PDA

Zobacz pełną wersję : Problem J102,<brak skinow, katalogow z img.



macko
14-10-2005, 12:48
no wlasnie juz na dwoch instalkach mam taki problem,
i nie wiem na co 'zwalic' :D,

nie moge wybierac skinow które (nawet domyslne powinyn byc widoczne)
sa fizycznie w katalogu, (moze to byc wina serwera ?-apacz?)

a dwa ze faktycznie nei widac zadych fotek w podkatalogach,

poza tym, problem i zamieszanie mam z frontapage - bo mam np. modul
"whos online" - po angielsku - mimo to iz ostatnie pliki jezkowe są.. ; /

help :>

stone
14-10-2005, 12:55
Co rozumiesz, ze nie widac fotek w podkatalogach?

Daj link dostrony

macko
14-10-2005, 13:19
Co rozumiesz, ze nie widac fotek w podkatalogach?

Daj link dostrony
gdzies tam wyczytalem zeby wrzucic do glownego katalogu images/stories..
tzn : wczesniej mialem katalogi (w images/stories/jakis tam katalog ze zdjeciami/...
a teraz nie mam wogle sladu po tym katalogu.. ( fizycznie jest...)
ale jak edytuje to nie idzie..nic wstawic..
dodam ze przesiadka z 4523 byla..itd...

ale bardziej mnie razi brak skinow do wyboru ; /

(tych defaltowych nawet)...

Aron
14-10-2005, 13:26
Napewno nie jest to wina Apacha (pewnie 70% serwerów na nim chodzi z powodzeniem). Co do skinów czy w nazwach katalogów nie ma krzaczków? No i jeszcze kwestia praw dostępu do katalogów. A następna sprawa czy wszystko poprawnie weszło przez FTP na serwer?

macko
14-10-2005, 13:32
Napewno nie jest to wina Apacha (pewnie 70% serwerów na nim chodzi z powodzeniem). Co do skinów czy w nazwach katalogów nie ma krzaczków? No i jeszcze kwestia praw dostępu do katalogów. A następna sprawa czy wszystko poprawnie weszło przez FTP na serwer?

kurde wlasnie gdyby nie 'zwalona' sprawa z mambo 4523 mli pl - uciekł nam panel amdina - totalnie, to bym zostal na mambo, ale mysląc ze "idzie" nowe
- wypadlo na joomle, panel jest, ale brak :
- skinow, imagesow, kodowanie powalone, ehh... a dalej az sie boje myslec :}

stone
14-10-2005, 13:44
Daj link do strony zobaczymy czy jest az tak zle:)

macko
14-10-2005, 14:05
Daj link do strony zobaczymy czy jest az tak zle:)

sama strona to nam nic nie da w tej chwili..
jak bede in da haus zrobie scriny panelu..i bedziemy kombinowac..

pozdro

Rybik
16-10-2005, 16:52
Nie wiem czy troche nie mieszasz pojec, templaki sa w /templates i katalog /images/stories nie ma z tym nic wspolnego (to tak dla scislosci), templaki moga byc niewidoczne z poziomu joomla tylko w wypadku zlych atrybutow katalogu /templates i podkatalogow lub kiedy np (co sie czasem zdarza) instalowany templak ma podwojnie zagniezdzony katalog np /templates/zielony/zielony (czasem przy zipowaniu ludziki zapominaja o strukturze. Wszystkie templaki widoczne w panelu admina sa dostepne dla userow ale tylko gdy opublikujesz template choosera, inaczej user nie zmieni sobie skina. Aby template chooser dzialal ladnie trzeba przypilnowac zeby wszystkie skiny mialy thumbnaile.
Jezeli nie widac grafik z /images/stories to albo znowu atrybuty katalogu albo cos pokrecone ze sciezka witryny. Nie jestem tez pewien ale w wypadku niektorych komponentow trzeba przy migracji z mambo przypilnowac przedrostka bazy danych, podobnie niektore komponenty maja w instalce na sztywno wpisane "mos_" i trzeba recznie w xmlu na "jos_" przerobic.
Jestem zdania, ze klopoty tez migruja - to znaczy ze jak nie bylo klopotow z mambo to na tym samym serwerze z Joomla ich nie bedzie. Jakby bylo bardzo zle to umow sie z kims z adminow zeby zajrzal do panelu, bo tak opisowo to czasem sie ciezko dogadac.