PDA

Zobacz pełną wersję : jak połączyć komentarze z forum?



piotreczek100
05-12-2008, 21:30
Witam
Przeszukałem to co mogłem i nie znalazłem :( może dlatego że moje możliwości są ograniczone tylko do jezyka polskiego, dlatego proszę Was o pomoc.
Poszukuje jakiegoś rozwiązania (może być komercyjne) do tego by stworzyc możliwośc wypowiadania się do artykułów ale tak by tytuł arta tworzył posta w wybranej kategorii forum a opcja dodaj komentarz pod artykułem przenosiła do wpisywania posta.
Nie wiem czy dobrze i zrozumiale to wszystko opisałem, ale na stronie http://www.e-bogatynia.pl/ można zobaczyc jak to dziala na joomli 1.0
Bardzo prosze o pomoc

nemo
05-12-2008, 22:01
Jakie forum uzywasz / chcesz uzyc?

piotreczek100
05-12-2008, 22:10
chciałem najpierw poznac jakie sa możliwosci Buduję portal od podstaw i nie wiem od czego mam zacząc :( pomyślałem ze co mi da wybranie konkretnego forum, gdy nie da sie do niego póxniej dobrać pluginu umożliwiającego właśnie to czego oczekuję :) może podrzucisz mi kolego jakieś rozwiązania a wtedy będę testował bo tak jak pisałem nie wiem co z czym da się ugryżć

nemo
05-12-2008, 22:34
Osobiscie uzywalem / uzywam 2 rozwiazan:
- pod 1.0.x - darmowe SMF, jednakze bridge (tez free) pod to forum nie jest juz oficjalnie rozwijane, oraz FireBoard (free, mostek tez)
- pod 1.5.x - platne vB, wybrany przeze mnie mostek tez jest platny, chociaz mozna znalezc takze darmowy integrator.

Oprocz wymienionych znajddziesz tez skrypt pod phpBB 2.x oraz 3.x

Co do mozliwosci, podane przeze mnie rozwiazania posiadaja (nie sledzilem phpBB 3.x wiec tego nie jestm pewien) skrypt do komentowania artykulow na forum.

Zaczynasz jednak od d... strony - wpierw sprecyzuj swoje wymagania odnosnie forum, przewidywanie obciazenie itp.

piotreczek100
05-12-2008, 23:03
Nemo wiec byłem w bledzie szukajac rozwiazania nie wiedzac co z czym polączyć:) jednak nie wiem w jaki sposób okreslić np wymagania odnosnie forum :) mógłbyś mi trochę pomóc? np zadawać pytania dzieki którym będe potrafił sprecyzować potrzebne wymagania? Byłbym Ci bardzo wdzięczny za pomoc.

Dylek
06-12-2008, 00:00
swego czasu joomlaboard (a moze jeszcze mamboboard) mial bota do komentowania - moze i fireboard ma?

EDIT: wyglada ze ma - zobacz (http://www.bestofjoomla.com/component/option,com_extensions/page,show_extension/adid,41/catid,5/Itemid,67/).

piotreczek100
06-12-2008, 00:36
Dylek dziekuje Ci za Twoje zainteresowanie moim problemem i chęci pomocy, ale przyznam, ze testowałem fireboard i przy korzystaniu z niego musi byc włączone legacy a tego bym niechciał chociaż sam nie wiem czemu:) ale odradzano mi by nie korzystac z komponentów które wymagają włączanie tego dodatku.
Czekam na Wasze podpowiedzi i jeszcze raz dziekuje za Wasze szczere checi pomocy.

nemo
06-12-2008, 01:21
Kto odradzal i dlaczego?

Co do wymagan...
- jakie specyficzne funkcje (lub dodatki) na forum sa Ci niezbedne?
- ilu userow w zalozeniu bedzie obsugiwal Twoj projekt?
- jaki typ licencji jestes w stanie zaakceptowac?

W zasadzie pkt. jest najwazniejszy ale o pozostalych tez warto pomyslec :]

piotreczek100
06-12-2008, 01:57
Nemo jeszcze raz serdeczne dzieki za cheć pomocy.
Bardzo podoba mi się np FireBoard z wszystkimi funkcjami, ale jest pod 1.0.x a szukam czegoś pod 1.5 Chciałbym aby uzytkownicy mogli wstawiać swoje opisy i "aviatary" tak to się chyba nazywa. Nie potrzebuję wielu grup uzytkowników tylko admin moderator i użytkownicy. Co do ilości userów to wolałbym coś co obsłuzy do 10 000 bo nie wiem jak ten projekt rozwinie się w przyszłości a np za rok niechciałbym być zmuszony do zmian. Wolę się zabezpieczyć z góry:)
Jeśli chodzi o licencję to może być odpłatna o ile nie bedzie to "milion $" :) oczywiście żartuję i licze że podpowiesz mi co ile kosztuje i co najważniejsze czy jest tego warte. Bo nie raz poczułem że to co drogie jest dużo gorsze.
Sorry ale to moje pierwsze forum i nie za bardzo mam z tym doświadczenie.

nemo
06-12-2008, 03:08
Skoro FB spelnia Twoje oczekiwania i pracuje z J1.5.x, to dlaczego nie skorzystasz? Poza mierna gradacja uprawnien dla userow, wniesiona niejako aportem przez J, to jest to calkiem przyjemne forum. Na dodatek mozna je zingtegrowac z Community Builder bez zbednych ceregieli.
Moze nauke warto zaczac wlasnie od czegos prostego, a nie instalowac np kobyle w postaci vBulletin.
A skoro nie boisz sie wydatkow, to jesli w przyszlosci bedziesz chcial sie przesiasc na cos wiekszego, zawsze mozesz zamowic / kupic konwerter bazy z FB do czegos tam (o ile nie znajdzieszcz oczywiscie darmowego).

piotreczek100
10-12-2008, 12:22
Nemo jako że widzę, iż jesteś zorientowany w temacie może mógłbys mi podpowiedzieć ( bo ja niestety nie znam angielskiego) :( czy to forum mozna wykorzystać w taki sposób jak FB. http://www.joomlame.com/index.php?option=com_agora&Itemid=91 Nie wiem dlaczego, :) ale skoro chcę już budować portal na joomli 1.5.x to chciałbym tez uzywać komponentów przeznaczonych do tej wersji. Jeśli miałbyś czas i chęci to z przyjemnością poproszę Cię (odpłatnie) o pomoc z tym tematem .
Pozdrawiam
Piotreczek100

nemo
12-12-2008, 00:47
Nie znam tego skryptu i nigdy nie orientowalem sie czy posiada dodatki, ktore bylby Ci potrzebne. Zdaje sie, ze ktos na tym forum tlumaczy ten skrypt (poszukaj tematu), byc moze on bedzie w stanie Ci pomoc.

Co do odplatnego zlecenia, to dziekuje za propozycje ale nie skorzystam - brak czasu. Poprzez forum, w miare swoich mozliwosci pomoge.

jeż
13-02-2009, 20:42
czołem,

ja używam FB i jestem zadowolony,
posiada on również dodatek którego szukasz,
co prawda w języku angielskim,
lecz na dniach będę go tłumaczył..