PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do plików-Directory Permissions



clinic
19-12-2008, 17:53
Witam , zainstalowalem joomla 1.5.8 i wystapil pewien problem ,chcac zmienic jaki kolwiek plik w /templates po przez program ftp dostaje komunikac ze przesylanie sie nie powiodlo , chcialem to wykonac przez manager plikow na serwerze gdzie mam konto (fc.pl) ale jest to samo , chcac usunac dany plik niby pozbywam sie go , ale jak wychodze z katalogu i wchodze ponownie to pojawia sie ponownie . w panelu administratora joomla w zakladce help system info Directory Permissions wiekszosc katalogow oznaczona jest Unwritable co pewnie jest powodem tych problemow , no i teraz jak to zmienic :/ ? staralem sie zmienic chmod katalogu /templates na 707 czy 755 lub 777 (kiedy chce zmienic chmod ktoregos z podkatalogow w /templates dostaje komunikat ze nie mozna zmienic atrybutow zdalnych plikow) i dzieje sie tak samo , nadal nie moge nadpisac czy usunac pliku z tego katalogu. prosil bym o pomoc jakies nakierowanie mnie co z tym zrobic .

ps. druga sprawa jest problem z zainstalowaniem polskiego jezyka z pliku : pl-PL_lang_joomla_1.5.1_admin co objawia sie takim komunikatem:


It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /home/nazwajakiegoskatalogu/public_html/tmp/install_494bd10db775b/pl-PL.com_admin.ini to /home/nazwajakiegoskatalogu/public_html/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_admin.ini jak to zmienic ? :/

zwiastun
19-12-2008, 19:02
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=11005

clinic
20-12-2008, 02:53
no zagladalem tam juz , jakos ustawienia 775 i 777 nic nie daja :/
opcja zmiany serwera nie wchodzi w gre bo to ma byc serwis dla kogos i ktos tam sobie wymyslil ze to ma byc ten serwer i juz , zaplacil za niego po uprzednim kontaktowaniu sie z administratorem ktory powiedzial jasno ze serwer nie sprawia problemow i mozna na nim instalowac joomla , co najwyzej opcja a) moze cos pomoc , choc nie znam sie tak na tym czy to ma wplyw jakis na poprawienie u mnie sytuacji.

ps. z jezykiem poradzilem sobie , ale nadal nie wiem co moze miec wplyw na to ze nie moge skopiowac zadnego pliku na serwer do katalogu /templates choc chmod ustawiony jest na 777 a podkatalogow chmod nie moge zmienic

zwiastun
20-12-2008, 03:40
Bajki to ja lubić prawić wnukom, a tutaj to możemy rozmawiać konkretami.
a) podaj dane serwera
b) skoro "administrator powiedzial jasno ze serwer nie sprawia problemow i mozna na nim instalowac joomla"
to dlaczego sprawia?

clinic
20-12-2008, 04:08
a) PHP uruchomione w: Linux gama.fc.pl 2.6.9-78.ELsmp #1 SMP Fri Jul 25 00:04:28 EDT 2008 i686 Wersja bazy danych: 5.0.67-community-log Kodowanie połączenia MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.5 Serwer WWW: Apache/2.0.63 (Unix) mod_ssl/2.0.63 OpenSSL/0.9.7a mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 PHP/5.2.5 PHP działa na: apache2handler Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.8 Production/Stable [ Wohnaiki ] 10-November-2008 23:00 GMT Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5
b) dlaczego sprawia ? tego nie wiem , ale mam wrazenie ze czepiasz sie o to mnie a to chyba nie moja wina

ps. chmod moge zmienic na innych katalogach w /templates ale na tej ktora doinstalowalem sobie akurat nie :/ co to moze byc ?

zwiastun
20-12-2008, 11:17
A po co się mam czepiać? Irytuje mnie, kiedy ktoś twierdzi, że problemów być nie powinno, a są takie, jak przedstawiasz.
Jeszcze brak kilku danych serwera: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594

clinic
20-12-2008, 13:25
Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.8 Production/Stable [ Wohnaiki ] 10-November-2008 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 666 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.9-78.ELsmp ( i686) | Strona Serwer: Apache/2.0.63 (Unix) mod_ssl/2.0.63 OpenSSL/0.9.7a mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 PHP/5.2.5 ( nazwastrony.fc.pl ) | PHP Wersja: 5.2.5
PHP Wymagania: register_globals: Włączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.67-community-log ( Localhost via UNIX socket )

clinic
20-12-2008, 13:27
a ty rozszerzona wersja:

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.8 Production/Stable [ Wohnaiki ] 10-November-2008 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 666 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.9-78.ELsmp ( i686) | Strona Serwer: Apache/2.0.63 (Unix) mod_ssl/2.0.63 OpenSSL/0.9.7a mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 PHP/5.2.5 ( nazwastrony.fc.pl ) | PHP Wersja: 5.2.5
PHP Wymagania: register_globals: Włączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.67-community-log ( Localhost via UNIX socket )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 2M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje: exec,passthru,shell_exec,popen,proc_close,proc_get _status,proc_nice,proc_open,chown,chgrp,escapeshel lcmd,escapeshellarg,show_source,posix_mkfifo,get_c urrent_user,getmyuid,posix_setuid,posix_setsid,pos ix_setpgid,posix_setpgid,posix_kill,apache_child_t erminate,leak,virtual,pclose,read,system,passthru, shell_exec,popen,proc_close,proc_get_status,proc_n ice,proc_open,chown,chgrp,escapeshellcmd,escapeshe llarg,show_source,posix_mkfifo,get_current_user,ge tmyuid,posix_setuid,posix_setsid,posix_setpgid,pos ix_setpgid,posix_kill,apache_child_terminate,leak, virtual,pclose,read,passthru,shell_exec,system,pop en,proc_open,proc_close
MySQL Klient: 5.0.67 ( latin1 )

clinic
20-12-2008, 14:55
a moze jest mozliwosc bym zmienil uprawnienia do tego katalogu (/templates) po przez panel joomla ?

zwiastun
20-12-2008, 15:45
Problem leży, oczywiście w serwerze, który miał nie sprawiać kłopotów. I - teoretycznie - nie powinien (jest wprawdzie safe_mode, ale i suExexc). Ale sprawia.
Proponuję kontakt z administratorem serwera. Niech sprawdzi, dlaczego nie masz praw dostępu (tzn. nie ma Joomla!)
Możesz spróbować reinstalacji i zainstalowania z obsługą warstwy FTP.
Zmiany praw dostępu przez klienty ftp nie można dokonać rekurencyjnie, czyli dla każdego katalogu głebiej trzeba jej dokonać odrębnie

clinic
20-12-2008, 15:45
widze ze zero pomyslow jak to naprawic :(

zwiastun
20-12-2008, 15:47
Piekarnia?

clinic
20-12-2008, 16:03
a jak ustawie teraz w konfiguracji globalnej w zakladce serwer, FTP , to pomoze to w czyms ? czy musial bym to zrobic przy instalacji joomla?
kontaktowalem sie z adminem serwera i odpowiedzial tak:

"prawdopodobnie katalog/pliki zostaly utworzone z poziomu strony/skryptu
www, w tym wypadku wlascicielem jest serwer/user www
tak wiec jedyna mozliwosc usuniecia/zmiany uprawnien do tych plikow jest
ten sam sposob, czyli takze ze strony www/skryptu ktorym zostaly utworzone
... aby kazdy mial dostep i user glowny i www do plikow w przypadku
tworzenia plikow/katalogow z www najprosciej odrazu po stworzeniu takiego
obiektu nadac mu uprawnienia dla wszystkich wtedy obaj uzytkownicy beda
mogli bez dodatkowych problemow edytowac dane pliki"

tylko nie bardzo wiem jak moge w panelu administracyjnym joomla zmienic uprawnienia do katalogu /templates :/

ps. staralem sie zmienic chmod katalogu /templates i jest ok udalo sie na 777 , ale w nim jest katalog templatki ktorej potrzebuje uzyc i tego katalogu juz nie moge zmienic chmod , a ustawione jest na 755

jaka piekarnia ?

zwiastun
20-12-2008, 16:06
Możesz spróbować, ale czy to coś da, nie wiem.
A z odpowiedzi administratora wynika ewidentnie, że problemy to będziesz mieć ciągle. W PA 1.5 nie ma możliwości zmiany praw dostępu do plików.

clinic
20-12-2008, 16:08
a tak jak mi to polecil admin serwera nie jest wykonalne przez panel joomla ?

zwiastun
20-12-2008, 16:15
Proszę jeszcze raz przeczytać, co napisałem poprzednio!

clinic
20-12-2008, 16:35
albo nie zauwazylem dalszej czesci postu albo dodales to po mojej odp.

czyli jak mial bym joomla 1.5.0 zainstalowana a nie 1.5.8 to nie mial bym tego problemu tak ?

jesli tak to czy jest mozliwosc bez utraty danych zrobic cos w rodzaju downgrade z 1.5.8 do 1.5.0 ?

zwiastun
20-12-2008, 16:42
Gdy dopisuję rzeczy nowe, to zaznaczam - nic nie dopisywałem!
Gdzie Ty to wyczytałes?
Napisałem jedynie, że w PA 1.5 nie ma możliwości zmiany praw dostępu do plikow, to wszystko. Co prawda jest taka w J! 1.0, ale to nie rozwiązuje problemów Safe Mode.
1.5.0 i 1.5.8: doczytaj, co to są kolejne wersje, bo zdaje się, że nie rozumiesz.

clinic
20-12-2008, 16:46
widocznie nie zauwazylem tej odp.
nie bardzo wiem co to PA wiec pomyslalem ze chodzilo o wersje joomla . Wiec to PA 1.5 jest tylko w Joomla 1.0 ? jesli tak to szkoda bo nie bede zmienial na stara wersje oprogramowania bo to nie ma sensu a i tak chyba to nie zmieni problemu z safe mode o ktorym i tak nie wiem nic , ale jak sam mowisz jest

zwiastun
20-12-2008, 16:55
PA - panel administracyjny

clinic
20-12-2008, 17:10
ok , moze zapytam tak , czy jest mozliwosc zmienic PA na 1.5 przy mojej wersji joomla 1.5.8 ? bo to moze umozliwilo by mi dostep do tego katalogu . Potrzebuje jedynie zmienic 2 pliki graficzne , ale ani nie moge tam ich nadpisac ani zmienic sciezki do plikow ktore umiescil bym sobie w innym miejscu bo takze nie moge nadpisac pliku z kodem :/

ps. tak wiem ze wersja sklada sie z X.Y.Z gdzie X=1 Y=5 Z=8 (w tym przypadku) i Z to numer poprawek.

zwiastun
20-12-2008, 17:39
Ile razy jeszcze będziesz pytać o nic!
Joomla 1.5.8 to jest kolejna uaktualniona poprawiona wersja 1.5.0. 1.5 to jest i 1.5.0 i 1.5.8 - czy naprawdę trzeba takie rzeczy objaśniać? Zwłaszcza że zdaje się wiesz, o co chodzi!

Te dwa pliki niech Ci usunie administrator.

clinic
20-12-2008, 17:52
ale problematyczne jest zeby mi za kazdym razem usowal to co ja chce z tego katalogu .
a przeszedl bym motyw z takim czyms ? .... do paczki tej templatki podrzucic pliki ktore chce i zainstalowac taka templatke ? powinno byc ok prawda ? tylko pytanie jak zrobic w win xp paczke tar + gzip bo jak spakuje to zwyklym rarem to chyba to nie przejdzie :/

zwiastun
20-12-2008, 18:14
1. Nie wymagaj cudów! Skoro Pan Administrator raczył wprowadzić w błąd klienta (oszukał dla własnego interesu!), to niech teraz ponosi konsekwencje! Serwer można skonfigurować tak, żeby wszystko działało poprawnie.
2. Już pisałem - zmień serwer, nie będzie kłopotów.
3. Pakiet instalacyjny może być plikiem ZIP.

clinic
20-12-2008, 18:21
1. nie wymagam cudow , szukam rozwiazania .
2. juz pisalem ze to nie ja wykupilem ten serwer tylko klient i niestety musi to tak zostac .
3. nie moge odinstalowac tamtej templatki a tym samym zainstalowac jej ponownie bo mam komunikat ze taki katalog juz jest uzywany :/

zwiastun
20-12-2008, 20:50
Wszystkie odpowiedzi zostały już udzielone. Temat zamykam. Szukasz rozwiązania, które Tobie odpowiada, czyli wymagasz cudów! Ale to naprawdę nie ten adres.