PDA

Zobacz pełną wersję : Niektóre artykuły tylko dla zalogowanych



siewca
14-12-2008, 17:19
Mam problem. Na stronie głównej jest parę artykułów z "czytaj całość". Jak zrobić aby niektóre z tych artykułów po kliknięciu na "Czytaj całość" były dostępne dla wszystkich a niektóre tylko dla zalogowanych?
Tak aby wstęp był widoczny dla wszystkich.

ucho
14-12-2008, 21:21
witam, poszukaj w opcjach ( Category Details ) artykułu tam jest możliwość wyboru jaki ma być dostęp do artykułu : public, registered, special.
pozdro

siewca
14-12-2008, 22:32
Wiem o tym. Chodzi o to że mam logowanie na stronie które dotyczy kilku pozycji w menu. Artykuły mają przypisane public a mimo to po wciśnięciu "czytaj całość" wyskakuje że tylko zalogowani mogą obejrzeć całą treść. Niby o to mi chodzi, ale jak to wyłączyć przy niektórych artykułach?

ucho
14-12-2008, 22:48
To wejdź do menu i tam sprawdź prawo dostępu.

siewca
14-12-2008, 22:56
Chodzi mi o te artykuły na stronie głównej. Mają ustawione dostęp: public, a i tak są dostępne tylko dla zalogowanych. Nie wiem jak to zmienić

zwiastun
14-12-2008, 23:14
W Artykuły -> Preferencje-> Pokaż łącza wszystkim ustaw na Tak
W Artykuły -> Strona startowa -> poklikaj w kolumnie Dostęp aż będziesz mieć Zastrzeżony lub Registered (w przyszłości powrócimy jednak do Rejestrowany)
Wyznaczając artykuł do prezentacji Na startowej pamiętaj, by mu ograniczyć dostęp

siewca
15-12-2008, 04:11
Ok. To działa. Ale jest problem. Dla artykułów które chce udostępnić wszystkim ustawiam dostęp: public, a i tak po kliknięciu na "czytaj całość" pojawia się napis:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Jak to rozwiązać??

zwiastun
15-12-2008, 12:33
To raczej nie jest tak, że ustawiasz dostęp powszechny, a wymagany jest rejestrowany. Widocznie ustalasz dostęp rejestrowany dla kategorii, sekcji lub pozycji menu. Te ustawienia mają wyższy priorytet

siewca
15-12-2008, 14:29
Wszystkie sekcje i kategorie ustawione są na: public. Artykuły również, a mimo to nie da się wejść do "czytaj całość" bez zarejestrowania. Sprawdzałem parę razy. Przeglądałem różne opcje. Jedyne co mi zostało to liczyć na waszą pomoc :(

zwiastun
15-12-2008, 15:07
Nie ma takiej możliwości! Cos źle poustawiałeś, owo coś to jest kilka miejsc:
- preferencje artykułów
- własności i parametry artykułu
- własności pozycji menu (dostęp)
- własności kategorii (dostęp)
- własności sekcji (dostęp)
-własności modułu, w którym są odnośniki menu (dostęp)

siewca
15-12-2008, 21:19
Ok. Spoko zapomniałem o ostatniej aktualizacji. Już jest wszystko dobrze :D
Dzięki mimo wszystko