PDA

Zobacz pełną wersję : Ukryte linki w templatkach



l0lka
20-11-2005, 05:50
No właśnie jak w temacie posta ...
Ściągam sobie templatkę ... kukam do środka i widzę linka o wielkości xx-small i aż mi głupio, bo wiecie jak na mój gust to wypier**** go w kosmos ale z drugiej strony nie wiem czy wypada :D ...
w końcu to fenomen na skalę światową ... <hmmm> ... :confused:
i cały szacunek jaki miałam ... prysł jak bańka mydlana

josh
20-11-2005, 11:51
szacunek dla kogo?? co za templatka ?? co za link??

pozdr

l0lka
20-11-2005, 15:34
w templatkach o nazwie 247portal -b-grey, red itd
na początku indexu jest
<style type="text/css">
<!--
.Stil1 {font-size: xx-small;
color: #FFFFFF;
}
-->
</style> a zaraz potem
<table width="100%" height="20" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td align="center" class="mt"><a href="http://www.mamboteam.com" class="Stil1" >www.mamboteam.com (http://www.mamboteam.com)</a></td>
</tr>
</table> na pierwszy rzut oka tego nie widać na stronie-dopiero po kliknięciu ctrl+a coś można zauważyć ... jeśli ktoś nie umie zaingerować w kod templatki, to może nieświadomie uprawiać spam hehehe
a większość portali jakie znam na mambo (teraz joomla) tak się właśnie linkuje, tylko tam w nieświadomość to niebardzo wierzę hehe

josh
20-11-2005, 17:44
calkiem sprytne ;) malo kto to pewnie wychwyci :D

pozdr

zwiastun
20-11-2005, 19:51
Kod templatki jest otwarty. Oczywiśie, można tam nie zaglądać, A jeśli ktoś prowadzi serwis i nie zajrzy nawet do swojeggo ściągniętego za free szablonu, to już jego sprawa.
Taki numer trudno więc nazwać ukrytym kodem.
Swoją drogą, skądś się to bierze. Ilu wysłało autorowi templatek, nie mowię o grosiku, ale slowo: Dziękuję. No Josh, ile maili z podziękowaniami dostałeś za swoje?

josh
20-11-2005, 20:16
jesli mam byc szczery :D to az (albo) 3 z informacja ze uzywaja mojej templatki na swojej stronie i sa bardzo zadowoleni

a zauwazylem ze niejednokrotnie polska przypadloscia jest wyprucie info skad templatka pochodzi
raz jedyny zostalem grzecznie zapytany przez jakiegos angola czy moglby usunac ten odnosnik ze stopki ale zamieszczajac stosowna informacje na podstronie

...ale takie czasy nastaly, widocznie jak mozna miec cos za free to sie tego nie sznuje...

l0lka
20-11-2005, 20:19
Taki numer trudno więc nazwać ukrytym kodem.
Swoją drogą, skądś się to bierze. Ilu wysłało autorowi templatek, nie mowię o grosiku, ale slowo: Dziękuję. No Josh, ile maili z podziękowaniami dostałeś za swoje?No nie, tu się będę wykłócać! Jak nazwiesz text którego na stronie nie widać? A te CMSy mają słuzyć tym, którzy się niekoniecznie znają na kodowaniu.Hmmm... i nie sądzę aby powodem był brak wdzięczności innych.
Takiej wielkości linkami pozycjonuje się strony, kiedyś chodziła pogłoska, że mambo się b. trudno pozycjonuje (co jest bzdurą) i chyba stąd takie perełki się biorą.A nieświadomi użytkownicy mambo czy joomli mogą za takie linki dostać np. bana na domenę w wyszukiwarce...to chyba nie fair.

zwiastun
21-11-2005, 03:08
Nie będę się wykłócać, bo - oczywiście - udostępniajac szablon na GPL - autorzy o takich "numerach" raczej powinni informować. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że tu mamy do czynienia z przypadkiem nieco innym, niż kod programu, w którym autorzy zamieszczają (a nie jest to aż tak rzadkie i nie zawsze się dzieje przypadkiem) trudne do znalezienia niekiedy odnośniki.
Do pliku szablonu trzeba zajrzeć chociażby dlatego, że nieraz trzeba podmienić obrazek logo czy inny.

Ale w ogóle, to masz rację.

nexus246
21-11-2005, 23:45
I po co się tak podniecać jakimś xxsmall linkiem ukrytym, pokaż mi domenę która dostała bana za takiego linka, no pokaż ;) Dajmy spokój chłopakom robią templatki, to niech sobie korzystają bo i tak nie zostaną docenieni inaczej. Żeby jeszcze pozycjonowali coś brzydkiego a oni tylko siebie chcą. Eh...

Stron imho nie pozycjonuje się takiej wielkości linkami tylko treścią, nagłówkami, tytułami, obrazkami, podpisami i kilkoma innymi rzeczami a to jest tylko jeden maciupeńki link ;)

l0lka
22-11-2005, 08:41
************************ysz ;-)( z tą maleńką więc nic nie znaczącą mocą linków)
treść strony owszem, ma znaczenie i to duże oraz poprawność kodu, ale co z tego, że będziesz miał zzzaaajebiście wartościową stronę jak nikt jej nie znajdzie, bo nie będzie do niej linków ;)? Każdy duzy chłopiec wie, że większą moc mają pojedyncze linki z wielu stron niz przeładowana jedna strona wieloma linkami :P
A co do doceniania, to juz samo to że ktoś używa Twojej np. templatki jest miłe i o czymś świadczy ... nie to żebym była niechętna płacić za niektóre rzeczy, i całe życie liczyć na drapane :D ...
ale w końcu to jest świat open source ... tak, czy nie?