PDA

Zobacz pełną wersję : community builder 1.2 - zmiana języka



zwiru
06-12-2008, 13:32
witam, mam problem ze zmianą język a cb 1.2 Wgrałem plik językowy, ale nigdzie nie moge ustawić tego jezyka, cały czas jest angielski i nie moge wyłączyć pluginu z ang. językiem. Potrafi mi ktoś pomóc ?

Puri
27-01-2009, 16:33
Hej, powiedz mi skad masz polski plik jezykowy do CB 1.2 RC4 ???

Ja nie moge zainstalowas polskiego pakietu :(

Zainstalowalem CB 1.2 RC4 z www.joomlapolis.com (http://www.joomlapolis.com/) na joomla 1.5.9 wszystko ok!
Puzniej dalsze mod_ tak jak kazano w opisie.
Teraz prubuje zainstalowac jezyk polski w CB Plugin Manager -> install plugin -> polish_rc4.zip 42kb
i wyskakuje wiadomosc: Upload showPlugins - Failed Plugin version (1.2 RC4) different from Community Builder version (1.2 RC 4)
Na stronie www.joomlapolis.com (http://www.joomlapolis.com/) nie znalalzlem oficialnego pakietu polskiego jezyka dla wersji CB 1.2

zwiastun
27-01-2009, 17:00
Powiem tak: jeśli będziemy mieć do czynienia, jak od dłuższego czasu, z totalnym przyzwoleniem społeczności na zawłaszczanie sobie cudzej pracy, możemy się spodziewać, że takich sytuacji będzie coraz więcej.
Przykład pakietu języka polskiego dla CB nie jest jedynym przykładem, ale dla mnie szczególnie wrażliwym.
Tłumaczyłem CB z mozołem przed kilku laty, po 30 latach od studiów, na których przez jeden rok (słownie jeden) uczyłem się angielskiego. Udostępnione wówczas tłumaczenie rozwinęliśmy dla J! 1.0 w nieco szerszym zespole, co w wydanym pakiecie zostało oczywiście odnotowane. Kolejną wersja rozwinięta przez Icemana również zawierała komplet danych.
Potem pojawił się następny "tłumacz", który do około 1200 linii dodał niespełna 100, ale za to podpisał całość swoim pseudonimem oraz adresem email i udostępnił
a) tu na forum
b) na stronie projektu
Mimo zwróconej uwagi i obietnicy, że rzecz zostanie zmieniona, tłumaczenie wisi dalej z tymi samymi danymi, tzn. bez rzeczywistych autorów.

Puri
27-01-2009, 17:10
Zwiastun, z calym szacunkiem dla Twojej pracy, co ja mam z tym konfliktem autorskim do czynienia ???

Ja prosilem tylko o odpowiedz / rozwiazanie na moj problem.
Czy to znaczy ze nie ma oficialnego polskiego pliku dla RC 1.2 po przez ten konflik autorski? Jak chcesz to daj namir, to ************************owi miske obije :) sorry ale musialem... :D

...wiec ja, zwykly pionek, nadal siedze nad zainstalowanym CB po angielsku :confused:

Pozdrawiam - Puri.

zwiastun
27-01-2009, 17:33
Hmm. niewiele masz wspólnego, poza tym, że dzięki owemu "tłumaczowi" i innych jemu podobnych, ludziom, którzy angażują swoje siły z czasem odchodzi ochota... No bo jak inaczej? [na dole propozycja rozwiązania]
a) wysyłać do projektanta inne tłumaczenie i wyjaśniać, że jakiś nasz rodak co nieco wcześniej podkradł?
b) darować sobie witrynę projektanta, opublikować w naszym repozytorium, poprawiając błędy i... co zrobić z danymi "tłumacza":
--- wyrzucić? dlaczego, coś zrobił!
--- zostawić? ale jak, kogoś kto Ciebie i innych najzwyczajniej w świecie okradł i oszukał?
Przypominam - wezwanie do naprawienia szkody już było.
Wyjście: pozostawić jak jest. Efekt - po części znasz, inny może będzie taki, ze ktoś się zirytuje i do "tłumacza" napisze,wszak swoje dane podał.

Problem spróbuj rozwiązać tak:
- ściągnij jakikolwiek inny pakiet językowy
- otworz plik xml w tym pakiecie i porównaj wpisy, szczególnie
===== cbinstall version="1.0" type="plugin" group="language"
===== version
Gdzieś tutaj prawdopodobnie tkwi problem
Nie mam nigdzie najnowszego CB więc trudno mi sprawdzić

wodzurc
24-02-2009, 10:11
i wyskakuje wiadomosc: Upload showPlugins - Failed Plugin version (1.2 RC4) different from Community Builder version (1.2 RC 4)W pliku polish.xml brak spacji pomiędzy RC a 4, wiersz 10-ty.

PS. To pierwszy mój post na tym forum wiec witam.

Puri
24-02-2009, 10:55
Witam, sciaglem polski plik z http://www.joomlapolis.com i smiga jak sie nalezy. Dodalem rowniez dalsze plugins jak (znajomi, galeria, ksiega, ostatni odwiedzajacy...) przetlumaczylem czesciowo kazdy z plikow english.php na polski i jak na razie wszystko super funkcionuje....

Dziekuje jeszcze raz za pomocne porady! (Special THX to zwiastun!)

Pozdrawiam - Puri.

nastrychu
06-03-2009, 05:00
Joomla 1.5.9

Mam sporo rożnych komponentów i brak problemów z dokładaniem języka polskiego - wszystko z UTF-8 śmiga poprawnie.

Niestety z CB 1.2 mam problem - nie trawi kodowania UTF-8 i zamiast polskich znaków mam znaki zapytania...

Szukałam na podpowiedzi na forach i ich nie znalazłam. Czy może ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

Dziękuję za pomoc :-)

wodzurc
06-03-2009, 18:47
Moze jest kodowane UTF-8 z sygnatura. Jest coś takiego - dokładnie nie wiem o co chodzi, ale miałem krzaczki mimo iż kodowanie było w UTF-8. Sprawdziłem dokładnie ustawienia edytora i były tam dwie wersje UTF-8 - z sygnatura i bez. Dalem na to drugie i wszystko ladnie smiga.

nastrychu
06-03-2009, 19:14
dziękuję, a dokładnie w którym miejscy dokonałeś zmiany? U mnie po prostu po zainstalowaniu plugina z polskim językiem owszem pojawia się polski język, ale na "zmianę" - raz pojawia się właściwe kodowanie w module logowanie, a raz nie, poza tym wszystkie wysyłane komunikaty posiadają krzaczki... może jakiś błąd wkradł się podczas instalacji joomli? Tak się zastanawiam, skoro raz łapie polskie znaki, a raz ich nie łapie....

nastrychu
10-03-2009, 02:00
zamykam moje pytania.... usunięcie wszystkiego, ze wszystkiego co się tylko dało i ponowna instalacja rozwiązała problem kodowania

looki
06-06-2009, 20:59
Witam, mam problem z community builder, wgranie jezyka PL. Jak juz mi sie uda z jednym pluginem to jak sutawic ten jezyk w tym community. Mecze sie z tym i mam juz dosc!

nastrychu
06-06-2009, 21:17
Po instalacji języka, w zakładce Plugin Managment musisz mieć ustawiony plugin języka polskiego na "publish"

looki
06-06-2009, 21:26
Po instalacji języka, w zakładce Plugin Managment musisz mieć ustawiony plugin języka polskiego na "publish"

czy masz moze poprawny ten plik jezykowy, bo na tej stronie:

http://www.joomlapolis.com/component/option,com_joomlaboard/Itemid,38/func,view/id,83848/catid,69/

wiem ze trzeba dac spacje miedzy RC a 4. lecz po tej operacji jest tez blad jak sie wgrywa plugin

nastrychu
06-06-2009, 21:34
Która wersja CB, która joomla i jakie kodowanie....

looki
06-06-2009, 21:44
CB 1.2 RC4, joomla 1.5.10, kodowanie ISO 8859-1

nastrychu
06-06-2009, 22:36
a te paczki?

looki
06-06-2009, 22:42
bledy w dwoch

Plugin version (1.2) different from Community Builder version (1.2 RC 4)

nastrychu
06-06-2009, 22:52
bledy w dwoch

Plugin version (1.2) different from Community Builder version (1.2 RC 4)




pisałam, być odinstalował całe CB i zainstalował od nowa, włącznie z wyczyszczeniem bazy danych z CB i zainstalował od nowa CB 1.2.1 - paczka z językiem polish_cb12_utf instaluje się bez problemów, to tyle

sidPL
18-07-2009, 14:30
Mi się pojawia komunikat, że nie znaleziono pliku xml...

seba.adm
18-07-2009, 15:07
Pobierz paczkę, wypakuj pliki. Używając programu gżegżólka spróbuj zmienić kodowanie plików polish.xml i polish.php na iso8859-2, usuń (utworzone dodatkowo pliki kopii *.bak) spakuj pliki i wczytaj paczkę z poprawionym kodowaniem.

sidPL
19-07-2009, 13:27
O ile polish.php zmieniłem na ISO, to polish.xml zmieniam, ale mimo to gdy sprawdzam jakie ma kodowanie to nadal ma Win

KoTeKMalbork
25-08-2009, 16:28
takie rozwiązanie problemu skopiowanie zawartości pliku z polskim tekstem... wrzucenie go do zawartości pliku default_language.php i przekonwertowanie gżegżółką do UTF-8

marker
26-12-2009, 20:41
Witam,
posiada ktoś może stabilną wersję języka polskiego dla CB1.2.1.? Temat wisi od jakiegoś czasu. Jeśli tak to proszę o podpięcie poprawnych plików.
Z góry wielkie dzięki

seba.adm
26-12-2009, 21:01
Zamiast odkopywać temat z przed 4 miesięcy wystarczyło skorzystać z wyszukiwarki. Tłumaczenia dostępne np. >>Tutaj<< (http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=125897&postcount=24) lub >>w tym wątku<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=148278&highlight=j%C4%99zyk+polski+community+builder#post 148278)

krzysztofsaja
12-01-2010, 20:10
Witam.
Zainstalowałem paczkę z j. polskim dla CB 1.2.1. Tłumaczenie działa. Nie mogę niestety zapisać nazwisk czy innych pól w CB z Polskimi literami, bo zamiast nich po zapisaniu pojawiają się znaki zapytania.

Bardzo proszę o pomoc

tomsson
21-03-2010, 23:39
cześć

wyszła juz wersja CB 1.2.2

jak poradziliście Sobie z jej tłumaczeniem ?

seba.adm
21-03-2010, 23:47
Zainstalowałem paczkę z j. polskim dla CB 1.2.1. Tłumaczenie działa.

To w zupełności wystarcza.


Nie mogę niestety zapisać nazwisk czy innych pól w CB z Polskimi literami, bo zamiast nich po zapisaniu pojawiają się znaki zapytania...Problem przedstawiony przez kolegę, to już indywidualna sprawa zastosowania odpowiedniego kodowania.

tomsson
21-03-2010, 23:57
cześć

wyszła juz wersja CB 1.2.2

jak poradziliście Sobie z jej tłumaczeniem ?

wystarczy podmienic plik polish.php na default_language.php w katalogu components_com_profiler czy jakos tak

seba.adm
22-03-2010, 00:06
Jak instalować język do CB, było już kilka razy, nawet w poprzedniej odpowiedzi, gdzie podawałem linki (#25)m jest o tym mowa.

Kamilo
03-04-2012, 22:59
Witam.
Zainstalowałem paczkę z j. polskim dla CB 1.2.1. Tłumaczenie działa. Nie mogę niestety zapisać nazwisk czy innych pól w CB z Polskimi literami, bo zamiast nich po zapisaniu pojawiają się znaki zapytania.

Bardzo proszę o pomoc

Witam

Mam podobny problem w CB 1.8 paczka językowa z tego samego raczej źródła. Spolszczenie działa ale wpisywanie pól ze znakami polskimi nie działa - zastępowane są "?"
Próbowałem wszystkich sposobów:
1. Zmiany kodowania z utf8- na iso w plikach polish.php i xml
2. Podmiany w default language.php treści i zamiany kodowania
3. Pliku przedstawionego konwersja bez BOM

I nic nie podziałało - jeżeli ktoś to miał i poradził sobie proszę o info

souacz
04-04-2012, 00:06
Sprawdź w phpMyadmin jakie masz kodowanie tabel bazy odnoszących się do cb.


--- sent from my Manta (http://www.manta.com.pl) MID001 using Tapatalk

Kamilo
04-04-2012, 01:30
Porządek znaków w MySQL
utf8_general_ci


Wersja PHP
5.2.17


Serwer WWW
Apache/2.2.X (OVH)



Tyle co do informacji o bazie i serwerze, na razie mam problem z zalogowaniem do bazy -> czekam na informacje od admina.
Jak tylko będę miał dostęp to sprawdzę.


Pozdro

souacz
04-04-2012, 01:33
Ok ale masz sprawdzić w tabelach i rekordach odnoszących się do cb. Kiedyś też tak miałem, że baza była utf8 a jeden komponent, mimo że była polska wersja miał szwedzkie kodowanie nie wiedzieć dlaczego. Pozmieniałem i było już ok.

--- sent from my Manta (http://www.manta.com.pl) MID001 using Tapatalk

Kamilo
04-04-2012, 12:17
Kodowanie w tabelach CB ma szwedzkie kodowanie tak jak widać poniżej, problem w tym, że we wszystkich tabelach CB tak jest.

Pytanie-> można to jakoś w jednym miejscu zmienić dla całości, czy trzeba po wszystkich rekordach przechodzić i po kolei zmieniać kodowania? ;/
5286


Ok ale masz sprawdzić w tabelach i rekordach odnoszących się do cb. Kiedyś też tak miałem, że baza była utf8 a jeden komponent, mimo że była polska wersja miał szwedzkie kodowanie nie wiedzieć dlaczego. Pozmieniałem i było już ok.

--- sent from my Manta (http://www.manta.com.pl) MID001 using Tapatalk

Kamilo
04-04-2012, 14:09
Zrobiłem tak (tak dla innych jakby mieli ten sam problem):
w górnej karcie nad tabelą -> zakładka Operacje -> zmieniłem Metoda porównywania napisów na-> UTF8_general_ci (dla każdej tabeli z rozszerzeniem jom_comprofiler)

A potem w poszczególnych tabelach, każdy rekord -> zmiana Metoda porównywania napisów na -> UTF8_general_ci

I faktycznie teraz są polskie znaki w CB zarówno w zapleczu jak i w formularzach.

Dzięki souacz za pomoc

Nauka na przyszłośc sprawdzanie tabel CB i innych komponentów pod kątem kodowania.