PDA

Zobacz pełną wersję : Linki do plików na serwerze w artykułach



mundek
20-12-2008, 21:19
Witam,
Poszukuje rozszerzenia ułatwiającego dodawanie a później pobieranie plików znajdujących się na tym samym serwerze bądź w sieci. Chodzi o linki dodawane w artykułach.
Funkcjonalnością jakiej poszukuje jest łatwe dodawanie linków (TinyMCE nie jest zbyt wygodny), łatwe pobieranie jednym kliknięciem (teraz trzeba wybrać zapisz jako gdyż do artykułów dołączam pliki MOV) i może jakieś statystyki pobrań.
Wypróbowałem kilka rozszerzeń stricte do załączników, ale nie miały opcji dodawania samych linków bądź plików z tego samego serwera.
Za wszelkie sugestie, podpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam

zwiastun
20-12-2008, 21:29
Doclink (dla JCE) dodający odnośniki do plików DOCmana

Dylek
20-12-2008, 23:31
RemositoryQuickDown dodający odnośniki do plików Remosiotory :)

mundek
21-12-2008, 23:28
Doclink (dla JCE) dodający odnośniki do plików DOCmana

Dziękuję za podpowiedź. Dzięki niej przerzuciłem się na JCE, który moim zdaniem jest bardziej funkcjonalnym edytorem niż TinyMCE.
Co do moich poszukiwań.
W dalszym ciągu nie mogę dodawać linków do plików z własnego serwera.
Jak wyczytałem na forum JCE (Źródło (http://www.joomlacontenteditor.net/forum/index.php?f=31&t=13865&start=0&rb_v=viewtopic)):

For security reasons this is not possible, the minimum path value is at least on directory above root, eg /images
czyli do katalogu wyższego poziomu (do głównego katalogu serwera, bo Joomla jest zainstalowana w podkatalogu) nie mogę się w prosty sposób dostać.
W temacie plików MOV i Zapisz jako sprawdziłem, że chyba zależy to od konfiguracji przeglądarki, a raczej standardowo te pliki są odtwarzane na stronach a nie pobierane, więc nie mam na to wpływu.