PDA

Zobacz pełną wersję : Polecenia dla Joomli na wyświetlanie modułów



abarczewski
11-12-2008, 14:48
Witam!

Do tej pory miałem stronę na Joomli 1.0.*
i miałem:

<div id="search"><?php mosLoadModules( "user4", 1)?></div>Teraz zdecydowałem się na Joomle 1.5.*
i nie wiem jak to zastąpić??
Bo nie działa:

<div id="search"> <jdoc:include type="modules" name="user4" style="1" /> </div>

zwiastun
11-12-2008, 15:07
Bo pewno usiłujesz tylko zastąpić tę instrukcję. To nie wystarczy. Przeróbka musi obejmować także plik xml szablonu, który m.in wskazuje na wersję Joomla.
Instrukcja podana przez Ciebie jest ogólnie rzecz biorąc poprawna, styl oznaczamy raczej nazwą (cyferki są wprawdzie interpretowane, ale w szablonach dla 1.5 mamy nazwy - none, table, horz, xhtml, rounded):

abarczewski
11-12-2008, 15:26
Szczerze to bardziej mi się podoba nazwa w opcji. Ukłon w stronę pomysłodawców.

Jednak poproszę o przyrównanie bo nigdzie nie mogę znaleźć, tzn:

"none" jakiej odpowiada cyfrze,
"horz" .... itd...

Bo rozumiem, że jakieś powiązanie pod kątem czysto interpretacyjnym można zrobić.

dragonfly108
11-12-2008, 17:53
Zobacz tutaj:
http://docs.joomla.org/What_is_module_chrome%3F

zwiastun
11-12-2008, 17:55
0: table
1: horz
-1: none
-2: xhtml
-3: rounded

abarczewski
12-12-2008, 09:29
Dziękuję bardzo za pomoc!

Pozostając w tym temacie mam jeszcze kolejne pytanie odnośnie miejsca modułów. W którym miejscu można przestawić pozycję dla danego modułu bo w Joomla 1.0.* było tak, że klika się na właściwości modułu i tam można było wybrać miejsce. Tutaj tego nie mogę znaleźć.

zwiastun
12-12-2008, 10:53
Jest w tym samym miejscu
Pozycje trzeba zadeklarować w pliku szablon.xml lub można wpisać bezpośrednio (kliknąć i wpisać)

abarczewski
12-12-2008, 11:12
Głównie chodzi mi o wyświetlenie modułu szukajki w divie.
Chcę go konkretnie usadzić w "user4" jednak mimo tego, że to robię:
<div id="search"> <jdoc:include type="modules" name="user4" style="horz" /> </div>
nie pokazuje mi się nic...

abarczewski
12-12-2008, 13:14
zainstalowałem na próbę 5 darmowych szablonów do joomli 1.5.8 z różnych źródeł bo myślałem, że ja coś źle robię (aczkolwiek nie ukrywam, że mogę się mylić).
Po włączeniu tych szablonów nie ma ani modułu wyszukiwania ani "patway"
tak jakby wogóle ich nie było z w systemie. Dodam, że Joomle 1.5.8 mam ze strony www.joomla.pl

zwiastun
12-12-2008, 13:51
1. Na stronie www.joomla.pl nie udostępniamy joomla 1.5.8 - jest tam tylko odnośnik do centralnego repozytorium
2. Przykro mi, ale zadajesz pytania wskazujące na niezapoznanie się z podstawami Joomla!
a) nie ma czegoś takiego, jak szablony do 1.5.8
b) moduł musi być umieszczony w pozycji modułów dostępnej w szablonie, a pozycja musi być przypisana do stron-pozycji menu, na których moduł ma być widoczny.
Jeśli czegoś nie widać, to znaczy, że któryś z warunków nie jest spełniony.

abarczewski
12-12-2008, 15:38
Drogi Zwiastunie.
Jak zwykle wyłapujesz szczegóły, które dla mnie jak piszę są mało znaczące. Miałem nadzieję, że będziesz wiedział iż chodzi o szablony do wersji 1.5.* Jeżeli chodzi o podstawy to oczywiście mam, ale do wersji 1.0.*, natomiast jeżeli chodzi o wersję 1.5.* właśnie przyswajam i się uczę. Myślałem, że forum jest od tego ;-)...............a posteriori
Co do Twojego b) że: moduł musi być umieszczony w pozycji modułów dostępnej w szablonie. Ok ale w którym miejscu znajduje się moduł szukajki bo na liście go nie ma. Czyżby ta wersja z "centralnego repozytorium" była "niepełna" ??

zwiastun
12-12-2008, 15:45
Mówisz, że masz podstawy, tylko pytanie gdzie?
Skąd ja mam wiedzieć, gdzieś Ty sobie osadził moduł szukajki. Tam go masz, gdzieś go osadził. Jak nie osadziłeś go nigdzie, to go nigdzie nie masz.
Joomla po to jest rozprowadzany z przykładowymi danymi, żeby go sobie zainstalować z tymi danymi i pooglądać.
Jeśli zainstalowałeś bez danych to sobie moduł dodaj.

abarczewski
12-12-2008, 15:57
Dobra zostawiam temat do poniedziałku. Na razie kończę pracę...

abarczewski
15-12-2008, 09:04
Jeśli zainstalowałeś bez danych to sobie moduł dodaj

Przemówiłeś mi tymi słowami do rozumu. Dzięki wielkie POMOGŁO !