PDA

Zobacz pełną wersję : Problem watermark PhocaGallery 2.1.0 RC



raper1987
14-12-2008, 15:13
Nie moge wczytać znaku wodnego
Wykonuje wszystko wg poniższego schematu ale nic to nie daje:

http://www.phoca.cz/documentation/index.php/component/content/article/2-phoca-gallery-component/19-watermark

czyli tworze 2 pliki graficzne w formacie png. Zmieniam ich nazwy na watermark-large i watermark-medium. Wklejam do kazdego z folderow zgodnie z zalecniem ze strony powyzszej. Ustawiam w ustawieniach phoca gallery aby wyswietlal znak wodny, ale nic takiego sie nie dzieje.
Zamieszczam strone na ktorej chce to odpalic:

Probowalem tworzyc jeszcze raz miniaturki bez efektu.

http://kacper.c-net.pl/BKO/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=2&Itemid=2

PeFik
14-12-2008, 19:11
a jaki jest znak wodny: adres twojej strony (na czerwono) ??

jeśli tak to już widać, czyli nie odświeżyłeś strony ???

http://kacper.c-net.pl/BKO/images/phocagallery/Galeria/Bramy/thumbs/phoca_thumb_l_012.jpg

raper1987
14-12-2008, 21:49
nie to na czerwono to pozostalosc po starej stronie :D

moj znak wodny ma wygladac tak http://kacper.c-net.pl/BKO/images/phocagallery/watermark-medium.png
no i taki sam odpowiednik dla wiekszych zdjec

tinca2
12-03-2009, 21:31
Witam.
Odświeżam temat.Mam ten sam problem.Znalazł ktoś może rozwiązanie?

raper1987
12-03-2009, 22:42
od Phoca.cz <info@phoca.cz>
data 20 grudnia 2008 12:57
temat Re: Phoca Gallery 2.1.0 RC Problem with watermark.

20-12-08

Hi, did you do it before the thumbnails creation, if not, then just delete the thumbnails, e.g. via ftp and phoca will do the thumnails again with watermarks...

Jan

Więc musisz wejść przez ftp na serwer wejść w folder gdzie są zdjęcia do ktorych chcesz dodac watermark. Nastepnie dodac pliki watermark medium i large juz nie pamietam jakie dokladne nazwy mialy byc ale bylo to w tutorialu do tego skryptu. I wchodzisz na konto admina czekasz az utworza sie miniaturki i cieszysz sie watermarkiem na zdjeciach

tinca2
13-03-2009, 15:38
Więc musisz wejść przez ftp na serwer wejść w folder gdzie są zdjęcia do ktorych chcesz dodac watermark. Nastepnie dodac pliki watermark medium i large juz nie pamietam jakie dokladne nazwy mialy byc ale bylo to w tutorialu do tego skryptu. I wchodzisz na konto admina czekasz az utworza sie miniaturki i cieszysz sie watermarkiem na zdjeciach
Tak też zrobiłem ale żadnego efektu nie ma.
Być może działa to w momencie kiedy najpierw załaduje się watermark a następnie zdjęcia.
Ja natomiast mam już galerie utworzoną i teraz chciałem dodać znak wodny.Ale jakoś się nie da.

raper1987
13-03-2009, 15:51
Wchodzisz w panel administracyjny przechodzisz do komponenty/phoca gallery/panel sterowania/

z prawej strony wybierasz na gorze preferencje
i szukasz czegos takiego ijak Ustawienia znaku wodnego

od gory pierwsze na tak
2 i 3 pozycja wg uznania (miejsce polozenia znaku wodnego)
dajesz zapisz
wylogowujesz sie z panelu administracyjnego

nastepnie wykonujesz to co ponizej

Do już utworzonej galerii:
ja tak tez mialem wiec musisz zrobic tak jeszcze raz po kolei
wchodzisz przez total commandera lub inny program w katalog
../images/phocagallery/twoja galeria/jakis podfolder jesli jest/
i stad usuwasz caly katalog thumbs

do tego folderu ../images/phocagallery/twoja galeria/jakis podfolder jesli jest/ odrazu wrzucasz 2 pliki o takiej nazwie watermark-large.png, watermark-medium.png nie zaszkodzi dac te pliki do folderow "twoja galeria" oraz "phocagallery"

teraz logujesz sie jeszcze raz na konto admina powinno sie wlaczyc tworzenie miniatur jezeli nie to wchodzisz w menu phoca gallery i czekasz bo zacznie tworzenie sie miniatur juz ze znakiem wodnym.

tinca2
14-03-2009, 18:48
Wchodzisz w panel administracyjny przechodzisz do komponenty/phoca gallery/panel sterowania/

z prawej strony wybierasz na gorze preferencje
i szukasz czegos takiego ijak Ustawienia znaku wodnego

od gory pierwsze na tak
2 i 3 pozycja wg uznania (miejsce polozenia znaku wodnego)
dajesz zapisz
wylogowujesz sie z panelu administracyjnego

nastepnie wykonujesz to co ponizej

Do już utworzonej galerii:
ja tak tez mialem wiec musisz zrobic tak jeszcze raz po kolei
wchodzisz przez total commandera lub inny program w katalog
../images/phocagallery/twoja galeria/jakis podfolder jesli jest/
i stad usuwasz caly katalog thumbs

do tego folderu ../images/phocagallery/twoja galeria/jakis podfolder jesli jest/ odrazu wrzucasz 2 pliki o takiej nazwie watermark-large.png, watermark-medium.png nie zaszkodzi dac te pliki do folderow "twoja galeria" oraz "phocagallery"

teraz logujesz sie jeszcze raz na konto admina powinno sie wlaczyc tworzenie miniatur jezeli nie to wchodzisz w menu phoca gallery i czekasz bo zacznie tworzenie sie miniatur juz ze znakiem wodnym.
Dzięki kolego.To działa. :)

raper1987
15-03-2009, 01:28
nmzc mam nadzieje ze przyda sie tez innym ;)