PDA

Zobacz pełną wersję : artforms- pusty mail



Hieroshima
07-12-2008, 13:25
Witam. Zainstalowalem artforms 2.1b5. Wszystko ładnie działa wypełnianie pol, formatowanie itd. Jednak chce, aby dane z formularza były wysyłane na podanego maila (mojego) wiec wpisuje w pole DO: moj mail. I dostaje maila o treści:


NAZWA_FORMULARZA
---------------------------------
---------------------------------


Jak moge sobie z tym poradzic? Jakies propozycje? Miał juz ktos kiedys taki problem? Instalacja wyższych wersji odpada bo mają jeszcze wieksze błedy...

crazyluki
07-12-2008, 14:22
zainstaluj jakąś wersję stabliną, może mieć niższy numerek, ale wersja stablina...

do naprawy wersji beta to jest forum autora dodatku

Hieroshima
07-12-2008, 14:27
Chyba nie ma stabilnej wersji, wszystkie jakie widziałem do ściągniecia to beta a im wyższa wersja bety tym wieksze błedy... Może ktoś polecić jakis dobry komponent do tworzenia formularzy, ktory pozwala na wysylanie danych mailem?

crazyluki
07-12-2008, 14:31
http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1828&Itemid=35

Hieroshima
07-12-2008, 18:01
nie wiem czy ma to jakies znaczenie, ale znalazłem cos takiego w kodzie php:



// Email Copy Header
if ( $row->emailfield!='0' )
{
if ($row->html!='1')
{
$email_copy_header = ARTF_EMAILCOPYMAIL . "\n\n";
} else {
$email_copy_header = ARTF_EMAILCOPYMAIL . "<br /><br />\n";
}
}

$subject= $mosConfig_sitename.": ".stripslashes($formtitle);

// Mailbody
$body = '';
if ($row->html!='1')
{
$body = stripslashes($formtitle) . "\n";
$body .= "-----------------------------------------------" . "\n";
} else
{
$body = stripslashes($formtitle) . "<br />";
$body .= "-----------------------------------------------" . "<br />";
}

foreach($mail_data as $data_name => $data)
{
if (is_array($data))
{
$d2 = '';
foreach($data as $d)
{
$d2 .= $d;
}
$data = $d2;
}

$submited_value .= $data_name.": " . $data . "<br />";

}

if ($row->html!='1')
{
$body .= "-----------------------------------------------" . "\n";
}else{
$body .= "-----------------------------------------------" . "<br />";
} // End Mailbody


Własnie tu są te kreski i wydaje mi sie że powinny być tam wpisane jakies funkcje? nie wiem nie znam sie na phpie :( jak ma ktoś czas to niech to ktos przejzy

crazyluki
07-12-2008, 21:21
podałem Ci linka do innych komponentów a Ty ciągle uparcie drążysz tą starą wersję komponentu.

co do Twego pytania:

tak, mogłyby być tam jakieś funkcje. Ale nie ma, a nie sądzę że programista po prostu zostawił takie coś.

wcześniej masz już body.= więc jakby do tej zmiennej coś już jest dopisywane, ona nie jest tworzona właśnie w tym momencie.

Strata czasu takie doszukiwanie się rozwiązania problemu....

Hieroshima
07-12-2008, 21:34
w tamtych co podałes to chyba nejlepszy jest ten płatny komponent... a ta reszta jest jakas dziwna... cięzko wstawić pola formularza i długo sie to robi... ja potrzebuje prostego szybkiego bo to nie ja tym mam zarzadzać tylko osoba ktora zrobi to intuicyjnie