PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do komentarzy w artykule



lmierkiewicz
25-12-2008, 13:56
Witam serdecznie w ten świąteczny dzień,

Mam nadzieje, że święta mijają w milej atmosferze i w radosnych nastrojach. Mam takie otóż pytanie. Podczas tworzenia jednego z szablonów, który uprzednio pozwoliłem sobie przygotować w pustym pliku html jak i też w css'ie mam takie sekcje: nagłówek, menu, treść właściwa po stronie lewej, archiwa, podział na grupy, poniżej ostatnio dodane zdjęcia do galerii i stopka. Wszystko oczywiście wyglada ładnie pięknie,ale moje pytanie brzmi w jaki sposob do kolejnych artykułów dodawanych do strony mozna wstawić komentarze? Czy istnieje jakas wtyczka do tego? W jaki sposób stworzyc osobne tło w elemencie galerii? Czy stworzenie kolejnego artykulu to zaltwi? Jesli ktoś dodaje komentarz chciałbym aby był on najpierw zatwierdzony przez zdministratora serwisu, czy potrzebna jest mi jakaś dodatkowa wtyczka? Jak dodac forum? Gdzie znajde odpowiednia wtyczke, jesli takowa w ogole istnieje?

Z góry pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi,
Mierkiewicz Łukasz

zwiastun
25-12-2008, 14:04
Czy aby na pewno zadajesz pytanie na właściwym forum?
W Joomla! do obsługi komentarzy czy forum używa się komponentów: http://extensions.joomla.org/

PeFik
25-12-2008, 18:59
Uno, komentarze to w Joomla! komponenty które się instaluje,

Due, kolega chyba Joomla! pomylił z najnowszym Wordpressem 2.7 - który w starym szablonie wymaga kilku zmian, aby poprawnie współpracował z wbudowanym systemem komentarzy.

lmierkiewicz
25-12-2008, 19:43
Witam,

Tak tylko czekałem aż ktoś młody gniewny napisze mi o wordpressie, coż jeśli chodzi o tego CMS'a to bez wątpienia należy powiedzieć, że jest on przystosowany do blogowania, co za tym idzie wiem czym jest wordpress i nie sadze by spełnił on warunków, lub raczej założeń, które są dla mnie priorytetowe. Ale cóż dzięki za hmmm wypowiedź.

Pozdrawiam,
Mierkiewicz Łukasz

PeFik
25-12-2008, 22:55
zbyt dużo pytań zadałeś jak na 1 post. Najpierw piszesz o komentarzach potem o forum, potem znów o komentarzach.... porządek! Jakiś chaos wypływał z twojej 1 wypowiedzi!

Komponentów do komentarzy jest kilka, wystarczyło poszukać na oficjalnej stronie. W J! nie używa się słowa - "wtyczka", stąd problem natury zrozumienia.

Do forum - polecam FireBoard (na razie działa w trybie legacy)

KOMENTARZE np:
- yvComment,
- JomComment Pro,
- Chrono Comments,
- JX-Comments.

Teraz wytarczy poczytać i wybrać odpowiedni dla Ciebie i Twojego projektu.