PDA

Zobacz pełną wersję : dziwnie wygladajaca tabela...



kober
19-11-2005, 16:36
Witam

Mam problem z prawidlowym wyswietlaniem tabel :/ Nie wiem dlaczego joomla nie interpretuje kilku parametrow np. cellpadding i cellspacing ponizej tabela ktora wyglada nie ciekawie :(

http://terrarystyka.pl/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=57

login: joomla pass: testowanie

Zeby zrobic wciecia musialem uzyc margin-left definiujac styl bo juz cellspacing nie reagowalo :/ tylko jezeli tekst jest za dlugi i przechodzi w 2 linijki to zaczyna sie on jeszcze przed tabelka jakby. Czy ktos mogly mnie naprostowac? Moze ja robie gdzies blad lub cos gubie? Z gory dzieki za wszystkie rady i pomysly :)

zwiastun
19-11-2005, 18:53
Skorzystaj ze stylów css (.sectiontableentry1 i .sectiontableentry1; ustaw odpowiednie właściwości w arkuszu stylów)
Atrybuty tabel są respektowane, ale czasem masz do czynienia z... właściwościami CSS - dziedziczenie! Z dopelnieniem, jak zapewne wiesz i przeglądarkami bywa różnie

kober
19-11-2005, 19:13
hmm nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales chodzi o tabele "Informacje podstawowe"

zwiastun
20-11-2005, 01:32
hmmm, nie wiem, cy dobrze wcześniej napisałeś, o co chodzi.
Ale to nie ma znaczenia.
Możesz stworzyć specjalną klasę dla tych informacji (dla strony) i zdefiniować taki wygląd, jakiego potrzebujesz

kober
20-11-2005, 12:45
no ale wlasnie chodzi oto ze wyglad jest zdefiniowany w stylu ale nie dziala :/ dlatego chcialem zeby ktos spojrzal na to bo moze poprostu gdzies cos pominolem, dziwne jest to ze na innej stronie bez joomli ten sam kod dziala bez problemow, jedynie tam gdzie jest joomla jest on jakos zle interpretowany :/

Czy moglby mi ktos napisac prosta tabelke lacznie ze stylami tak zeby dzialalo rowniez przy joomli cellpadding w niej?

maximus
20-11-2005, 21:14
Ta twoja tabelka ma dwa formatowania jedno przez css dołączając do niej
class content_table
oraz zwykłe formatowanie przez użycie
cellSpacing=2 cellPadding=15
A więc zdecyduj się na jedno to na pewno osiągniesz zamierzony cel
(najlepiej usuń formatowanie css)

eos5
04-10-2007, 09:28
Witam serdecznie,

pewnie pytanie moje nie sprawi Wam trudności. Chodzi o definiowanie stylów (w tym klas) tabeli. Posiadam joomlę w wersji IE oraz MosCE. W jakim dokładnie pliku mogę zdefiniować te style? Nie mogę go bowiem namierzyć.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Tomek