PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnio na forum phpBB3



wisnia80
22-12-2008, 22:11
Poszukuje dodatku by na stronie serwisu umieścić ostatnio dodane wątki
Joomla 1.0.15 i phpBB3

Dzięki

wisnia80
22-12-2008, 22:22
Niestety znalazłem tylko to...
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,6433/Itemid,35/


Tylko szkoda że to wersja turecka i do tego nie bardzo działa -:mad:

2meC.
29-12-2008, 09:26
Witam.

Moglby ktos przerobic ten modul zeby bylyprawidlowo wyswietlane polskie znaki??

Pozdraiwam
2meC.

wisnia80
03-01-2009, 14:36
Witam,

Zawiastun - wiem ze będziesz analizował post wiec by nie tworzyć mnóstwo tematów o zbliżonej zawartości kontynuje w aktualnym poście :) jeśli przeniesiesz ten topic proszę o linka w tym temacie.

Ponieważ moduł "Last topics" z linku z pierwszego posta nie bardzo działał
http://extensions.joomla.org/compone...433/Itemid,35/ , niestety też nie jest dostępny moduł ostatnio na forum z phpBB w wersji 3 dla joomla 1.0.15. Postanowiłem zmodyfikować i pooprawic modul turecki - na ile mi sie to udało oceńcie sami.

Wybaczcie jeśli tłumaczenie nie jest dosłowne i gdzieś się pomyliłem - tłumaczyłem obserwując działanie i wspomagając się internetowym słownikiem :D - tureckiego ni w ząb nie umiem.

Jesli znajdziecie lepsze znaczenia dajcie znać. Ogólnie różnice względem orginału:

1. usunięty został avatar - (ja nie potrzebowałem go) (a tak apopos dobrać się teraz wersji phpBB3 do avataru nie jest dla mnie najłatwiejsze), dodatkowo nie wiem jak działało to w wersji tureckiej (oryginalnej) - może mają inna wersje phpBB3:confused: u mnie nie bardzo chciało zatrybić nawet modyfikują kod i próbując coś naprawić -w końcu sie poddałem i mówiąc brzydko olałem to....i wyrzucilem cześc kodu odpowiedzialna za avatar'a (jak chcecie go zobaczyć pobierzcie sobie paczke z linku powyżej)

2. dodana została możliwość usunięcia nagłówków tabeli wiec mogo zostać np wyświetlone same wiadomości z forum.

3. poprawione wyświetlanie daty dla pierwszego postu z 01.01.1970 na aktualna :).


W kodzie dalej są zmienne tureckie - aż tag go nie modyfikowałem - ale pozostawiłem adnotacje co to jest /myślę ze komuś się przyda/.


Prosze o przetestowanie i informacje - u mnie na lokalu działał. niestety pozostały mi tylko "?" zamiast polskich znaków do zwalczenia i nie bardzo wiem jak sie pozbyc tego teraz - oczekuje pomocy.

eman
23-01-2009, 11:02
nie działa błąd mi wywala ;/

jaks
23-01-2009, 16:37
wejdź w opcje modułu, i tam gdzie pisze "Forum" zmień na "forum" albo inny katalog gdzie znajduję się forum.

wisnia80
23-01-2009, 17:33
nie działa błąd mi wywala ;/


- a może napiszesz jaki błąd.....

- Na wróżeniu się nie znam

eman
23-01-2009, 21:27
Witam

Dzięki Jaks pomogła twoja rada .

Pokazuje mi moduł ale na razie nie mam nic na forum wiec nie przetestuje :)

Jak posprawdzam to napiszę .

Dzieki za przetłumaczenie Pozdrawiam :)

wisnia80
26-01-2009, 18:13
Witam,


Prosze o przetestowanie i informacje - u mnie na lokalu działał. niestety pozostały mi tylko "?" zamiast polskich znaków do zwalczenia i nie bardzo wiem jak sie pozbyc tego teraz - oczekuje pomocy.


Witam ponownie dla tych, którzy posiadają problem opsiany powyżej załączam poprawioną wersję skryptu:

Poprawnie działa w konfiguracji:

baza MySQL kodowanie: utf8_polish_ci
strona ww kodowanie: ISO-8859-2


U mnie "?" poznikały