiet Joomla
3. Dla każdej instalacji postępujesz tak samo wskazująć konkretną bazę
U mnie chodzi bez problemu kilka domen.
Pozdrawiam.

zwiastun
04-12-2008, 17:46
Kto i gdzie napisał, że do każdej instalacji Joomla! musi być odrębna baza danych? Może nie znaczy musi. W jednej bazie danych można przechowywać setki tabel z danymi dla różnych aplikacji. Po to są przyrostki nazw tabel!
Z komunikatów w poście Kubapl wynika jedynie, że katalog /tmp jest prawdopodobnie niezapisywalny i stąd problemy. Ale to jedynie przypuszczenie

Kubalapl
04-12-2008, 23:27
Postaram się to zmienić i jeśli uda sie to napisz jak nie to też napisze:p

erafaelmi
05-12-2008, 23:41
Może to jest przyczyną :)
Domyślnie w bazie danych zapisywane są sesje użytkowników w tabeli jos_session (xxx_session). Przy przenoszeniu witryny (zmianie serwerów) miałem podobny problem i wówczas wykasowałem w niej rekordy przechowujące sesje i pomogło. Możesz zrobić podobnie phpAdminem, tylko jak coś usuwasz z bazy zrób tego kopie zapasową.
Jak napisał zwiastun w bazie można przechowywać dane do kilku witryn tylko, wiadomo żeby przedrostki (domyślnie jos_) miały inne nazwy.

W Konfiguracja globalna --> System są:

Ustawienia sesji
Miejsce przechowywania - można ustawić na Brak zamiast Baza Danych
wówczas nie będzie zapisywał sesji w bazie danych