PDA

Zobacz pełną wersję : migracja z 1.0.15 na 1.5.8



pegazeq
29-12-2008, 13:41
Podczas ładowania bazy danych wyeksportowanej ręcznie z serwera (znikło mi zaplecze administratora) pojawiło mi się mnóstwo błędów, m.in. podczas instalacji joomla domaga się pliku migration.sql, którego siłą rzeczy nie mam. Pewnie coś źle zrobiłam... znając życie to normalne. Proszę o pomoc...
Pozdrawiam!

zwiastun
29-12-2008, 14:15
Moniko, ale czemu nie doczytasz na temat migracji. Jak mozesz migrować, a nie masz pliku migration.sql?
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/

pegazeq
29-12-2008, 14:41
Czytałam. Pewnie znowu niezbyt dokładnie. I tu jest problem. Jednakże mimo, że trochę poczytałam nie mogłam zainstalowac komponentu, bo nie mialam zaplecza. Zalogowam sie przez phpMyAdmin i tam zrobilm eksport bazy danych. Teraz nie wiem jak sobie poradzić. Jak zwykle namieszałam... ale czego to nie probuje człowiek, kiedy mu nie wychodzi. Co gorsza usunelam wczesniejsza joomle. Teraz mi juz nic nie dziala. Zatem wrocilam na 1.0.15, bo nawet sie zalogowac na 1.5.8 nie mogłam z pułapu administratora :( i zainstalowałam od nowa 1.0.15. I chyba mnie przekręci, jak będe musiałą robić wszystko od nowa... ;( buu

zwiastun
29-12-2008, 14:51
1. Na komputerze lokalnym zainstaluj środowisko serwera (XAMPP)
2. Pobierz Joomla 1.0.15 (odpowiednią wersję) i wrzuć do katalogu htdocs/doodtworznia (nazwa jaka chcesz)
3. Wczytaj przez phpMyAdmina bazę danych
4. Dorzuć katalogi dodatkowych komponentów, + moduły + mamboty
Po odtworzeniu witryny lokalnie zainstaluj migratora, przygotuj migracje, zrób ją lokalnie, a gotowa witrynę przenoś na serwer

pegazeq
29-12-2008, 15:27
1. Na komputerze lokalnym zainstaluj środowisko serwera (XAMPP)
2. Pobierz Joomla 1.0.15 (odpowiednią wersję) i wrzuć do katalogu htdocs/doodtworznia (nazwa jaka chcesz)
3. Wczytaj przez phpMyAdmina bazę danych
4. Dorzuć katalogi dodatkowych komponentów, + moduły + mamboty
Po odtworzeniu witryny lokalnie zainstaluj migratora, przygotuj migracje, zrób ją lokalnie, a gotowa witrynę przenoś na serwer

Aż się boję, że znowu coś namieszam....
Już na początku proszę o pomoc. Nigdy czegoś podobnego nie robiłam. Mam wrzucić joomlę do XAMPP'a? Jeśli tak to mam komunikat o błędzie. NIe możliwe jest utworzenie katalogu... wrr