PDA

Zobacz pełną wersję : to jak w koncu ustawic przyjazne url na ovh?



kangurrr
28-12-2008, 21:31
Witam

Mam problem z przyjaznymi urlami na serwerze 60gp na ovh. Czy moglby ktos napisac jak konkretnie ustawic mod_rewrite na ovh?Co wpisac do .htaccess?Rozne rzeczy probowalem no i mam taki metlik w glowie.Juz sam niewiem co robic.

Jak narazie mam tylko w .htaccess :

SetEnv REGISTER_GLOBALS 0


Probowalem sh404SEF, wszystko ok oprocz tego ze sobi2 nei chce dzialac poprawnie nawet po wgraniu wtyczki sh404SEF do sobi2....???


Dzieki i pozdro

PeFik
28-12-2008, 21:43
a domyślny .htaccess - nie działa?
jeśli nie to zapytaj admina czy jest szansa, aby działał, jeśli nie.. to..sam wiesz.
U mnie na 3 hostingach ów plik działa ... ale na ovh.pl ?

kurtz
29-12-2008, 01:03
nie ustawisz, u nich nie działa i nie będzie działało. przynajmniej tak mówi miła Pani z BOK. to dobre serwery ale do uruchomienia serwisu a potem przeniesienia go na coś bardziej optymalnego.

kangurrr
29-12-2008, 15:59
ja pindole....po co ja sie spieszylem z tym hostingiem :/ napisze jeszcze do ovh....czyli lipa z ovh? to jaki inny hosting na joomle?


pozdro

PeFik
29-12-2008, 21:34
Temat jaki hosting na Joomla! był wałkowany był chyba ze 100 razy na tym forum.

Myślę, ba nawet wiem że nie zrobią ci wyjatku w OVH, bo niby czemu - syn prezydenta-premiera-prezesa jesteś? Bez urazy. To co masz odsprzedaj i poszukaj czegoś sensownego.

kurtz
29-12-2008, 22:27
może rozwiązaniem jest zmienić plan taryfowy. ja nie wiem czy serwer za 5 złotych / miesięcznie jest w stanie zaoferować wiele funkcji. zważ również, że ilość jednoczesnych połączeń do bazy danych na tym hostingu = 3.

kangurrr
30-12-2008, 20:49
limit 3 polaczen do bazy danych? co to znaczy ?

pzdr

big_krzysiek
30-12-2008, 21:19
na ovh platnym mozesz ustawic proste adresy...
powinny dzialac po zmianie htaccess.txt na .htaccess, i wlaczeniu ich w joomli
jesli nie dzialaja to prawdopodobnie wina jakiegos doinstalowanego komponentu...
na jednym z kont na ovh mam podobny problem i blokuje je joomlastats(brak zgodnosci z 1.5)

joomlowy plik .htaccess nie dziala na 60free.ovh.org

kangurrr
30-12-2008, 23:14
mam stronke na platnym serwerze 60gp.zmienilem htaccess na .htaccess i tylko mam wylaczone global registars.


podobno w joomli 1.5 nie ma joomlastats. a moze jednak jest?jak to wylaczyc jakby co?


pzdr

safemode
16-10-2009, 11:34
Ja miałem problem nawet na dedyku z ovh. Kombinowałem z różnymi opcjami pliku .htaccess ale nie udało mi się skonfigurować poprawnie.
Problem rozwiązał się po zainstalowaniu ARTIO JoomSEF, podczas instalacji komponentu pozwólcie mu wygenerować własny plik .htaccess.
Aktualnie śmiga wszystko tak jak należy.

Plastek73
13-01-2010, 14:27
Ja akurat nie mam, jak na razie, żadnych problemów z ovh, tyle, że na płatnym serwerze. Całe uruchomienie prostych adresów sprowadziło się do ich ustawienia w joomli.

alex51
13-01-2010, 16:31
Prawidłowe działanie przyjaznych url na ovh zapewni umieszczenie w pliku .htaccess następującego wpisu:

SetEnv PHP_VER 5
DirectoryIndex index.php
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
Opisany sposób jest skuteczny na płatnych serwerach ovh, jak i tych, dodawanych gratis do domeny, czyli na 1000GP.

Temat ten był już tu kilka razy poruszany i wyjaśniany >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=33990&highlight=ovh), >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=32186&page=2) jak i u źródeł, czyli na >>forum ovh (http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=10759)<<.