PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić formularz rezerwacji prezentów - tzw. lista prezentów



promyk5
11-12-2008, 23:33
Witam wszystkich :)

Zastanawiam się, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
Otóż tworzę stronę www dla mojej przyjaciółki (za free), która postanowiła otworzyć firmę - organizacja ślubów i wesel. Jako, że nie ma kasy na zamówienie profesjonalnej strony www poprosiła mnie. Ale z jedną sprawą nie mogę sobie poradzić - chodzi o listę tzw. prezentów ślubnych.

Jak to miało by wyglądać - otóż goście danej pary młodej logują się na stronie i od razu trafiają na formularz, gdzie jest wypisana lista oczekiwanych prezentów przez parę młodą. Teraz taki zaproszony gość musi mieć możliwość wpisania swojego imienia i nazwiska przy danym prezencie. Klika zapisz i gotowe. Ale inne osoby poza adminem strony www nie mogą widzieć kto co zarezerwował.

Proszę Was o pomoc :)

nemo
11-12-2008, 23:55
Czy prezent ma byc na liscie wyboru 'jednorazowo' dla danego slubu?
W sensie, gdy Pan X zarezerwuje porcelanowa zastawe, to ta znika z listy wyboru.

promyk5
12-12-2008, 01:04
Czy prezent ma byc na liscie wyboru 'jednorazowo' dla danego slubu?
W sensie, gdy Pan X zarezerwuje porcelanowa zastawe, to ta znika z listy wyboru.
Tak było by najlepiej :)

Po refleksji doszedłem do wniosku, że dobrze było by dać możliwość przejrzenia listy rezerwacji jednej osobie. Chodzi o to, aby od strony pary młodej ktoś mógł poza mną (adminem) zajrzeć przez zalogowanie się, na listę i stan "rezerwacji". Ta osoba widziała by, kto co zarezerwował.
Choć nie jest to od razu super potrzebne.

Po poszukiwaniach - zastanawiam się nad próbą przerobienia sklepu on-line - VirtueMart 1.1. Choć pierwsza próba instalacji nie wypaliła:confused:

halas
10-08-2009, 23:00
Trochę odświeżam temat, ale jest wysoko wypozycjonowany, to może komuś przyda się ta informacja.

Jest gotowy komponent do joomli 1.5 - lista prezentów ślubnych.

Nazywa się Genie, na licencji GNU GPL, stworzone przez http://www.dietrich-dietrich.eu/

Gdzieś znalazłem trochę nowszą wersję, niż jest na stronie autorów - wraz z częściowym tłumaczeniem umieściłem ją tutaj:
http://chomikuj.pl/halas/joomla/lista+prezent*c3*b3w

Na mojej stronie ślubnej sprawdziła się świetnie :)

promyk5
11-08-2009, 10:18
Dziękuję dobry człowieku.
Na dniach sprawdzę

idek
11-08-2009, 13:00
pokażcie jak to będzie wyglądać jak ktoś oczywiście będzie mógl pokazać... ciekaw jestem :) za kilka latek przyjdzie i czas na mnie, a pomysl z taką listą nie głupi ;)

GOGOKOM
20-12-2015, 20:36
Odświeżam temat bo potrzeba nastała :) ale powyższe linki nie prowadzą już do "listy prezentów".
Czy posiada ktoś informację w temacie?