PDA

Zobacz pełną wersję : proste adresy na nazwa.pl



big_krzysiek
08-12-2008, 23:55
mam pytanie?

czy proste adresy dzialaja na serwerze nazwa.pl, czy ja cos namieszalem?
wywala blad!
joomla 1.5.8 .
na ovh dzialaja przy podobnej konfiguracji

jesli ktos ma ta wersje joomli na nazwa.pl, lub jest w temacie, prosze o odpowiedz na ten post...

Dylek
09-12-2008, 07:14
"podobna" to tak samo jak "prawie" - robi wielka roznice :)

big_krzysiek
09-12-2008, 20:20
dzieki za odpowiedz...
mieszal komponent AContact 1.5.0...

ale problem wystapuje dalej....proste adresy sa, ale nie dzialaja wlasciwie...
kieruja do innych artykulow, najczesciej do jednego z najmniejszym id, albo do pustej strony ...

joomla 1.5.8
pozostale komponenty:
AUser 1.5.0
artforms 2.1b7.1 [RC1 for J1.5.x]
eXtplorer 2.0.0 (final)
JoomlaPack 1.2
JoomlaStats 2.1
PhocaGallery 2.1.0 RC
Remository 3.45J
SEF Service Map 2.0.3
versioning 1.0.3

big_krzysiek
03-01-2009, 21:39
witam ponownie...
jednak nie udalo mi sie rozwiazac problemu,
pisze w tym samym poscie, zeby nie zasmiecac forum....

zastosowalem taka lopatologie, z mysla ze dojde do jakiegos rozwiazania.
zrobilem kopie strony i bazy danych, wgralem wszystko na ten sam serwer(w innym katalogu i nowej bazie danych), usuwalem po kolei dodatki i sprawdzalem czy beda dzialaly poprawnie proste adresy.
na koniec dotarlem do stanu poczatkowego. czyli bez zadnych doinstalowanych dodatkow, tylko z sekcje, kategorie i artykuly.
powlaczalem wszystko co bylo mozliwe. (m.inn. System - SEF, i System - Backlink)

efekt taki jak opisany poprzednio.
czesc odnosnikow z menu dziala prawidlowo, pozostale kieruja do tego samego artykulu o najnizszym id, do nieistniejacego artykulu (404 - Nie znaleziono artykułu: #61), lub do :lista - artykuły w kategorii, chociaz ustawione jest: przegląd - artykuły w kategorii i lacze do tego wskazuje: index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34.

przyporzadkowane w menu wlasciwej tresci nie daje rezultatu, a jak dodaje nowy odnosnik to przekierowuje gdzie indziej.

po wylaczeniu prostych adresow wszystko jest ok.

w pliku .htaccess nic nie bylo ruszane, w configuration.php tylko zmiana na nowa baze danych i haslo do niej.

troche zrobilo sie to skomplikowane dla mnie , dlatego prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Chrumek
07-01-2009, 17:44
Juz to przeszedlem. Pomoglo wlaczenie w sh404SEF ControlPanel-->Plugins wszystkich aliasow , kategorii i sekcji ( pierwsze 6 pozycji) na Tak. I nie zastanawiam sie, ktore z nich za to odpowiada, bo dziala.

Sputnik_Wwa
18-02-2009, 16:36
Hej, może ktoś powiedzieć jak w sh404 to wszystko dokładnie poustawiać? MA być włączony tryb pracy z htaccess i odblokowany ten plik na serwerze czy nie musi? Bo próbowałem już na różne sposoby + po uruchamianie wspomnianych opcji i albo mi nie ładuje templatki, albo mi mówi że strona nie istnieje...

nikos
26-11-2009, 10:43
Czy lekarstwem na proste adresy w Joomla na nazwa.pl jest zainstalowanie sh404SEF i ustawienie 6 pozycji na tak? Czy to jest jedyny sposób?

Sputnik_Wwa
26-11-2009, 10:46
Nie, trzeba po prostu ustawić dobrze plik .htaccess Musi się w nim znaleźć:
RewriteBase /

Jeżeli htaccess oryginalny od joomli to ma (nie pamiętam) to adresy muszą działać. Ja tak odpaliłem jeszcze na joomli 1.0 bez problemu :)

nikos
26-11-2009, 10:54
Skopiowałem plik z innej strony na której działają proste adresy, tyle że na innym serwerze no ale nie pomogło :(
Znajduje się w tym pliku ten element o którym piszesz ale efektu nie ma :(

Sputnik_Wwa
26-11-2009, 10:56
Facet a po kiego to robisz, skoro joomla ma fabryczie plik htaccess.txt, zmieniasz mu nazwę na .htaccess i odpalasz proste adresy + mod_rewrite w panelu joomli. Jak dalej Ci nie chodzi to dodaj na końcu to co Ci napisałem

nikos
26-11-2009, 11:01
Nazwa pliku została zmieniona wcześniej chodziło tylko o zaznaczenie mod_rewrite.

Dzięki wielkie za pomoc!

Sputnik_Wwa
28-11-2009, 02:46
Spoko :) polecam się na przyszłość

kjt
01-12-2009, 13:46
Podpinam się pod temat...
Otóż gdy włączam proste adresy to wtedy nie wyświetlają mi się miniaturki/zdjęcia w niektórych artykułach.
Sprawdzałem po linkach i jest coś takiego:
Gdy włączone są proste adresy to link do zdjęcia wygląda tak:
(http://www.adres.pl/)www.adres.pl/ (http://www.adres.pl/)galeria/images/stores/jakiś_folder
A gdy wyłączę to jest poprawny link
(http://www.adres.pl/images/stores/)www.adres.pl/images/stores/ (http://www.adres.pl/images/stores/)...

Nie wiem co z tym zrobić sporo szperam w necie i zaglądam nawet do .htaccess
Wygląda na to ze proste adresy zmieniają linka do zdjęcia dlatego go nie wyświetla.

kjt
10-12-2009, 10:48
Odświeżam problem, gdyż dalej jest z tym problem.
Najgorsze, że strona była pozycjonowana z krótkimi adresami i teraz wywala dużo błędów 404 (na koncie google webmaster).

Czytałem o $live_site... wpisałem adres domeny.
Może coś innego ? Tak żeby nie zmieniało linka do zdjęć?

/edit
wrzuciłem oryginalny plik .htaccess z instalki. Włączyłem proste adresy+mod_rewrite.
I jest coś takiego, ze w galerii nie wyświetla zdjęć natomiast w jednym z artykułów się normalnie wyświetlają z prawidłową ścieżką.
Edytować każdy artykuł galerii? (wcześniej to robiłem) Obrazki wyświetlam dzięki JCE+Utilities

artcco
13-01-2010, 20:41
mi tez nei działaja proste adresy, ale tylko ona serwerach netlook i nazwa.
Na serwerach superhost.pl nie ma problemu.

Gdy ustawiam proste adresy i klikam w link, wyskakuje mi sam tekst na stronie, klikając kolejne linki w wierszu dopisuje mi "index.php", : /index.php/index.php/index.php/oferta.

Gdy skorzystałem z rady i oryginalny htaccess.txt zmieniłem na .htaccess przy włączonym mod_rewrite to już w ogóle nie pokazuje strony tylko: Internal Server Error


Proszę o pomoc

shados
19-10-2010, 11:38
Przyłącze się do tematu. Też ma problem na serwerze nazwa.pl z prostymi adresami, mimo iż wszystko zrobiłem, jak było radzone w innych tematach na forum.
Orginalny htaccess.txt zmieniłem na .htaccess
W konfiguracji joomli zaznaczyłem Proste adresy i Korzystaj z mod_rewrite

I nadal błąd 500...
Gdy zaznaczę tylko Proste adresy to na podstronach błąd 404...

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.

mjmartino
19-10-2010, 14:19
Przyłącze się do tematu. Też ma problem na serwerze nazwa.pl z prostymi adresami, mimo iż wszystko zrobiłem, jak było radzone w innych tematach na forum.
Orginalny htaccess.txt zmieniłem na .htaccess
W konfiguracji joomli zaznaczyłem Proste adresy i Korzystaj z mod_rewrite

I nadal błąd 500...
Gdy zaznaczę tylko Proste adresy to na podstronach błąd 404...

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.

Błąd w składni htaccess często wywołuje wewnętrzny błąd
Jedną joomle masz zainstalowaną ? czy więcej ? jest na wierzchu czy w katalogu ?

shados
22-10-2010, 12:22
Jedna joomla, w katalogu głównym. Plik htaccess oryginalny z joomli...

mjmartino
22-10-2010, 17:53
Jedna joomla, w katalogu głównym. Plik htaccess oryginalny z joomli...

Pamiętam że też na początku miałem problem na nazwie.pl
Nie pamiętam co wymodziłem że działało a miałem 3 J na serwerze.
Jeśli to nie jest strona produkcyjna jeszcze to możesz podesłać na priva namiary i dostęp
Postawiam się poczarować w htaccesie ;) i ci to uruchomić :)

dkint
22-10-2010, 18:14
Witam

Poprawny działający na nazwie htaccess - www.roztocze.info/tmp/ht.zip

pozdrawiam
Krzysiek

shados
25-10-2010, 16:52
Dziękuję za pomoc.
Poprawny plik .htaccess ściągnąłem, ale niestety nie działa - w międzyczasie zainstalowałem JoomSEF i pozmieniał mi linki generując samemu plik .htaccess - przypuszczam, że przez to ten plik, który wskazałeś nie działa (działa o tyle, że teraz zamiast błędu 500 jest tylko 404). Przypuszczam jednak, że na czystą instalację joomli plik z linka będzie jak znalazł, bez konieczności instalowania dodatkowych modułów.
Mimo wszystko dziękuję.

cho_mik
21-12-2010, 09:17
Na początek wielkie dzięki za plik!
Ale mam pytanie: dla której joomli on jest? Z 1.x mi pięknie działa. Użyłem go też 1.5.x i mam taki efekt: http://forum.joomla.pl/showthread.php?47020-Przekierowanie-i-SEO-%28SEF%29

shados
21-12-2010, 09:28
Jako że zabawy z plikami htaccess niewiele pomogły, rozwiązanie problemu wygląda u mnie tak:
Nie kombinowałem nic z ht, ale ściągnąłem i zainstalowałem dodatek JoomSEF. Po instalacji i stworzeniu krótkich nazw sam stworzył plik htaccess. Jednak po ustawieniu w konfiguracji joomli prostych adresów i korzystanie z mod_write, problemem w darmowej wersji jest dopisywanie "Powered by...". Jeśli w takiej konfiguracji wszystko działa (mimo wspomnianego dopisku) wystarczy wyłączyć JoomSEF (ale nie odinstlować!) - znika dopisek, a proste adresy mimo to działają.

cho_mik
21-12-2010, 09:38
Hm... spróbuję. Nigdy nie używałem JoomSEF-a. Mam specyficzny komponent (JReviews) i zastanawia mnie, czy nie będzie z nim problemów, ale cóż - muszę po prostu spróbować. Dzięki! :)