PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoda z MeteoGroup i IMGW



b202
21-12-2008, 20:44
Witam!
Mam pytanie ponieważ nie znalazłem informacji na forum na ten temat. Buduję na Joomli 1.0.13 Stable serwis turystyczny i chcę dodać "pogodę". Są dostępne fajne "pogody" do wykorzystania na własne witryny między innymi w http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/uslugi/homepage_weather.html i w http://www.pogodynka.pl/wasza_config.php?miasto=Wa%B3cz&gmina=Wa%B3cz&powiat=wa%B3ecki&wojewodztwo=zachodniopomorskie&czas=cet&model=COSMO Dodaję którąś na prawej belce serwisu za pomocą własnego modułu, wklejam kod z tych serwisów przez Edytuj źródło HTML i nie mam pogody. Pokazują się tylko nazwy usługodawcy jako obrazki (np. MeteoGroup czy Pogodynka.pl) ale samej pogody nie ma. Ciekawostką jest, że po wklejeniu kodu i zapisaniu skraca się on do jakiejś długości i nie ma całego kodu jaki wklejałem. Co może być problemem? Jeśli ktoś chce mogę skopiować skrócony kod. Proszę o pomoc.

PS. Nie piszcie, że pracuję na takim starociu bo to wiem i na razie nie zamierzam zmieniać :p

pyziak
21-12-2008, 21:29
Edytor , obcina kod, zrób tak:
w administracji Joomla wyłącz edytor dopiero później stwórz własny moduł wklej kod, następnie oczywiście możesz włączyć edytor.
U mnie na stronie działała wskazana przez Ciebie z Meteo Group, ale wyłączyłem, bo robi 80 błędów w Validacji, nawet pisałem do nich i dostałem odpowiedz od jakiejś fajnej Pani, że będzie się widzieć z ich informatykiem i porozmawia z nim o przepisaniu kodu, ale niestety do dziś nic się nie zmieniło a było to już pare miesięcy temu.
Pozdrawiam.

b202
21-12-2008, 21:32
Dzięki za odpowiedź, zobaczę co z tym da się zrobić. A testowałeś może pogodynka.pl ?? Bo to też jest dość ciekawa pogoda. Aha i jak byś mógl podać linka do tego testu Validacji :) byłbym wdzięczny :)

edit:
działa i wyświetla pogodę, dzięki

pyziak
21-12-2008, 21:46
Zaraz zostaniemy o************************eni przez Admina ;( ty za to że nie umiesz szukać (ba nawet się nie starasz wpisać jednego słowa np: w Google ) i jeszcze 'jeden problem jeden temat' a Ja że podaje ci tak proste rozwiązanie zamiast zmusić Cie to logicznego myślenia ;) , ale może ma dziś dobry dzień:
http://validator.w3.org/

Dylek
21-12-2008, 22:57
pyziak: scigaj ta fajna pania - w koncu jej sie znudzi i na odczepnego zalatwi problem :)

pyziak
21-12-2008, 23:20
@Dylek masz racje ;) właśnie wysłaem do jej maila


Witam.
Minęło już sporo czasu od Pani odpowiedzi udzielonej mi na temat spotkania z waszym informatykiem w sprawie błędów w kodzie i
pisze właśnie aby się dowiedzieć czy w tej sprawie coś drgnęło ?
Przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkiego Najlepszego.
Pozdrawiam.

soory za Off Topic
pozdrawiam.

pyziak
22-12-2008, 10:51
No i właśnie mam odpowiedz :D na razie nie końca zadowalająca, ale zawsze coś


Witam Pana,

Mówiąc uczciwie, w natłoku innych spraw zapomniałam o Pana pytaniu. Dziś już skierowałam je do informatyków, jeśli tylko czegoś się dowiem, dam Panu znać.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka G*******
Główny Meteorolog