PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja serwera poczty dla 1.5.7



caterx
08-12-2008, 09:57
Witam,
Mam na serwerze dwie strony na joomli, stara strona działa na silniku 1.0.13, nowa na 1.5.7. Każda strona ma oddzielną domenę. Formularz kontaktowy na starszej wersji działa bez zarzutu. Na 1.5 nie mogę wysłać żadnej wiadomości. Serwer poczty wychodzącej(dovecot) mam na tym samym komputerze co serwer www. W logach serwera poczty nic nie ma kompletnie. Próbowałem ustawienie dla SMTP Serv. i PHP Mail Func. Czy to może być wina różnych domen ?

Pozdrawiam

crazyluki
08-12-2008, 10:02
może to być wina wszystkiego.napisz więcej szczegółów.
gdzie masz hosting, jaki serwer pocztowy, jaki serwer w ogóle (apache, lighttpd, zeus, litespeed czy jeszcze inny wynalazek) i w ogóle zajrzyj do regulaminu forum co powinien zawierać taki post jak Twój

caterx
08-12-2008, 18:00
Przepraszam za uogólnienie,
serwer www apache 2.2.8
php 5.2.6
serwer smtp exim v. 4.66
pop3,pop3s,imap - dovecot 1.0.2
hosting na własnym serwerze
W joomli 1.0.13 mam ustawione dla poczty SMTP, dla 1.5.7 te same ustawienia nie działają.

zwiastun
08-12-2008, 19:48
Posprawdzaj, czy poprawnie podane są adresy nadawcy. Jeśli nie, serwer może je interpretować jako spam.

caterx
09-12-2008, 12:06
Adres nadawcy jest na 100% prawidłowy, sprawdzałem kilkukrotnie. Blokowania nie mam jakiegoś nietypowego, wysyłanie odbywa się przez localhost więc nic nie powinno blokować. Co najdziwniejsze to nie mam nic w logach poczty, normalnie jak coś odrzuca to jest komunikat -a tu nic. Wiem że w 1.0.13 był z tym problem - trzeba było przypisać adres nadawcy na sztywno. Czy ktoś z was miał taki problem z 1.5.7? Problem jest o tyle dziwny bo próbuję skonfigurować wysyłanie poczty poprzez wp.pl i również nie działa mi wysyłanie.