PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć "You are here" w szablonie?



bb_
12-12-2008, 14:40
Chciałabym pozbyć się tekstu "You are here" (lub ewentualnie zmienić go na ojczysty:) znajdującym się nad menu głównym szablonu. Nie mogę tego znaleźć, proszę o pomoc...

zwiastun
12-12-2008, 15:19
1. Usuwasz w pliku szablonu index.php (ale głupi pomysł!)
2. Definiujesz plik języka polskiego, bo angielski przypuszczam, jest

bb_
12-12-2008, 20:42
Dziękuję, skorzystałam z opcji pierwszej. Jeśli chodzi o opcję drugą - mam ustawiony język polski jako domyślny, chyba że definiowanie pliku języka polskiego na czymś innym polega...

zwiastun
12-12-2008, 22:03
No, na pewno definiowanie pliku językowego nie polega na włączeniu języka polskiego

abarczewski
15-12-2008, 13:03
Chciałabym pozbyć się tekstu "You are here" (lub ewentualnie zmienić go na ojczysty:) znajdującym się nad menu głównym szablonu. Nie mogę tego znaleźć, proszę o pomoc...
1. Wchodzisz w panelu admina do Komponenty > moduły

2. Teraz musisz znaleźć moduł odpowiedzialny za wyświetlanie ścieżki powrotu i ją edytujesz.

3. Opcję "Pokaż tytuł robisz na NIE"

Jeżeli chcesz zmienić na polski opis to zmień nazwę tytułu tego modułu...

zwiastun
15-12-2008, 13:57
To akurat nie jet tytuł modułu. To jest tekst poprzedzający, z definiowany w pliku językowym szablonu.
Już to raz napisałem - szablon zapewne posiada plik języka angielskiego, należy dorobić plik języka polskiego. I tyle.

abarczewski
15-12-2008, 14:02
Pewnie tak, ja napisałem to bo też miałem ten problem. Ale zrobiłem tak jak napisałem i pomogło.

zwiastun
15-12-2008, 14:15
Myślę, że pomogło Ci być może coś innego, ale na pewno nie zmiana tytułu (nazwy) modułu! Proszę nie mieszaj albo - jak wolisz - nie ściemniaj! Moduł nazywa się Breadcrumbs ('okruszki chleba', 'ścieżka powrotu'). Tekst, o jakim mowa, jest zdefiniowany w szablonie, np. w Beez: <?php echo JText::_('You are here'); ?> . Przykład pliku języka polskiego dla szablonu Beez, a więc z tym tekstem jest w pakiecie języka polskiego.
Naprawdę, wystarczy niejednokrotnie przeczytać z uwagą, co piszę i chcieć zrozumieć, a nie szukać wytrychów.

oleki
19-11-2010, 13:00
W nowszych szablonach joomli (tutaj podaje przykład template: JA Ores) napis "You are here" zmienia się w pliku: navhelper.php, ktory znajduje sie w katalogu
ja_ores/layouts/blocks