PDA

Zobacz pełną wersję : proste dodawanie zdjęć do artykułów



mapet
20-12-2008, 12:57
Witam,
Stoję przed następującym problemem. Szukam rozwiązania, które w łatwy sposób umożliwiałoby użytkownikom dodającym artykuły dołączenie do nich prostej galerii. Z tego co zauważyłem jest parę komponentów dających taką funkcjonalność, ale wymagają one dodawania do artykułów prostego kodu, (czasem z różnymi parametrami) a tego chcę uniknąć.

Póki co sprawdziłem plugin userimages:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,6743/Itemid,35/
który przypisuje każdemu userowi swój katalog na obrazki. Jednak brakuje mi opcji automatycznego zmniejszania obrazków. Tu poniekąd znalazłem drugie rozwiązanie:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,2836/Itemid,35/
ale chciałbym aby cały ten proces dodawania obrazków był jeszcze prostszy. Np. coś takiego jak jest na NK - użytkownik klika "przeglądaj" - wybiera obrazek a ten automatycznie jest zmniejszany do danych rozmiarów i wrzucany np. na dół artykułu.

rafal22bb
12-02-2009, 21:46
Witam czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ? bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Rafał

wariat777
21-05-2010, 18:05
***** nie pomoc

moje
23-05-2010, 00:26
@wariat777, jak Ci nie pasuje to nie pisz.

Nikt tutaj nie dostaje kasy za udzielanie odpowiedzi, pomaganie. Wszyscy poświęcają swój czas dobrowolnie.

Jest mnóstwo dodatków, czy ktoś z ws (wyżej piszących) sprawdził przynajmniej ich połowę? Mam na myśli, że zainstalował i sprawdził jak dział.
Założę się, że nie, tylko poszukaliście, co wygląda podobnie, do tego, co chcecie mieć, a potem pognaliście na forum.

1. Jest przycisk grafika, pod edytorem i można wgrać plik na serwer (poprzez wybranie obrazka z komputera), potem w tym samym okienku, trzeba kliknąć na miniaturkę, to obrazek znajdzie się w artykule.
2. Jest k2, gdzie do każdego artykułu można przypisać jeden obrazek "wiodący", poprzez wybranie obrazka z komputera.
3. Jest k2, gdzie można utworzyć galerię ale trzeba zainstalować i włączyć SIG, potem podczas pisania artykułu wybiera się jeden plik zip z obrazkami, jakie maja tworzyć galerię.
4. Jest kilkadziesiąt (jak nie więcej) innych rozwiązań, ale wam nie chciało się sprawdzić.