PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja 1.5.8



mirka.k
28-12-2008, 22:23
Zainstalowałam Joomla 1.5.8 na serwerze webd.pl w katalogo web, instalacja przebiegła dobrze ale po wpisaniu adresu już zainstalowanej strony widzę komunikat

Błąd kodowania zawartości

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.

Do panelu administracyjnego mogę się zalogować ale np. w przypadki skorzystania z Front Page Menager widzę ten sam komunikat.

Proszę o pomoc

PeFik
28-12-2008, 23:49
Moim skromnym zdaniem:
1) masz włączoną kompresję plików PHP?
2) czy grzebałeś coś w kofiguracji? np. Kompresja stron

2) Może to coś z bazą danych i jej kodowaniem?

Podaj URL pomyślimy.

...wiem że to głupia odpowiedź ale ja z webd.pl uciekłem dobre 3 lata temu i problemy zniknęły jak ręką odjął. Co jest tanie, jest ... tak jak w Tesco.

mirka.k
29-12-2008, 00:47
dzieki za zainteresowanie moim problemem.
1. Nie wiem jak sprawdzic czy mam wlaczona kompresje plikow PHP
2. W konfiguracji nic nie grzebalam
3. Baza jest kodowana tak jak podawali w innstrukcji na stronie joomla utf-8...
Jaki URL mam podac? Tej strony co nie wchodzi?
Na tym serwerze mam tez zainstalowana stara wersje Joomla 1.0 w katalogu www i ta chodzi dobrze. Zalozylam nowa baze danych i chcialam sprobowac nowszej wersji, ktora umiescilam w katalogu web, ale ta juz niestety nie chodzi dobrze.
Poki co musze zostac na webd.pl ale rozwze rade.

magdaa
29-12-2008, 02:13
pliki joomli należy wrzucać do katalogu public_html, ewentualnie w nim można utworzyć dodatkowy katalog na joomla...

mirka.k
29-12-2008, 09:16
Dzieki, juz sie udalo. Chyba poprostu brakowalo jakiegos pliku. W czasie kopiowania wyskakiwaly mi bledy. Zaczelam sprawdzac folder po folderze i po wgraniu brakujacych plikow wszystko gra. Jeszcze raz dziekuje.

PeFik
29-12-2008, 10:05
Okey, fajnie że się udało.

Rada na przyszłość - do kopiowania plików na serwer używaj programu, który jeśli nie skopiuje jakiegoś pliku poda ci o tym informacje - info o błędzie np. sprawdzony przez wielu FileZilla. Już tyle razy o tym pisałem, hihi. Ciekawe czemu ludzie nie czytają z uwagą tego co kupią.