PDA

Zobacz pełną wersję : spam boty



ciekawyswiataa
27-12-2008, 01:35
Witajcie,

mam problem z botami, które rejestrują się u mnie w serwisie. Oto przykładowe:

Imię i nazwisko - Emeproparse
e-mail - heapshfddff@gmail.com
Login - Emeproparse

Imię i nazwisko - Somswisersmit
e-mail - ashwoodal0@gmail.com
Login - Somswisersmit

Imię i nazwisko - Viondudiold
e-mail - enlannalo@gmail.com
Login - Viondudiold

wszystkie mają maila w gmail. Usuwam te konta, bo nie wiem co mam z tym zrobić. Jak wchodzę w panelu admina w użytkowników to nie mam podanego nawet ich IP więc nie wiem czy to z jednego komputera czy z kilku. Szukałem po forum, ale nie znalazłem pomocy na ten temat... Proszę o informacje jak sie tego syfu pozbyć.

nemo
27-12-2008, 11:49
Na poczatek poszukaj modulu rejestracji z funkcja captcha, np tutaj:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-&-security/captcha/1211/details

ciekawyswiataa
28-12-2008, 02:04
ok, a czy joomla nie posiada jakiegos sposobu sprawdzenia IP uzytkownika? Instalowalem ten modul, ale nie łapie o co w tym chodzi. Nie moglem go wlaczyc. Pisalo cos o sciagnieciu dodatkowych plikow itd. to tylko sobie problemow narobilem...

zalezy mi na czyms prostym bez dodatkowych bajerow... z gory dziekuje za pomoc.

nemo
28-12-2008, 18:13
Sa dodatki typu 'firewall' ale nigdy nie korzystalem wiec nie wiem na ile sa konfigurowalne i. skuteczne. Mozesz alternatywnie uzyc wpisow do .htaccess ale skoro masz problem z odpaleniem captcha, to edycja .htaccess moze lezec poza zakresem Twojej wiedzy (bez urazy, bez ironii).

makler
16-02-2009, 20:17
Witam
Mam podobny problem tyle tylko ze jakiś spam bot dodaje mi wpisy w SOBI2.
czy jest może na to jakiś sposób ?
pozdrawiam

damsaw
03-11-2009, 19:19
Java Often spam bot - ostatnio na mojej stronie pojawił się taki bot.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na jego temat? Co mam z tym zrobić?

baku993
20-12-2009, 16:33
Mam ten sam problem co ciekawyswiataa (http://forum.joomla.pl/member.php?u=15218). Proszę o szybką pomoc.

Ps. Używam GuestBook.

podróżnik
17-09-2010, 15:18
U mnie najciekawsze jest to, że boty się rejestrują, ale wcale nie czytają obrazka captcha. Mam zainstalowany osolcaptcha, jednak z wewnętrznego dziennika dostępu wynika, że boty nie wczytują obrazka.