PDA

Zobacz pełną wersję : PonyGallery - dodawania kategorii z poziomu frontusera



wujek
23-12-2008, 19:44
Witam

Mam dość nietypowy problem związany z PonyGallery.

Tworząc stronę, oparłem galerie na PonyGallery. Jedną z głównych funkcjonalności jest właśnie galeria oraz łatwe dodawanie zdjęć. Ale do rzeczy

Z panelu frontowego da się dodawać zdjęcia, ale niestety nie ma możliwości grzebania / dodawania kategorii. (przynajmniej ja do tego nie doszedłem.

Problem obszedłem w następujący sposób, dodałem do menu usera linka do Menu Administracyjnego Pony Galery. I wszystko byłoby ok, userzy mogą swobodnie dodawać/usuwać nie tylko zdjęcia ale też kategorie tylko jedno ale....
Podczas testów nie zwracałem uwagę na to że jestem praktycznie cały czas zalogowany w innym oknie przegladarki jako administrator w panelu admnistracyjnym joomli (otrwałem sesję). I podczas logwania się na front stronie ( w innym oknie) jako użytkownik bez problmu przechodziłem do Menu Administracyjnego Pony Gallery. Niestety podczas wczorajszych ponownych testów witryny okazalo się że po zalogwaniu się na frontowej stronie(bez zalogowania się przedtem do panu administracyjnego Joomli) i kliknięcie na link który ma mnie przekierować do Menu Administracyjnego PG pojawia sie błąd i komunikat "Inavalid Session" z oknem do ponownego logwania :( a po zalogwaniu zamiast Menu Admin. PG wyskaukje menu Administracyjne całej Joomli. Domysłam się że jest to problem z Sesją a dokładnie z brakiem jej przeniesienia dalej.

Dodam że istnieją 3 typu userów z uprawnianimi dostępu na mojej stronie, 1-szy niezasjestrrowany (praktycznie nic nie może)2-gi zarejesterowany może przeglądać zasoby ale nic nie może dodać, oraz 3-ci "special" (mają status administratora) który może wszystko :) i własnie ten 3 ma dostęp do przejścia do Panelu A. PG.

Moje pytanie czy da się to jakoś rozwiązać? Czy macie jakieś sugestie? Może poprzez edycję kodu joomli(akcpetację i przeniesienie dalej sesji), być moze jest coś o czym nie wiem, albo czy da się jakoś umieścić "dodawanie katalogów" od "frontu" w PG a nie tylko samych zdjęć. Moze poprzez instalację jakiegoś dodatku? W ostateczności, jaką inną galeriie z lightboxem polecacie do Joomli 1.0.x ?

Stronę ma nadzorować kilkanasci osób, większość z nich nie ma pojęcia o Joomli jako takiej, daltego chciałbym im oszczędzić grzebania w Panelu Administracyjnym Jomli podaczs dodawania zdjęć

Serwis znajduję sie pod adresem www.trzymetrypuchu.pl (http://www.trzymetrypuchu.pl)
login: test
hasło: test

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

PHP built On: Linux server.i15.eu 2.6.18-53.el5 #1 SMP Mon Nov 12 02:22:48 EST 2007 i686
Database Version: 5.0.67-community-log
PHP Version: 5.2.6
Web Server: Apache/2.2.9 (Unix) mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8b mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635
WebServer to PHP interface: cgi-fcgi
Joomla! Version: Joomla! 1.0.15 Daytime [ JoomlaPL.com ] 22 February 2008 23:00 UTC
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4
PonyGallery ML: Version 2.5.1

wujek
27-12-2008, 21:59
Drogi Zwiastunie, masz może pomysł ?

Pozdrawiam