PDA

Zobacz pełną wersję : nazwa strony - tylko w pasku przegladarki



N0SFERA2
28-12-2008, 14:09
konfiguracja globalna> witryna > nazwa witryny i.... pojawia sie nazwa nie tylko na pasku przegladarki, ale i na stronie glownej. chce ja tylko ustawic na pasku przegladarki, jest to mozliwe w 1.5.8 z panelu czy jakos inaczej trzeba namieszac? od razu pisze ze znam tylko html a nie php ;/

zeby nie bylo to od razu pisze ze czytalem to
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24030&highlight=nazwa+strony
i jakos nie pomoglo mi, zmodyfikowalem plik i pojawil sie blad na glownej.

adasb82
29-12-2008, 16:32
Może to o to chodzi... (nie jestem pewien na 100%) wejdź w menu -> main menu -> następnie wchodzisz w pozycje menu której typ ustawiony jest na "Articles » Na startowej". Następnie przechodzisz do pozycji parametry systemu i przełączasz opcje "Pokaż tytuł strony". Z racji tego iż nie opisałeś dokładnie gdzie Ci się ten tytuł strony pojawia... wywnioskowałem sobie SAM że chodzi o stronę startowa.

N0SFERA2
29-12-2008, 17:02
kurcze, to nie jest to. ta nazwa artykułów pojawia się dokładnie w tym samym miejscu co nazwa strony, ale to nie to

u mnie nazwa strony pojawia się na głównej (w tej chwili tylko na niej bo nie mam podstron) gdy w ustawieniach wypełnię rubrykę "nazwa witryny".

zwiastun
29-12-2008, 17:17
W ten sposób to sobie możesz pisać a muzom. Skąd ktokolwiek ma wiedzieć, w jakich ustawieniach wypełniasz Nazwę witryny i co Ty masz na głównej. Śmiecisz, nic poza tym.

N0SFERA2
30-12-2008, 00:00
czy ja nie napisalem gdzie wypelniam?

konfiguracja globalna> witryna > nazwa witryny
nie chce nazwy artykulu na glownej, jest to dla mnie zbedne tak jak i nazwa strony (bo jest ona na pasku graficznym na samej gorze szablonu - title), chce tylko tytul strony na pasku przegladarki. w wersji 1.0.x nie bylo takich problemow.

zwiastun
30-12-2008, 00:35
To ustawienie ma tyle wspólnego z wyświetlaniem na stronie co piernik z wiatrakiem. Wiatrak służy do mielenia mąki, a z mąki robi się pierniki.
To, co widać na stronie jest konfigurowane w ustawieniach: artykułu [komponentu], pozycji menu, preferencjach globalnych artykułów [komponentów].
I w tym znaczeniu Waćpan nadal śmiecisz! Jasnowidzów tu nie ma - skąd kto ma wiedzieć, co Ty sobie wyświetlasz na głównej stronie.
W Joomla 1.0 wielu rzeczy nie było. Było lepiej i łatwiej, to się przerzuć.

hADeSik
14-02-2009, 00:46
może chodziło o to? http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21878