PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pozbyć się migawki/topmenu ?



woonski
30-05-2006, 10:41
Witam, jestem świeżakiem jeśli chodzi o joomla wiec proszę choć trochę o wyrozumiałość. Otóz mam problem z migawka,a raczej z polem w której sie znajduje. Migawkę usunąłem ale pole dalej jest, czy wiecie jak usunąc to pole, żeby banner który będe miał rozciągnął się do końca portalu, bo kwadrat z napisem "Top Module Empty" zbytnio mi się nie podoba :)

Dziękuje z góry za pomoc i Pozdrawiam

Dylek
30-05-2006, 11:10
Przerobic/zmienic szablon :)

woonski
30-05-2006, 11:39
mhhhhhhhhhmm, pokopałem troszku w kodzie i jak usune to pole to menu mi przechodzi na prawą strone, coś z DIVami poźniej się rozwala

Rybik
30-05-2006, 12:47
a templakow jest ponad 500 i zakladasz ze juz wiemy ktory masz ...

woonski
30-05-2006, 13:25
sorki :o

mam ten rhuk_solarflare_ii i poniżej przedstawiam jak to wygląda

http://img163.imageshack.us/img163/332/19dc1.jpg

danieladrianka
30-05-2006, 18:00
ta templatka jest tak skomponowana że zmian trzeba dokonywać zarówno w pliku index.php jak i w cssie ;)

swego czasu tu lub na forum mambo podawałem co trzeba zrobić by po usunięciu pozycji Top module nie rozwaliła sie templatka ;)

woonski
30-05-2006, 20:10
a czy mógłbyś to powtórzyć? :D

danieladrianka
31-05-2006, 17:27
a czy mógłbyś to powtórzyć? :D

i co może jeszcze zrobić to za ciebie ?? rany ludzie ruszcie głową i poszukajcie jak nie umiecie, albo wogóle nie bierzcie się za takie rzeczy bo po co skoro i tak wam się nie chce !

1.w pliku index.php wykasować to ->
<div id="top_outer">
<div id="top_inner">
<?php
if ( mosCountModules( 'top' ) ) {
mosLoadModules ( 'top', -2 );
} else {
?>
<span class="error">Top Module Empty</span>
<?php
}
?>
</div>
</div>


2. w pliku template_css.css zmienić wartość na podaną ->

#header {
float: left;
padding: 0px;
margin-right: 2px;
width: 808px;
height: 150px;
background: url(../images/header_short.jpg) no-repeat;
}


lub ciut mniejszą ;) dopasuj sobie sam bo nie jestem pewien ile tam powinno być by nie rozjechała sie templatka. Ten wymiar to także nowa szerokość twojego pliku graficznego z logo(header_short.jpg) więc go sobie zmień by zajmował całą szerokość strony !

ehhh...........

woonski
02-06-2006, 14:20
dzieki :) zadziałało :)