PDA

Zobacz pełną wersję : Blog sekcji i kategorii



andrzej61
25-12-2008, 17:34
Czy i gdzie można ustawić sposób wyąwietlania blogów sekcji i kategorii w Joomla 1.5 ? Jeżeli utworzymy menu i tam pozycje : "Artykuły >>Kategoria>> Przegląd - Artykuły w Kategorii lub >>Sekcja >> Przegląd - artykuły w Sekcji " to wówczas można sobie poustawiać opcje czy ma byc linkowany tytuł, czy ma wyświetlać się ikonka pdf, mail. I wszystko jest w porządku. Ale jak damy pod tytułem żeby wyświetlały się nazwy sekcji / kategorii i żeby były linkowane, to wtedy te linki prowadzą do blogów ale z innymi ID, czyli jest zawsze z ikonkami, niektóre moduły z lewej się nie wyświetklają. O ile pamietam to w J1.0 było to inaczej a w J1.5 ustawia się blogi tylko jako pozycję w menu ? W opcjach ustawień są opcje "Globalnie". Czyli można gdzies dokonac globalnych ustawien?
Do tego jest tak, że na przykład jeden link spod tytułu arta wiodący do sekcji np. News, pokazuje dobrze, a link do innej sekcji źle. ID na koncu tych linków wydają się nie istnieć w ogóle nigdzie poza tym linkiem. Nigdzie nie ma takich pozycji w adminie.

zwiastun
25-12-2008, 20:34
Artykuły -> Preferencje

andrzej61
25-12-2008, 21:04
Dzięki i Wesołych Świąt.
Te ustawienia parametrów dały częściowe rozwiązanie o tyle, że całościowo, globalnie można wszystko ustawić. Tylko skąd te ID się biorą takie, że nigdzie ich nie ma. Gdyby to dało się jakoś wysupłać i żeby dojśc do tego, zeby te ID były zgodne z czymkolwiek co jest w adminie w jakiejś tabeli, to wówczas możnaby w pełni wykorzystać podział na sekcje i kategorie do budowy wielostronnicowego portalu. O ile bowiem można zrobić menu i ustawić wszystko, łącznie z modułami gddzie się chce i jak się chce dla kazdej z sekcji czy kategorii z osobna, o tyle z linku pod tytułem już nie. Ale te linki można wyłączyć. Tylko że wiele modułów dodatkowych działa tak, że używa takich samych linków jeśli w module kest link do sekcji czy kategorii.
Nie mogę dojść, czym jest logicznie biorąc ten ostatni ID w linku. Bo najpierw jest ID sekcji czy kategorii i to się zgadza z tym co jest w adminie sekcji czy kategorii, ale ten ostatnie ID nie wiadomo jak jest tworzony.

zwiastun
25-12-2008, 22:00
Itemid = id pozycji menu

andrzej61
26-12-2008, 11:06
To należy jakby do oczyistości, że skoro "itemid" to jest to "item's ID" czyli dotyczy jakegoś punktu na jakiejś liście. Jednak już wtedy gdy na przykład nie ma danej sekcji lub kategorii zapisanej w żadnym menu iorócz tabeli sekcji czy kategorii, to wówczas ten itemid musi odwoływać się do jakiegoś id z bazy danych, ale którego, skoro nie id sekcji lub kategorii. :p
Coś kest nie tak z tymi itemidami. Na przykład jak się dorabia pozycję do menu jako alias do istniejącej pozycji w innym menu, to zawsze i na każdej z wielu Joomli 1.5 jakie mam jest warning:

Warning: strpos() "http://blablblabla/administrator/function.strpos"]function.strpos]: Empty delimiter in /home/lambeth/ftp/norwegia/libraries/joomla/html/parameter/element/menuitem.php on line 124

zwiastun
26-12-2008, 12:17
to nie jakieś ID na jakiejś liście, tylko ID pozycji menu - tabela jos_menu

andrzej61
26-12-2008, 14:49
Logicznie wynika,że skoro jest to ID pozycji menu to jest z jos_memu. Tylko czy teraz pozycje w adminie w tabelach menu i jos_menu się zgadzają ? Bo jak jos_menu to dotyczy menu. Wiec pozycje menu w systemie powinny być w jos_menu. A dlaczzego to się nie zgada w takim razie? Podwójne indexy czy kie licho?
A czy jakiś default plik może jest gdzie są zapisane default ustawienia i tam może w plikach jest to? Bo jak w jos_menu jest a nie byłoby na liściie i nie moznaby tych itemidów nigdzie złapać żeby tam pospiąć bloga to słabo. Bo wtedy jest sobie bo jest.
Wprawdzie mam Magazine iJoomla który działa lux, ale za to Newsportal Ijoomla dala J1.5 jest jeszcze niedorobiony i działa na ile mi się udało pokombinować.
A są jeszcze inne dodatki żeby sekcje i kategorie wykorzystać i jakoś to by było.
Ale najlepiej jakby jednak Joomla działała w 100 %, bo wtedy maksymalne wyzyskanie działania podziału na sekcje i kategorie dałoby super system.
A tak to łatanka. Do tego edytor JCE nie daje wykonywania tagów i nie wiadomo czy to wtedy w ogóle może coś działać. W porównaniu do Joomli 1.0. to jeszcze długa droga J1.5 w wielu sprawach do stabilności i funkcjonalności.