PDA

Zobacz pełną wersję : Informowanie o rozdzielczości monitora



grzegorz21
10-12-2008, 14:36
Witam,
Poszukuje dodatku, skryptu, który będzie informował o rozdzielczości monitora która posiada osoba przeglądająca stronę.
Przeszukałem już to forum jak i nie mogłem również znaleźć na extensions.

Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
Chodź jestem laikiem to udało mi się zrobić bardzo duży portal dzięki informacją które można wyszukać na tym forum.

Pozdrawiam
Grzegorz.

zwiastun
10-12-2008, 14:51
A to tej osobie takie bardzo potrzebne czy Tobie się wymyśliło? Poszukaj w zasobach skryptów JavaScript, w jakimś dziale typu "na_kij_to_komu" .
No, chyba, że chcesz w zależności od rozpoznanej rozdzielczości serwować userowi odpowiedni szablon. Wtedy szukaj w innym dziale :) .
Ale o tym nie napisałeś

grzegorz21
12-12-2008, 14:49
potrzebuje pokazać użytkownikowi jaką ma rozdzielczość monitora.
Dziękuje Ci zwiastun za naprowadzenie mnie na java script, niestety mam problemy bo dodając kod javy w htmlu artykułu, joomla go nie przyjmuje i nic się nie wyświetla.

Wie ktoś jak wstawić java script w artykule, widzialem ze ten problem na forum był już kilkukrotnie poruszany, ale nikt nie opisał.

zwiastun
12-12-2008, 15:26
A po kie licho chcesz pokazywać użytkownikowi, jaką ma rozdzielczość monitora.
Jeśli uważasz, że on taki dureń, że trzeba mu to wyświetlać na stronie internetowej, to się nie masz co wysilać, bo:
a) pewno nie zauważy,
b) i tak nie zrozumie.
A jeśli uważasz, że zrozumie, to zakładasz, że on nie taki zaś dureń, a więc udzielanie mu takich informacji służy tylko i wyłącznie poprawieniu Twojego humoru i przekonania, że jesteś "przyjazny użytkownikom", choć w gruncie rzeczy będziesz im zawracał gitarę.

PS. Kwestia wstawiania skryptów objaśniana nieraz, po raz kolejny nie ma po co.