PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z FIREBOARD



klotho
10-12-2008, 21:14
Na joomla 1.5.8 zainstalowałem sobie Fireboard z paczki "FireBoard_1.0.4_Stable_CompletePackage_PL" zaminiłem plik z polskim językiem na ten z utf - wszystkow wydawało się oki dopóki nie zauważyłem, że:

- nie można zmienić, dodać nowej rangi w administracji forum z poziomu zaplecza
- forum zawsze wyświetla wątki od najnowszych, choć zmieniam w ustawieniach
- w administracji forum z poziomu zaplecza nie wyświetlają się kolejne strony z użytkownikami (tylko pierwsza, klikając na kolejne nic się nie dzieje)
- z poziomu witryny klikając na zawiadomienia > dodaj nowe - wchodzi się na pustą stronę (jakby bez templatki) i nie można niczego zrobić poza "wstecz" w przeglądarce.

Mam zainstalowane community builder a wczesniej forum to było simpleboard - z któego zaimportowały się kategorie i wątki forum. Teraz nie wiem co zrobić. Więc proszę o pomoc:

- czy błędy które opisałem są normalne, czy winikają z wczesniejszych instalacji, czy może forum kłóci się z CB?
Może ktoś doradzi?

Nikodem76
26-12-2008, 03:31
Mam to samo. Joomla 1.5.8 i Fireboard 1.0.4.

Fireboard instalowałem na czysto, bez migracji, bez CB.

Największym problemem jest niemożność przypisania dostępu do forum użytkownikom, tzn. jeśli kategoria ma uprawnienia "Autor", to widać ją dopiero z poziomu "Operator". Męczę się nad tym od kilku dni.

Może trzeba przejść na 1.0.5 RC2, bo jak podają:
" Major rework: Forum permissions check re-written. Saves SQL calls and should work all over the board including search. "

Sprawdzę i dam znak.

Sprawdziłem. 1.0.5 RC2 rozwiązuje większość problemów. Zrób kopię katalogów fireboard, usuń ten komponent i katalogi, jeśli zostaną, wgraj wersję 1.0.5.

Następnie wejdź na ftp administrator/components/com_fireboard/language, zmień nazwę pliku english.php na polish php i wyedytuj go, wklejając polskie tłumaczenie z wersji 1.0.4. Pozostanie ci do przedłumaczenia kilkanaście zwrotów z nowej wersji, ale to pikuś. Pamiętak o kodowaniu utf-8 podczas edycji pliku, bo inaczej polskie znaki ci się wykrzaczą.

Pozdrawiam