PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe logo ! Pomóżcie!



piotrek92x
19-12-2008, 20:49
Witam , chciałem zrobić nowe logo w joomli i podmieniłem w templates orginalne logo szablonu joomla , na swoje lecz było ono małe i wstawiłem swoje większe i logo sie obcieło do takiej wielkości jak było orginalne i nie widać całego . Można to jakoś zmienić ? jak to zrobić ?

Pozdrawiam!

zwiastun
19-12-2008, 21:15
Nie obcięło się, w arkuszu css prawdopodobnie masz ustawienie overflow takie, że nie wyświetla części za dużego obrazka. Dostosuj wielkość logo do oryginalnego albo pozukaj odpowiednich wielkości w CSS i dostosuj do swoich potrzeb.

piotrek92x
19-12-2008, 23:09
Ok , nie znam się na joomli , można gdzieś zmienić te ustawienia overflow i gdzie moge dostosować CSS?
Pozdro

zwiastun
19-12-2008, 23:11
Jesteś rozbrajający. Skoro się nie nasz, to się poznaj. Reszta w mojej stopce.

piotrek92x
20-12-2008, 08:53
Pytam się tylko , szukam pomocy i przejrzałem dużo takich stronek i na swoje pytanie nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, a Ty nie potrafisz mi normalnie powiedzieć tylko mnie gdzieś odsyłać?

zwiastun
20-12-2008, 11:21
Przeczytaj opis swojego problemu i zapytaj sam siebie, czy ktokolwiek cokolwiek będzie Ci mógł pomóc

wisnia80
20-12-2008, 15:07
Zwiastun
- forum jest aby sobie pomagać, to ze niektórzy dopiero stawiają pierwsze kroki to nie hańba ze się pytają - am kiedyś zaczynałeś wiec zamiast się czepiać może byś pomógł koledze. Ale jeśli masz jakieś kompleksy to nie wyżywaj sie na innych. Tyle tytułem wstępu. Sam korzystam z wielu forów i nie spotkałem sie jeszcze z takimi wypowiedziami jakie serwujesz innym cały czas.
A teraz do problemu


Ok , nie znam się na joomli , można gdzieś zmienić te ustawienia overflow i gdzie moge dostosować CSS?
Pozdroplik css znajdziesz w katalogu
...\tu_gdzie_zainstalowałeś_joomla\templates\two j_template\css\

jest tam plik template_css.css.

Wyedytuj go w dowolnym programie do edycji stronw www(np pajaczek lub inne - z sieci wygooglaj :) sobie) i poszukaj gdzie masz zdefiniowane parametry logo.

Poleacm dodatek do firefoxa firebug http://getfirebug.com/ - pomoże ci odnaleźć/podglądnąć parametry css/html odpalonej strony.


Pozdrawiam

zwiastun
20-12-2008, 15:35
Rzeczywiście, udzieliłeś wielce pomocnej rady!
Dzięki temu zamiast mimo wszystko pojedynczych postów typu "mam jakiś problem" na "jakiejś mojej stronie" będziemy ich za chwile mieli dziesiątki.
Szkoda tylko, że Tobie starczy sił by odpowiedzieć na następne dwa, a mnie przyjdzie te dziesiątki czytać i reagować na nie.

@piotrek92x. W FAQ dodałem 4 porady dotyczące logo w szablonie Ja Purity. Może będą pomocne.