PDA

Zobacz pełną wersję : Mój pierwszy komponent



jparek
08-12-2008, 15:13
Witam
Mam ogromną prośbę do osób robiących komponenty do joomli.
Czy moglibyście sprawdzić poprawność wykonania komponentu i modułu znajdującego się w załączniku ?

To pierwsza rzecz jaką w życiu do joomli zrobiłem i zanim ją udostępnię chciałbym prosić o sprawdzenie poprawności wykonania.

Komponent i moduł sprawdzają numer czipa implantowanego zwierzętom w bazie identyfikacji zwierząt petbase.pl przy użyciu CURL.

Proszę również o wskazanie błędów, które poczyniłem, tak by następne dodatki, które mam w planach były lepsze.

Pozdrawiam
Parek

nexus246
08-12-2008, 20:15
Hej, fajnie zrobione a teraz możesz to ulepszyć:
http://www.wromanek.info/pl/kurs-pisania-komponentow-dla-joomla-1.5-mvc/lekcja-4-mvc-model-model-4.html

Generalnie umieściłeś kod w szablonie a to błąd, wszystkie dane powinny być przygotowane w kontrolerze, u Ciebie model jest w sumie nieistotny imho. No i CURL jeszcze nie zawsze jest dostępny więc warto sprawdzić i ewentualnie skorzystać z fopen.

jparek
09-12-2008, 15:23
Dzięki, zaraz się za to zabiorę.
Szczerze mówiąc, to miałem to w kontrolerze, ale wydawało mi się że tak będzie prościej :)

Dzięki i pozdrawiam

wojtekkk87
23-01-2009, 14:10
dopóki kodu mało to wszystko jest proste ;P warto poświęcić trochę czasu żeby nauczyć się dobrze robić komponenty MVC ;) ostatnio strasznie mam mało czasu ale może po sesji kontynuacja kursu nastąpi:)