PDA

Zobacz pełną wersję : Czy konieczna integracja forum phpBB by Prezmo z serwisem opartym na joomla



wisnia80
21-12-2008, 13:28
Mam pytanie dotyczące forum phpBB by Przemo i pomostem joomli.

Mam serwis oparty na joomla 1.0.15, chciałbym teraz dołożyć do tego forum i decyzja padła na wyżej wspomniane phpBB by P.

1 .Czy konieczna jest integracja za pomocą pomostu z joomla czy mogą one pracować niezależnie?
2. Czy jeśli nie wykonam integracji pomostem rozumiem ze serwisy będą oddzielne czyli użytkownicy ze strony www będą musieli się ponownie rejestrować na forum i odwrotnie?
3. Ewentualna reinstalacja forum - czy bez pomostu wystarczy usunięcie tabel z prefixem phpBB_ i ponowan instalacja?4
4. czy moduł Latest Topics Ext bez integracji joomla -forum bedzie działał


Ewentualne za lub przeciw - czy warto integrować forum z serwisem prosze o komentarz!!!

idek
21-12-2008, 17:02
1) śmieszne pytanie:D albo go nie rozumiem, albo nie zastanowiłes sie co napisałes:P no pewnie że moga one działac osobno... ale jeśli chcesz osobno, to proponuje raczej na osobnych bazach

2) si.. zgadza sie :)

3) nom, wydaje mi sie, ze wywalisz dane z bazy i bedzie czysto i mozliwa bedzie ponowna reinstalka.. :)

4) w sumie nie wiem :]

za czy przeciw... hmm... zalezy co ccesz uzyskac.. jesli koniecznie userki mają sie logowac na portalu i mają potrzebe tego, no to warto by było, gdyby forum było zintegrowane...
ale może warto pomyslec czy nie zostawic tylko forum zamiast robic pseudo społeczność na portalu..?

raz integorwałem forum z J! no i niby fajnie chodziło, nie wiem jak jest teraz ale ja musiałem ręcznie integrowac uzytkowników (czyli jak ktoś sie zarejtrował na forum, no to musiałem kilnac 'integracja' żeby był dopisany także do portalu.. a może to ja coś źle sknfigurowałem :P )

wisnia80
23-12-2008, 11:48
Dzieki za sugestie

- postanowiłem nie integrować joomli z forum oraz w tym wypadku przejść na phpBB3