PDA

Zobacz pełną wersję : Parametr pola "tekst zamiast wiecej"



BogdanH
21-12-2008, 13:03
W niektorych szablonach nie wyswietla sie tresc napisu wprowadzonego do pola "tekst zamiast wiecej" w parametrach rozszerzonych artykulu. Czyli na stronie pozostaje link z napisem Wiecej. W css szablonow jest dla tego linku stosowana klasa a.readon albo a.readon_menu. Od czego zalezy czy jest uwzgledniany dodatkowy wpis zastepujacy slowo wiecej?
Bogdan

idek
21-12-2008, 15:56
wiesz co... wydaje mi sie, ze część szablonów, w których nie masz wpływu na treść, czyli mimo ze zmienisz to tekst i tak bedzie nie zmienny, to te szablony mają swoje pliki odpowiadające za wyświetlanie blogów, artykułow itp...

wiec mozna by w sumie zaryzykowac i wgrac pliki oryginalne joomlowate ;) no i albo sie niewiele zepsuje.. albo sie sypnie:)

dodam Ci jeszcze, że te pliki to szukac w components/com_content/ (tak z głowy pisze, chyba sie nie pomyliłem...)

BogdanH
21-12-2008, 16:36
wiesz co... wydaje mi sie, ze część szablonów, w których nie masz wpływu na treść, czyli mimo ze zmienisz to tekst i tak bedzie nie zmienny, to te szablony mają swoje pliki odpowiadające za wyświetlanie blogów, artykułow itp...wiec mozna by w sumie zaryzykowac i wgrac pliki oryginalne joomlowate ;) no i albo sie niewiele zepsuje.. albo sie sypnie:) dodam Ci jeszcze, że te pliki to szukac w components/com_content/ (tak z głowy pisze, chyba sie nie pomyliłem...)
Znalazlem w pliku vew.html.php ".... <hr id="system-readmore"/>.$article-> fulltext...
Pewnie o to chodzi ale za diabla nie wiem jak to zastosowac. W innych templatkach nie zauwazylem ani w css qani w php jakis szczegolnych wybiegow. :mad:
Bogdan

idek
21-12-2008, 17:15
nie zagłebiałem sie w to nigdy, wiec moge sie myslic, ale moje kolejne przypiszczenia sa takie:

instalki templatek mają czasami inne pliki poza templates_css, templateDetails, czy index.php... w tym bardziej rozbudowanych własnie znajduja sie pliki (chyba widziałem kilka razy) dpowiadajace za wyśweitlanie tych 'read more'..

choc tak teraz myslę, cikawe jak to działa jesli masz zainstlowana temlateke z moliwościa zmiany tekstu i bez mozliwosci.. i jak sie pomiedzy nimi przełaczasz, to czy nadal mozna zmieniac lub nie mozna zmieniac tego wpisu...?

chyba za bardzo zaawansowane jak dla mnie ;)

a co Ty w ogóle chcesz zrobic? chcesz w templatce, w kórej nie ma mozliwosci zmiany nazwy tego linku, to chcesz ją zmienić tak?:) bo my to rozkminiamy jak to działa, a moze niepotrzebnie wchodzimy w szczegóły;)

BogdanH
22-12-2008, 09:09
a co Ty w ogóle chcesz zrobic? chcesz w templatce, w kórej nie ma mozliwosci zmiany nazwy tego linku, to chcesz ją zmienić tak?:) bo my to rozkminiamy jak to działa, a moze niepotrzebnie wchodzimy w szczegóły;)
Kurcze wczoraj odpowiedzialem i zniklo. :)
W tych templatkach, w ktorych dziala podmiana "Wiecej" na co innego, nie ma wybiegow ani ladowania jakis modulow joomli - przynajmniej nie zauwazylem nic takiego. Jedynie w arkuszu css jest modelowna forma prezentowania tego pola przy odczycie. W sumie moglo by zostac to "Wiecej" ale troche sie zaparlem bo podoba mi sie ta skorka. Przegladnalem kilkadziesiat tempalek i wiekszosc z nich ma sporo bledow. Najczesciej dotyczacych formatowania tekstu i menu, a za slaby jestem w css zebby duzo grzebac. To moeje pierwsze dni z joomla i zaawansowanymi stylami. Moze czegos sie przy okazji naucze. :))
Bogdan

grzegorz21
28-12-2008, 14:34
Wiecie czy jest możliwość by artykuł pojawiał się cały nie po kliknięciu w "więcej" ale po kliknięciu w tytuł artykułu lub w małe zdjęcie będące w tym artykule?