PDA

Zobacz pełną wersję : budowanie bazy danych - proszę o radę



xbokser
24-12-2008, 16:08
Witajcie, jestem całkowitym żółtodziobem w dziedzinie tworzenia stron więc potrzebuję fachowej rady od was.

Mam zainstalowaną joomla 1.5
Chcę stworzyć stronę z dość sporą bazą danych użytkowników, nie wnikajmy w szczegóły żeby nie przeciągać.
Pytanie: powiedzcie mi jak w joomla stworzyć moduł rejestracji taki jak ten (udało mi się znaleźć idealny wzór) http://www.szkoly.info.pl/dodaj1.htm

Potrzebuję więcej niż w standardzie pól do wypełniania, chociaż jedną belkę rozwijaną z wyborem różnych opcji, pole na krótki opis i bardzo mi się podoba możliwość zaznaczenia przy rejestracji różnych opcji jak tutaj w przykładzie na samym dole strony. Pozdrawiam i wesołych Św

kurtz
24-12-2008, 18:02
nie wnikając w szczegóły, żeby nie przeciągać trzeba by od nowa napisać moduł rejestrowania.

xbokser
25-12-2008, 10:30
to może istnieje jakiś bardzo zbliżony moduł, niech chociaż będzie możliość dodania nowych pól:(

zwiastun
25-12-2008, 13:17
Community Builder

xbokser
26-12-2008, 10:44
Community Builder mam ale nie chodzi mi o tworzenie kolejnej naszej klasy czy serwisu randkowego.

Chodzi o to, że na stronie maja być ogłoszenia z całej polski, kupię, sprzedam, wynajmę itd..
I tutaj użytkownik miałby sam zamieszczać te ogłoszenia poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego jak w przykładzie podanym wyżej.
Zależy mi żeby była możliwość zamieszczania w miarę dużej ilości danych a potem łatwe ich wyszukanie w kilkustopniowej wyszukiwarce.

szukaj><region><miasto><branża><słowokluczowe> coś w tym stylu, nie potrzebne mi zamieszczanie żadnych zdjęć czy plików multimedialnych ale ważne jest by adres strony (jeśli użytkownik ją ma) zamieszczony w formularzu, wyświetlał się jako link.
Dlatego szkoły.info jest idealnym przykładem moich potrzeb

Chcę od nowego roku wystartować z pracami, proszę o pomoc i więcej nie zawracam głowy

Wesołych Świąt

xbokser
11-01-2009, 22:08
Znalazłem co mi trzeba.
Odpowiedź brzmi SOBI2, komponent do budowania katalogów z informacjami.
SOBI2 to nie nowość na forum jak zauważyłem więc temat można zamknąć