PDA

Zobacz pełną wersję : Brak danych JoomFish przy przejsciu z Jv1.0 do Jv1.5



Kietna Qu'Tak
16-12-2008, 10:32
Witam! Stawiam wlasnie na Joomla v1.5.8 moja stara strone, ktora byla zbudowana na Joomla v1.0.15. Mam na nim mnustwo tekstu przetlumaczonego przy uzyciu JoomFish v1.8.0 (2007-10-15). Do przeniesienia danych skorzystalem z tradycyjnego migratora, ktorego znalazlem w jednym z artykulow o migracji. Niestety musze sie przyznac, ze nie doczytalem, iz co do komponentow musze uzyc dodatkowych wtyczek. Dlatego teraz mam niby czesciowo skonfigurowanego JoomFisha v2.0 RC ale bez zadnych tlumaczen. Czy da sie jakos przeniesc tlumaczenia? Nie mowie, ze ma byc to proces automatyczny (chociaz najbardziej bylaby taka forma mile widzana), bo niestety nie widze zadnych eksportow/importow. Moze byc zrobione to przy uzyciu phpMyAdmin, do ktorego przeciez mam pelny dostep. Problem tylko, ze nie wiem co skopiowac z bazy danych. Jakby ktos moglby pomoc w miare szczegolowymi poradami to bede wdzieczny! Pozdrawiam!

zwiastun
16-12-2008, 12:28
Nie ćwiczyłem, więc nie powiem, czy da się wprost, więc użyłbym jeszcze raz migratora, wymigrował samą bazę, ale posłużył się wtyczkami

Możesz jednak spróbowac po prostu przenieść tabele wprost - taki eksperyment nie kosztuje

Kietna Qu'Tak
16-12-2008, 12:40
Ale migrowanie od poczatku wiaze sie chyba, ze koniecznoscia postawienia stronki na nowo? Wyczyszczenie bazy danych i plikow, wgranie nowej instalacji joomli i podczas instalacji podanie pliku migracyjnego? Bo nie znam innej metody na migracje.

zwiastun
16-12-2008, 12:42
Nie musisz migrować od początku - wtyczki służą stworzeniu odpowiedniej kwerendy z bazy danych. Przygotuj migratorem migrację, a potem wykorzystaj tylko plik bazy do wybrania tego, czego nie przeniosłeś

Kietna Qu'Tak
17-12-2008, 11:20
Oki dzieki za rade. Wykorzystujac wtyczki z SVN JoomFish do migratora, eksportowalem baze SQL a nastepnie importowalem w phpMyAdmin. Jakis blad wprawdzie wyskoczyl, ale wiekszosc jest wporzadku.