PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.13 JIE + cACL-m



motaba
22-12-2008, 11:07
witam,
Dokonałem "zbyt pośpiesznie" zakupu komponentu cACL-m do zarządzania grupami uzytkowników nie zwracając uwagi z jakimi wersjami joomla dodatek współpracuje (moje wydanie to 1.0.13 JIE. Testowa instalacja na komputerze lokalnym powiodła się mimo iż dodatek został napisany dla oficjalnego wydania joomla 1.0.13 i wyższych co sprawia iż rozleciało się polskie tłumaczenie panelu administratora. Nie zależy mi wprawdzie na jego polskiej lokalizacji. Pytanie natomiast brzmi ...
Czy instalacja nie wpłynie negatywnie na stabilność mojej wersji International?
Zależy mi jedynie na polskim "frontpage" kodowanym w UTF
pozdrawiam

zwiastun
22-12-2008, 11:50
Nie znam cACL, ale zmiany w JIE to nie jest tylko język zaplecza. Jeśli cACL dokonuje, a dokonuje na pewno, nadpisania standardowych skryptów Joomla!, to są dwa wyjścia:
1) zrezygnować z JIE
2) samemu sporządzić łatki - nanieść na skrypty w JIE zmiany wprowadzane przez cACL

motaba
22-12-2008, 12:07
Nie znam cACL, ale zmiany w JIE to nie jest tylko język zaplecza. Jeśli cACL dokonuje, a dokonuje na pewno, nadpisania standardowych skryptów Joomla!, to są dwa wyjścia:
1) zrezygnować z JIE
2) samemu sporządzić łatki - nanieść na skrypty w JIE zmiany wprowadzane przez cACL
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
ad.1 Niestety, problem polega na tym, że używam już kilku komercyjnych rozszerzeń do wersji 1.0.13 i przejście na wyższą wersję wiąże się z ponownym zakupem dodatków.
ad.2 Komponent cACL kodowany jest za pomocą ionCube co uniemożliwia naniesienie jakichkolwiek poprawek
Pozostaje rzeczywiście przesiąść się na wersję 1.5.8 i kupić ponownie komponenty ... hmm cóż szkoda

zwiastun
22-12-2008, 12:14
Niekoniecznie
Obsługę UTF możesz w 1.013 zrobić w standardowym wydaniu - to kwestia kodowania pliku językowego i określenia w nim kodowania. Wprawdzie nie jest to pełna obsługa, ale PDF np. można rozwiązać, wykorzystując skrypty z JIE.
A swoją drogą1.0.13 jest co nieco dziurawe.

motaba
22-12-2008, 12:36
Niekoniecznie
Obsługę UTF możesz w 1.013 zrobić w standardowym wydaniu - to kwestia kodowania pliku językowego i określenia w nim kodowania. Wprawdzie nie jest to pełna obsługa, ale PDF np. można rozwiązać, wykorzystując skrypty z JIE.
A swoją drogą1.0.13 jest co nieco dziurawe.
Zgadzam się, dlatego coraz częściej zaczynam mysleć nad migracja do 1.5.8 mimo poniesienia kolejnych kosztów. Może lepiej dać większy krok w przód i nie tracić czasu nad modyfikacja starej wersji zwłaszcza, że jak czytam w Twoich artykułach - 1.0.x przestaje byc wspierana.
Pozdrawiam, jeszcze raz dziękuje i życzę "zdrowych i spokojnych Świąt oraz lepszego 2009 roku "