PDA

Zobacz pełną wersję : wiele artykułów (nie lista art.z sekcji/kat) na jednej podstronie



grzegorz.nowak
29-05-2006, 12:41
Witam!

Nie udało mi się dokopać do informacji jak po wciśnięciu
opcji jakiegoś menu wygenerować stronę z kilkoma artykułami
(jak na stronie demo joomla!, która jest po zainstalowaniu).
Chciałbym ten artykuły umieścić na podstronie, nie str. głównej
- nie wiem jak to zrobić.

Może głupie, ale nie wiem :mad: jak to zrobić.

Może jeszcze raz:
- nie chcę mieć listy artykułów z sekcji, czy kategorii ale sam chcę
stworzyć listę artykułów, które pojawią się na stronie po wciśnięciu określonego
klawisza menu.

Pozdrowienia
GN

magic
29-05-2006, 13:57
Twoje pytanie dotyka dwu spraw:

1. Wyświetlania artykułów z wybranej sekcji lub kategorii w układzie typu Blog (jak wstępniaki w gazecie - z podziałem na szpaty). Dodaj nową pozycję w menu - zobaczysz w trakcie dodawania kilka propozycji z tym związanych.

2. Wyświetlania wybranych artykułów z różnych sekcji i kategorii w jednym miejscu, w układzie typu Blog. Standardowo w Joomla! za coś takiego odpowiedzialny jest wbudowany komponent o nazwie FrontPage. Masz go po instalacji pod przyciskiem menu Start i stanowi stronę domyślną serwisu, ale możesz zmienić nazwę przycisku (pozycji menu) i przesunąć niżej ... Wtedy już nie będzie stroną domyślną, a jedynie zbiorem wybranych artykułów, których "wstępniaki" wyświetlane są w jednym miejscu. Każdy artykuł można opublikować w ten sposób przy pomocy tego komponentu - wystarczy w jego ustawieniach (artykułu) zaznaczyć, że ma być publikowany "na stronie frontowej".

Oprócz wbudowanych możliwości jakie oferuje Joomla! możesz też sięgnąć po liczne dodatki rozszerzające sposoby wyświetlania artykułów. Jest tego dużo.