PDA

Zobacz pełną wersję : Konwerter PHP-NUKE => Joomla



Ivellios
27-05-2006, 14:06
Szukam, szukam i nic...

Czy istnieje jakiś konwerter z PHP NUKE do Joomla?

Mam w planach emigrację z tej dziurawej krowy na coś bardziej funkcjonalnego i bezpieczniejszego :)

jamic
30-05-2006, 13:15
czyzbys przesiadal sie na joomle ? ja juz mialem przejsc na php fusion. ale chyba zostane przy analizie joomli.

Ivellios
30-05-2006, 15:12
Narazie mam to w planach :)

jamic
30-05-2006, 17:09
calkiem zreszta ciekawego projektu. szkoda ze opisy do niego sa tak napisane ze ich zastosowanie pochlania az tyle czasu. a byc moze wystarczylo tylko narysowac i opisac klasy css ...

Rybik
30-05-2006, 19:55
Zwazywszy ze sposobow wyswietlania komponentow i modulow jest minimum 3 a komponenty tez lubia byc roznie napisane to ujednolicenie w podreczniku byloby blede, a my tez liczymy na wasza inteligencje i zdolnosc wykonania prostej czynnosci podgladu zrodla strony.
Jak bedzie narysowane to ludki zaczna na forum pytac jak sie robi pochyle czcionki.

jamic
30-05-2006, 20:27
nie sadzisz ze uwolnienie informacji w sposob graficzny moze wiele dobrego uczynic dla polski ? popatrz siedze nad joomla ponad 1 miesiac i nie powiem ze jest to proste zrobic templatke. a jakbym mial opis w postaci rysunku i zapisu w stylu: taki rysunek to taki obiekt. mamy wtedy maly krok czlowieka ktory staje sie duzym krokiem ludzkosci na forum. oczywisie ze nie powstanie z tego manual ale daje szanse szybszego ustawienia klas css w template_css.css. nieprawdaz ?

Rybik
30-05-2006, 21:37
Moim zdaniem bylby to kolejny krok rozleniwiający userow, krok dajacy falszywe nadzieje ze to takie latwe, a w cale latwe nie jest. Od takiego rysunkowca toby sie zaraz zrobilo pelno zgloszen typu "powiedzieliscie ze to jest taka klasa a nie jest". Standardy w templakach mamy ladnie opisane i to powinno wystarczyc.
Poza tym taką ludzkosc, ktorej trzeba rysowac zrodlo strony to ja skreslam, wole zeby ewoluowala dluzej bo jak niedojrzale urosnie to potem przyleci asteroida 1.5 i zas beda musieli cala ewolucje od poczatku zaczynac. Nikt nie narysuje to powymieraja ... ;)

zwiastun
31-05-2006, 01:06
typów obiektów w szablonie joomli jest aże 3:
1. główny obszar prezentacji
2. obszary na moduły
3. stałe obiekty wpisane w szablon


ad. 2 mogę sobie zrobić też i 100, więc tu rysować nie za bardzo jest co
ad. 3 jak wyżej

a ja siedze lat kilka, i też nie powiem, że jest to proste zrobić templatke
Znam takich, co siedzą jeszcze dłużej, umieszczają templaty w głównych dystrybucjach, a i to mają problem z zastosowaniem CSS wedle standardów


Więc to nie kwestia rozleniwiania, jak pisze Rybik (nawet i obrazki odpowiednie są w polskich materiałach o szblonach dla joomla), ale kwestia zgłebienia pewnej dziedziny wiedzy i umiejętności. Ja też na pianinie grać nie umiem, piosenkę mogę wystukać, koncertu na pewno nie zagram. A obrazki, jak grać na pianinie oglądałem.

Rybik
31-05-2006, 04:19
Cytuje PM'a od Jamic


przyznaj sie ile juz siedzisz lat nad tym projektem ?

a ze 2 ale co to zmienia ?


nawet wielki leonardo rysowal wieki temu. ja bede rysowal bo mu do piet nie dorastam ale inaczej nie zrobie tego projektu. dane mamy fragmentaryczne o joomli. chyba specjalnie nie publikuje sie manuali z rysunkami dla tego projektu.

tak oczywiscie, to ze cos Ci si enie udaje zwykle oznacza ze to swiat sie przeciw tobie sprzysiagl


no wez zmien np takie cos:
zaczaruj aby na www.thing.pl (http://www.thing.pl/) RSS: z jego zawartoscia raczyl sie przesunac na lewo. wiemy ze to:

table.moduletable {
width:100%;
margin:2 0 2 0;
padding:;
border-spacing:;
border-collapse:;
color:;
font-size:12px;
font-family:helvetica,arial,sans-serif,verdena;
font-style:normal;
font-weight:normal;
text-align:left;
background:;
float:;
font-variant:normal;
} /* Formatting the module table */

ma pomoc w przesunieciu ale jak to ma przesunac i dlaczego nie chce to sie nie dowiemy o nie ...


<table cellpadding="0" cellspacing="0" class="moduletable">
<tr>
<th valign="top">
RSS: </th>
</tr>
<tr>
<td>
<div class="syndicate">
<div align="center">
a tego to juz nie zauwazyl ? caly modul jak chcesz przesunac to przesun jego obszar w templaku, jak chcesz wewnatrz [pomieszac to odnos sie do klasy .syndicate albo modyfikuj kod

przy okazji elegancko, jest podawac sciezke wyjeta z frameseta


uracza sie userow 3 milionami temoplatek mowiac: macie i dzialajcie. co nie wiecie ? przeczytajcie sobie w naszych manualach.
a jesli chcecie cos extra to napiszcie sobie albo wam sprzedamy (mam na mysli serwisy zachodnie). czysta swiadoma komercja nic wiecej. cala opowiesc o GNU to fatamorgana, przeciez wiesz. niema opisu koncepcja lezy.
ale nic to, pomecze sie jeszcze z css-em i zobaczymy.

"uracza sie, robi sie" - ten zly swiat, przeciwko userom, prawda dla wtajemniczonych. Templatek jest ok 500-700, po odliczeniu wersji kolorystycznych, wersji broad/wide i odrzuceniu jakichs kaszanow zostanie pewnie polowa.
Nie wiem co ma znaczyc ze opisu nie ma, opisow jak zrobic templaka jest od groma a tresci plikow index.php i template_css.css sa dla ludzi zajmujacych sie webmasteringiem raczej zrozumiale i nie wymagajace komentarza.


juz wolalbym zaplacic wam za podrecznik z dobrym opisem
ale to nastapi dopiero pewnie w roku 2010 jak zapakujecie joomle do pudelka i drukarnia zrobi ksiazke.



No ale jak widzisz ta "czysta komercja" nie wyprodukowala jeszcze ksiazki tylko zajmuje sie publikacja darmowych tlumaczen i prowadzeniem forum.
Jamic, pisz na forum, raczej nie odpowiadam na tak formuowane PM'y

Sova
31-05-2006, 11:31
Szukam, szukam i nic...
Czy istnieje jakiś konwerter z PHP NUKE do Joomla?

Mam w planach emigrację z tej dziurawej krowy na coś bardziej funkcjonalnego i bezpieczniejszego :)

Nie wiem czy to jest dokładnie to czego szukasz, ale.... PhpNuke to Mambo Convertor (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,75/Itemid,35/)

jamic
31-05-2006, 13:56
in hoc signo vinces
dzieki za pomoc przy ustawianiu modulu ;)

ps: świat się nie sprzysiągł przeciw mnie ale musze poprostu jeszcze sporo poczytac na temat css w joomli ...