PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca gallery i proste adresy:(



kleik
23-12-2008, 20:10
Witam, mam problem związany z gallerią phoca gallery. Po włączeniu prostych adresów z menu konfiguracja witryny(joomla1.5) phoca przestała działac, tzn. sama galeria z miniaturkami jest wyświetlana jednak po naciśnięciu na zdjęcie pojawia się okienko "lajtboks" tyle że zamiast zdjęcia wyskakuje mi tekst:
404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania. Spróbuj jednej z następujących stron:

Strona startowa (http://rfooz.pl/galeria-obrazow/10/detail/index.php) Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu


Co zrobic pomocy!!!

kleik
29-12-2008, 20:05
j.w:) Czy jest na tym forum ktoś kto mógłby mi poradzić jak rozwiązac ten problem??

jamci
09-02-2009, 15:35
Z imagebrowser jest podobnie... Jest jakaś rada na to? Pomoże ktoś? Da się korzystać z opcji prostych adresów i galerii jednocześnie?

Dakota
09-02-2009, 19:14
musicie poszukać pluginu seo do tej galerii a jak nie znajdziecie to proponuję przesiąść się na joomgallery .....jest plugin seo do niej....wszystko ładnie śmiga....zdjęcia pojawiają się w lightbox-ie....

jak to działa można sprawdzić na tej stronie (http://polish-lace.5o.pl/kalejdoskop/galeria-zdjec/wiesci-z-ontario/london/dzien-niepodleglosci/) (strona w budowie)

Bazyl
09-02-2009, 20:21
Hm, u mnie działa.
A wyczyściłeś cache po włączeniu prostych adresów?

jamci
09-02-2009, 21:12
Dzięki, działa :)

krzychoooo
21-02-2009, 18:18
musicie poszukać pluginu seo do tej galerii a jak nie znajdziecie to proponuję przesiąść się na joomgallery .....jest plugin seo do niej....wszystko ładnie śmiga....zdjęcia pojawiają się w lightbox-ie....

jak to działa można sprawdzić na tej stronie (http://polish-lace.5o.pl/kalejdoskop/galeria-zdjec/wiesci-z-ontario/london/dzien-niepodleglosci/) (strona w budowie)

Możesz podać linka na ten plugin do joomgallery?
Dzieki

zwiastun
21-02-2009, 18:20
w googlach joomgallery pierwszy wynik

Dakota
21-02-2009, 19:15
http://www.en.joomgallery.net/downloads/joomgallery-1.5-extensions/view-category.html

podałam ten link, gdyż jak korzystam z komponentu sh404SEF do generowania prostych adresów

gotrek
23-02-2009, 15:25
j.w:) Czy jest na tym forum ktoś kto mógłby mi poradzić jak rozwiązac ten problem??
Czy poradziłeś sobie z tym problem z phoca, bo mam ten sam problem?

artmajster
23-02-2009, 22:54
a co poradzić na problem typu

Java 1.5 or higher plugin required.
nie mogę odnaleźć takiego pluginu :(

gotrek
28-02-2009, 01:23
Problem rozwiązany - należy w Menu utworzyć link do kategorii komponentu. Link można ukryć przed użytkownikami, jeśli nie jest on potrzebny, ale musi być opublikowany.

mmcs
16-06-2009, 11:59
Problem rozwiązany - należy w Menu utworzyć link do kategorii komponentu. Link można ukryć przed użytkownikami, jeśli nie jest on potrzebny, ale musi być opublikowany.

A mozesz dokładniej napisać? jaki komponent zainstalowałeś i gdzie konkretnie i co tam umieściłeś. Też mam problem z prostymi adresami bo wyrzuca mi bład.

404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania. Spróbuj jednej z następujących stron:

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu

b3rok
04-02-2010, 21:05
Odkopuję dla potomnych :), bo problem ciągle aktualny - dzisiaj go w końcu rozwiązałem. Naprowadził mnie kolega gotrek.
Pokazywały się miniaturki zdjęć z danej kategorii, ale po kliknięciu na miniaturkę błąd 404. Rozwiązanie jest proste, napiszę tutorial krok po kroku.

Logujemy się do panelu administracyjnego w Joomli.
IMHO tak będzie najprościej: klikamy na Menu / Projektant menu.
Utworz menu
Tworzymy nowe menu (ja je nazwałem na potrzeby tego tutoriala "ukryte galerie").
Przechodzimy do naszego nowo-utworzonego menu, czyli w moim wypadku klikamy w głównym menu Joomli na Menu / ukryte galerie.
Tworzymy nowa pozycje na naszym menu ukryte galerie, klikając: utwórz.
Wybierz typ pozycji menu - wybieramy: Phoca Gallery/Lista widoków kategorii Phoca Gallery
Nazywamy dowolnie tą listę widoków.
Zapisujemy i powinno działać :).
Nasze nowe menu "ukryte galerie" nigdzie nie jest podpięte na stronie = nie wyświetla się i nie burzy układu strony. To tyle. Powodzenia i pozdrawiami

comboos
19-05-2010, 01:24
Nie potrzebnie otworzyłem nowy temat bo tu już taki jest, w każdym razie podaje poprawne rozwiązanie.

Wchodzimy do:
Components -> Phoca Gallery -> Preferences -> Detail Window ustawiamy na "JAK lightbox"

Te oto kilka kroków załatwia problem.

Mam nadzieje że komuś się przyda.

Damien
15-04-2017, 13:34
borykam się z tym problem ale w wersji joomla 2.5, powyższe rozwiązania nie zdały egzaminu, ktoś jakis pomysł?

komodore
15-04-2017, 18:10
Załóż temat w odpowiednim dziale. J1.5 i 2.5 bardzo się różnią.