PDA

Zobacz pełną wersję : pusta strona startowa



eadobe2
13-12-2008, 20:47
Witam, krótkie pytanie; pod adresem www.anzora.org mam stronkę na którą wchodząc (strona główna) nic się nie pojawia -kiedy zaś przyciśnie się przycisk START (to tak zsefiniowałem stronę główną) faktycznie są tam treści

-treści definiuje na strone głownej np. poprzez uaktywnienie w artykule opcji strona startowa

niewiem czemu niepojawiają się odrazu kiedy wchodzi się na stronę :/ czy ma ktoś jakiś pomysł ?

znalazłem posta na forum że trzeba usunąć plik index.html ale nie działa :/

di-frost
14-12-2008, 14:42
Ja to zrobiłem korzystając z if/elseif


<?php
if($option==com_frontpage) {
?>
zawartość strony głównej ze zmienną com_frontpage
<?php
} elseif(!$option) {
?>
zawartość strony głównej tylko z index.php
<?php
} else {
?>
pozostałe strony
<?php
}
?>
Ale szukam nadal jakiegoś automatu do rozwiązywania tego problemu bo ciągłe wprowadzanie tego skryptu jest co najmniej uciążliwe. Zakładam, że jest gdzieś opcja a której można jakoś domyślnie to ustawić....

zwiastun
14-12-2008, 15:39
Tak, nazywa się Przypisz szablon

di-frost
14-12-2008, 16:17
I o to właśnie chodziło :) Dzięki za pomoc :)

eadobe2
16-12-2008, 23:47
napewno mówimy o tej samej wersji joomla (tj. 1.5.8 ) bo w moim panelu takiej opcji
niema
-owszem jest kolmuna "przypisany" ale niema nigdzie opcji do przypisywania

zwiastun
17-12-2008, 00:16
Jest. Kliknij nazwę niedomyślnego szablonu na stronie Rozszerzenia - Szablony -Witryna

eadobe2
17-12-2008, 01:15
zgadza się, jest ;) ale chyba źle to wytłumaczyłem:

chodzi o to że na stronie głównej wchodząc pod adres www.anzora.org nic sie nie pojawia :/ zero treści!

wejdzcie proszę i sprawdźcie, kombinuję ze wszystkim, co może być tego powodem, czy ma ktoś pomysł ?

crazyluki
17-12-2008, 06:48
nie opublikowałeś żadnego artykuły na stronie startowej.
dlatego nic nie ma.

pomoc.joomla.pl, demo.joomla.pl << polecam ( tylko nie mów Zwiastunowi że Ci dałem link!)

eadobe2
18-12-2008, 00:40
...czy może w zły sposób zdefiniowałem stronę startową, mam równolegle w domu postawiony XAMPP z identyczną joomla! i działa normalnie a w necie nie

-jak widać, na stronie treści pojawiają się na stronie głównej dopiero po kliknięciu START, a nie odrazu kiedy się na nią wchodzi, czy miał ktoś podobny przypadek ?