PDA

Zobacz pełną wersję : Remosef for Joomla - index.php problem.



LoRdGd
11-12-2008, 00:28
Witam,
Parę dni temu zainstalowałem Remosef for Joomla.
Od tego czasu nie mogę otworzyć swojej strony z adresu http://arachnea.org/index.php

Nie bolało by mnie to bardzo, gdyby nie związek procesu rejestracji związany z tym plikiem.

Gdzie mogę zmienić jakieś ustawienia odnośnie ukrywania index.php? Czy ktoś miał już podobny problem?

zwiastun
11-12-2008, 01:18
w konfiguracji SEF-a, w pliku htaccess.
Ale w czym jest problem z tym otwieraniem strony - ona zawsze jest otwierana z adresu twoja_domena.cos/index.php - bez względu na to, czy widać to index.php czy nie

LoRdGd
11-12-2008, 11:40
Problem jest taki, że kiedy wchodzę przez adres z index.php otrzymuję komunikat "Sorry, page not found"

zwiastun
11-12-2008, 13:09
To coś u Ciebie, u mnie wyświetla bez problemów stronę

LoRdGd
11-12-2008, 14:20
Niestety nie tylko u mnie. Ja nie zauważyłbym tego problemu, gdyby nie został zgłoszony przez użytkowników.

A masz może jakieś pomysły "co może być nie tak" ?

EDIT: Widzę kolejną ważną rzecz. index.php działa kiedy w adresie na ma "www".
Jak można temu zaradzić?

zwiastun
11-12-2008, 15:20
1. Ten index.php nie jest Ci do niczego potrzebny!
2. Zobacz, jaki adres podałeś do sprawdzenia - bez www. Gdy wpisze www, rzeczywiście jest, jak piszesz (powód może być w regule RewriteBase w pliku .htaccess)
3. Niemniej, strony wywołane z index.php i bez index.php dokładnie niczym się nie różnią. Po to chyba instalowałeś komponent obsługujący proste adresy, żeby były proste

LoRdGd
11-12-2008, 15:25
Nie jest on do niczego potrzeby mi - z tym się zgodzę.
Proszę spróbuj się jednak zarejestrować na stronie - Nie da się gdyż formularz automatycznie dodaje przedrostek www wchodząc do formularza rejestracyjnego. Jeżeli wiesz jak to uminąć/naprawić to będę wdzięczny za udzieloną informację :)

LoRdGd
14-12-2008, 13:18
Czy ktoś wie jak można to naprawić?